MTZ Belarus

zombi 666

E druže, da provodiš u njemu 10-12 sati dnevno pa tako celu sezonu, brzo bi ti on dojadio kao i bilo koji drugi! :osmeh:
 
imam jedno pitanje! Naime pritisak ulja u rusu 820 je uvek bio negde oko 2,5 - 3 bara a ulje je bilo belix menjano na svakih 200 sati. Sipao sam ove godine prvi put ininu 5-icu ,ocistio centrifugu i sada mi pritisak skace u crveni tj.preko 5 bara. Nisam siguran sta je u pitanju ali bojim se da ne ostetim motor. Da li neko ima ima neki predlog kako da vretim neki normalni pritisak?
 
sipaš lošije ulje i eto manjeg pritiska.( šala ) kod mene je do 5 bara normalan pritisak ali ako baš želiš smanjiti imaš na centifugi sa prednje strane šaraf skineš ga i unutra ide šrafciger otpustiš jedan krug pa probaj.moj 820 ima regulator pritiska i kod mene je uvjek 4 bara bio vruć ili hladan.nisi mi rekaoda li pritisak skače preko 5 kad je hladan ili zagrijan
 
imam jedno pitanje! Naime pritisak ulja u rusu 820 je uvek bio negde oko 2,5 - 3 bara a ulje je bilo belix menjano na svakih 200 sati. Sipao sam ove godine prvi put ininu 5-icu ,ocistio centrifugu i sada mi pritisak skace u crveni tj.preko 5 bara. Nisam siguran sta je u pitanju ali bojim se da ne ostetim motor. Da li neko ima ima neki predlog kako da vretim neki normalni pritisak?

Proveri da ti nije otiso regulator od pritiska tj.onaj sraf sa strujom sto se uvrce.
 
di ima šraf sa strujom

---------- Poruka napisana u 20:45 ---------- Prethodna poruka je at 20:44 ----------

misliš možda na indikator pritiska?
 
Ja sam juce isao sa 7(transportna) i IMT 2,9 jedan prohod dobro se sprema i nije mu tesko vuci.Nemam puno iskustva sa mtzom pa me zanima.
 
Nazad
Vrh