MTZ Belarus

ja imam taj novi na mtz82 ali kad je veliki minus jedva zavrti motor nemoze da upali sa akumulatorom od 100A
 
Petre, 82-ku ne pali lako,vrti isto kao i stari alnaser,polako citaj.kinez sa 100A ga ni leti ne palim,probaj sa 180A.
 
Zato se i dvoumim,neko kaze ovako,a neko onako,a sad opet da pitam jel je to originalni ceski ili neka kopija?

Citam dobro,zato sto su neki clanovi pisali da i 82-ku pali lako,mrzi me sad da nadjem i citiram...
 
Zato se i dvoumim,neko kaze ovako,a neko ovako,a sad opet da pitam jel je to originalni ceski ili neka kopija?

Citam dobro,zato sto su neki clanovi pisali da i 82-ku pali lako,mrzi me sad da nadjem i citiram...
Moguce da je pali lako kad radi grejac,kod kuma to neispravno,dok 52 ima na svaki klip grejac.Neznam kako je na T40?Da li je kopija ili Ceski stvarno neznam,pogledacu pa ti javim.
 
Dragane konkretno, jel brze vergla sa njim me interesuje?
:bravo:
T 40 ima jedan grejac u usisnoj grani.
 
Poslednja izmena:
evo slika za mucobieno
ibia7d.jpg
ovde se bolje vidi
 
167s3ur.jpg


---------- Poruka napisana u 00:32 ---------- Prethodna poruka je at 00:29 ----------

b8t29.jpg
glavcine su navucene na osovine
 
@maxa, jel to vas traktor? koje su dimenzije prednjih guma? to je ono sto ja trazim dugo vremena. uske gume na prednjem ravnom mostu. gde su kupljene? i koja je cena. pozdrav.



evo malo slika nasih traktora, slikano u pauzama dok se oralo, i danas, kad su oprani svi i sšalpvani u svoju novu garazu (do sad ju nisu ni imali) cekaju prolece.

 
Poslednja izmena:
vlada77
Pa vlado ti se i nehvališ da si pazario obrtača!!! Kad da dođem na čast?
 
@mucobieno:pogledacu sutra sto se tice dimenzije,pa cu da ti kazem,al rupe odgovaraju sve ok ..
 
Ja sam i mislio da odgovaraju sa 577 na Rusa sa ravnim mostom ali nisam stigao da proverim jer mi nije bilo hitno. Razmisljao sam da na 577 napred stavim tockove od Rusa sa ravnim mostom.

Pitanje za vlasnike MTZ:

Koja dimenzija pneumatika kod 1025 RM a koja kod 1221?
 
@bubu kod mene su prednje 360/70 r24 a zadnje su 18,4 r 34, a na 1221 su zadnje 38 cola, vislje su, dok prednje su 420/70 e sad da li su 24 ili 28 cola nemam pojma...


@nikola indjija ako si u prilici slikaj mi to. to mi je bila varijanta, ali rupe nisu iste, torpedo ima vecu srednju rupu, i cini mi se 8 sarafa, srce se mora dosta prepravljati.

a ako se stave prednje od 577 gubi se malo na visini, isto tako ako se stave i 13,6 r38 nazad i one su nize malo, ali neznam koliko ce sve to lepo izgledati, da li ce visiti traktor napred ili nazad.
 
Poslednja izmena:
Drugari treba mi pomoć, izbacili smo sajle što su nam služile za pogon hidraulike na Belarusu 920 a sada smo kupili drugi razvodnik, pozicioni ventil, drugu ručicu... elem došlo je do toga da nemožemo da pronađemo još neke sitnice. Bili smo i u Vajskoj, kod svih prodavaca delova za belarusa, pa ako neko zna gde mogu da se nađu makar sledeći delovi polovni.... 13,15,16,17,18,19,22,23,25,26,28,31..


:osmeh:
 
Nazad
Vrh