MTZ Belarus

Moj komsija je kupio zimus staru 82-jku u dobrom stanju, za 2700 evra... Traktor je 83 godiste, pre 3 godine uradjena generalna, solidne gume, bez tegova...
 
fino bogami.jel ta kabina šta bolja od stare naizgled bar izgleda bolje

Jeste mnogo bolja tiša je al leti nije baš tako dobra kao kod 892 ne mogu da je provetravam lepo da u kabini ne crknem od toplote sad čim završim ovo setvospremiranje u agropanonku po klimu i da mu ugradim radio da ne zaspim usled lepe spore vožnje u oranju :osmeh:
 
@Universal774.Dali si se mozda raspitao posto je klima za rusa kod njih i negde drugde?I meni u 1025 pocinje da biva vruce.
 
Moracu da stisnem zube i da se resim da uzmem,jer nemogu da se nagutam prasine leti kad otvorim sva vrata da bi dosao do malo vazduha.Znam da su nasi stari radili i bez klime,ali ipak je 21. vek i mozemo da iskoristimo tehniku i da se sacuvamo malo,za stare dane.
 
Bilo je prica da je ta klima koju ugradjuju beloruse prilicno nezdrava, zato sto duva na glavu i vrat vozacu. Ako je ovo istina, ja bi razmislio o ugradnju par ozbiljnijih ventilatora u kabini, a klimu bi zaobisao...
 
Sada postoji varijanta klime sa unutrašnjom jedinicom, koja duva na postojeće ventilacione otvore i 1000 puta je bolja od krovne. A i estetika je bitna, jel?
 
Takva je klima kod mene, duva kroz ventilaciju i meni je ok, mada bude cesto hladno, pa moram sa vremena na vreme da je iskljucujem (iskustvo od jesenjeg oranja). Kostala je 1505 evra, kondenz su izveli kroz sasiju od kabine i curi dole kod stepenika za ulaz. Zapravo, nisam siguran da li je to nova ili stara varijanta. Traktor je 1221.3 od prosle godine.

 
@DusanA.Dali je klima bila uz traktor fabricki ili si je posebno ugradio i gde?Klima je postala potreba,a ne luksuz kao nekada.:ppozdrav:
 
Nije bila uz traktor, naknadno su mi je ugradili, mislim da Agropanonka to radi preko firme Sigma iz NS ili tako nesto. Uglavnom imao sam odmah problem, kada sam krenuo sa novim traktorom prema Crepaji, odmah mi je procurela, pa sam u Kacu, ostao i cekao servis da dodje i da vide sta je. Na kraju su dolazili jos 2 puta u Crepaju i zamenili mi tu unurasnju jedinicu novom, posto je ona prvobitno ugradjena bila probusena. Cimali su se dzabe dva puta po 100 km, a mogli su odmah kod sebe da je provere kada su je ugradjivali.
Ako te zanima vidi preko clana IMT-a (on me poznaje) pa svrati da vidis.
 
Men neide prašna nikad...Otvorim ljeva ili desna vrata,ili obadvoja i neide prašna,ostalo sve zatvoreno.

Da vidiš ti kad teraš sporo samo 9 km/h u setvospremiranju pa vetar duva iz leđa da kabina iznutra ima braun boju umesto crnu jedino,crno je volan i ručica od hidraulike i ti ćeš meni da kažeš još i u tanjiranju ja ponekad stao u mestu da vidim dal je tanjirača tu da mi nije pukla ruda

A ako ti tvrdiš da je tako kroz ovu prašinu po kojoj sam ja tero jedno 16 km/h tako kako ti kažeš pa ja posle svakog kruga bi trebo da izađem iz traktora da uzdišem svež vazduh

Gledaj ovaj snimak i reci mi da lažem da ako bih otvorio prozore bilo bi kao što ti kažeš
 
MTZ 892, ravan most, preuređen za međurednu obradu. kupljene nove felne, sužene 100mm, nove gume 11.2-24, i stavljeni distancijali od 60mm na srce felne. Troskovi ovog zadovoljstva oko 800€




dscf0141ne.jpg



dscf0136w.jpg



dscf0137u.jpg



dscf0143s.jpg



http://img405.imageshack.us/img405/5926/dscf0147wh.jpg[/IM[COLOR="Silver"]

[SIZE=1]---------- Poruka napisana u 21:36 ---------- Prethodna poruka je at 21:35 ----------[/SIZE]

[/COLOR][IMG]http://img850.imageshack.us/img850/8501/dscf0146h.jpg


dscf0145sh.jpg



dscf0144s.jpg



dscf0148px.jpg



dscf0149v.jpg



Zadnji točkovi prebačeni sa MTZ50




dscf0108i.jpg
 
Nazad
Vrh