MTZ Belarus

Vidio sam kod prijatelja na Renault-u kako je izgledala korpa i zamajac tokom mijenjanja takve keramičke spojnice, proklizala mu u šumi i jedva se dovukao kući. Izgledalo je kao je fino obradjeno na strugu, sve "pojedeno", nema pola korpe. Kada bi se za Belarusa mogla nabaviti i jača korpa, tj. od dosta kvalitetnijeg materijala, eee to bi bila prava stvar.
 
@ zombie_666 Onda bi trebalo i jaci motor staviti, i menjac, diferencijal. za svojih 80 ks, sve to dobro sljaka na belarusu, a naravno treba ga malo paziti i biti umeren na gasu.

Kod nas tu lamelu zovu leptir lamela.
 
Slažem se Mucobieno, MTZ odlično radi i sa svojom lamelom, ipak je ona tu kako bi zaštitila i mjenjač i ostatak transmisije. Lično nikada ne bih stavio ovu keramičku umjesto originalne. Sa normalnim i pažljivim korištenjem i originalna može da traje sasvim dugo a da cijenu obične, originalne spojnice u poredjenju sa cijenom kompletne korpe i zamajca koje ova keramička podere i ne spominjem.
 
Evo jednog pitanja za bolje poznavaoce,tj vise pitanja.
Interesuje me da li je pumpa za hidraulik jednakog protoka kod svih serija tipa 820-892-1025 i posto predpostavljam da nije da li je moguce i realno izvodivo na primer u 820 ubaciti pumpu jacu od tipa 1025 i slicno?
 
Poslednja izmena:
Evo malo gledao sajt agropanonke 820 i serije do 1025 imaje pumpu protoka 45l dok 1025 i 1221 imaje pumpu 53l i nije neka velika razlika,e sad jel samo u tome razlika to vec ne znam.
 
Pa onda znaci nema brige uzeti tu jacu montirati i gotovo,mada kad je nova i ta od 45l je dovoljna.

---------- Poruka napisana u 14:35 ---------- Prethodna poruka je at 12:58 ----------

Bio danas da vidim cenu i iznenadio se 7000 dinara je pumpa ta sto ide na 1025-1221.Mogu mislit koji je kvalitet..
 
e zaboravio sam da ti kažem tvornički sa tom jačom pumpom ide i malo jači klip hidraulika .ja i kum smo uzeli zajedno traktore ja 820 a on 952,2 i njegov ima jaču pumpu i klip
 
e zaboravio sam da ti kažem tvornički sa tom jačom pumpom ide i malo jači klip hidraulika .ja i kum smo uzeli zajedno traktore ja 820 a on 952,2 i njegov ima jaču pumpu i klip
Meni je bitno zbog utovarivaca prednjeg jer mi ova pumpa oslabila pa treba veliki gas da radi dobro,a ako vec uzimam novu onda sto da se ne stavi jaca ako moze.
 
pa kakve veze ima razvodnik sa slabim pritiskom, ako je pumpa izrađena mora se promeniti
 
Jaooo, sad pored mene na putu prodje nov 820 sa ravnim prednjim mostom, kupio ga neki lik iz Ugljevika kako sam čuo...nema mi ljepšeg traktora :)
 
pa kakve veze ima razvodnik sa slabim pritiskom, ako je pumpa izrađena mora se promeniti
ima i to kakve veze ako su na razvodniku otišle gumice nemože imati ni jaku hidrauliku prvo po meni bi trebao da izmjeri pritisak koji pumpa daje.Kod mene na bivšem traktoru VTZ isti princip slabo je podizala ali je kipala prikolicu šljunka na leru i bio je razvodnik džaba bacio pare za pumpu
 
e da vidis sta je takvih traktora na protestima ,ko bombonice

Ma meni krenula voda na usta, oblizivao sam se kao mačak. Vozač se izgleda razumije u vožnju Belarusa, dok je prolazio ja sam mu mahnuo, on odvratio a potom je promijenio brzinu u hodu bez ikakvog krrrrr, traktor je bukvalno poskočio od ubrzanja. Kako samo moćan zvuk ima...jes da imam samo 5ha zemlje ali ako mi se ikad pruži prilika da imam dovoljno novca, kupići sebi nov 820 al samo sa ravnim mostom. Nek je veliki, nek troši malo više, 'oću da ga gledam svaki dan u dvorištu :)
 
Nazad
Vrh