MTZ Belarus

Danas menjo ulje u traktoru kad odvrnem čep vidim nešto dole ima pa skino karter i ima štada vidim aksijalni lezajevi ispali al kozna kad pošto jedan je ko nov vidise da nije dobijo opterećenje i sad radilica mali šeta dal sme tako dase tera ili moram ga rastavljati jer moze da napravi štetu ili ne?Bar dok ne posejem?
 
UnIvErSaL774 Pa delimicno. Ima gore na kabini oni kanali i onda ta voda pada na one branike sastrane na zadnjem delu branika a kad duva vetar ili kad se traktor mnogo ljulja oce i da kapne na stakla ali to je jako jako malo. A posto ja radim i leti na +40stepeni vucem prikolicu po ceo dan ona gore plastika se malo iskrivila pa sam imao tusiranje u kabini (ta voda mi kapljala u kabini iznad glave) ali to sam resio ispravio sam plastiku i sad funkcionise normalno. Znaci jako malo isprlja prozore sa strane. Tako je kod mene na 1025.3, imas slike na 505 strani u ovoj temi pa pogledaj na zadnjoj mojoj slici sa onom prikolicom pogledaj kakva su stakla.
 
Danas menjo ulje u traktoru kad odvrnem čep vidim nešto dole ima pa skino karter i ima štada vidim aksijalni lezajevi ispali al kozna kad pošto jedan je ko nov vidise da nije dobijo opterećenje i sad radilica mali šeta dal sme tako dase tera ili moram ga rastavljati jer moze da napravi štetu ili ne?Bar dok ne posejem?
Jel zna neko ili?:sta:
 
Danas menjo ulje u traktoru kad odvrnem čep vidim nešto dole ima pa skino karter i ima štada vidim aksijalni lezajevi ispali al kozna kad pošto jedan je ko nov vidise da nije dobijo opterećenje i sad radilica mali šeta dal sme tako dase tera ili moram ga rastavljati jer moze da napravi štetu ili ne?Bar dok ne posejem?




ja sam imao slican problem. pre nekoliko dana kad sam ispustao ulje,pojavilo se nesto u obliku biksne,prstena.uspeo sam,uz pomoc zice i magneta,da izvucem kroz otvor gde se ulje sipa taj deo.nisam znao od cega je,posto od skoro imam belarusa.skinuo sam karter i video da je od uljne pumpe.zamenio sam je novom i sad je sve u redu.bolje to sredi nego da rizikujes
 
ima i to kakve veze ako su na razvodniku otišle gumice nemože imati ni jaku hidrauliku prvo po meni bi trebao da izmjeri pritisak koji pumpa daje.Kod mene na bivšem traktoru VTZ isti princip slabo je podizala ali je kipala prikolicu šljunka na leru i bio je razvodnik džaba bacio pare za pumpu
moguće ali čovjek je rekao da mu je oslabila pumpa vjerovatno je ispitao i ako je tako čemu onda razvodnik
 
Nismo merili jacinu pumpe samo vidi se da ne dize kao pre em sto je jos vece opterecenje zbog veceg prikljucka na utovarivacu.
 
Jel ima neko na Belarusu zadnje gume koje nisu radijalne, moraću uskoro da menjam zadnje gume 18-4-34 a ima ih u ponudi Cultar sa 10platana po ceni 52000koje nisu radijalne i Voltire 8 platana radijalne po ceni 76500. Nisam siguran kako bi se Belarus ponašao na običnim gumama, mada i ove fabričke Belsima iako su radijalne činimi se da su tvrđe od guma drugih proizvođača.
 
Ja sam jesenac kupio 15.38 ne radialne Voltire od šuloka iz ade i nisam napravio na njima 200rh i iko jedne na kramponima već se pojavljuju pukotine tek tolko o voltire gumi inače ja neprimećujem da se traktor ponaša drugačije po zemljanom putu
 
Da li tko zna na kojem principu kod belarusa ( 952 ) radi kontrolna zaruljica za alternator, jer po njegom voltmetru i po mom puni (na leru 13,8 na nekh 1000 o/min 14,4) ali se ona ne gasi ili mozda problem mogao biti u lijevom (pomocnom) akumulatoru koji je u banani. traktor je 2008 g. bez one sklopke koja prebaciva 12/24 i ima plus voltmetra i zaruljicu za alternator ali mu ona nije spojena na df kao kod normalnih traktora.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ma meni krenula voda na usta, oblizivao sam se kao mačak. Vozač se izgleda razumije u vožnju Belarusa, dok je prolazio ja sam mu mahnuo, on odvratio a potom je promijenio brzinu u hodu bez ikakvog krrrrr, traktor je bukvalno poskočio od ubrzanja. Kako samo moćan zvuk ima...jes da imam samo 5ha zemlje ali ako mi se ikad pruži prilika da imam dovoljno novca, kupići sebi nov 820 al samo sa ravnim mostom. Nek je veliki, nek troši malo više, 'oću da ga gledam svaki dan u dvorištu :)
Jel to pricas o traktoru ? :sta:
 
@ gospodine Panonstib, a koje bi prikljucke kacili za taj agregat? da li je potrebno razradjivanje pre pustanja u rad? :ppozdrav::bravo:
 
Nazad
Vrh