MTZ Belarus

U Sovjetskom savezu je bilo pravilo da se snaga traktora meri na pogonskim točkovima a ne na zamajcu motora kako se to radi na zapadu.Ne znam da li je još uvek tako, ali ako se i dalje tako meri snaga traktora kod MTZ-a onda na deklarisanu snagu treba dodati još 8% koliki su gubici na transmisiji i dobiće se prava snaga motora.

To sam i ja čuo da rusi mere snagu na glavčinama.Nebi on džabe vukao 3 brazde.
 
evo moje masine u oranju
rbcyop.jpg


---------- Poruka napisana u 19:59 ---------- Prethodna poruka je at 19:57 ----------

1zf0kt4.jpg


---------- Poruka napisana u 20:01 ---------- Prethodna poruka je at 19:59 ----------

kcmfr.jpg
 
@spasoje ti blatobrani bas nisu kvalitetni, ako ih vec budes kupovao trazi dunlop oni su vrh, a imaju gravirano dole dunlop, tako ces znati da su orig. mnogo su elasticniji. Samo ih je tesko pronaci...
 
Da li je mozda neko od vlasnika Mtz 82,820 imao standardni anlaser,pa je montirao onaj novi brzi sa reduktorom,i ako ima da mi kaze jel stvarno lakse pali s njim kako kazu ili je to prazna prica?
Unapred zahvalan.
 
Ja sam na 52 stavio brzi i pali ekstra,kao da je sad ugasen,i taj isti alnaser sam pozajmio kumu za 82 i pali ga isto kao i standardni veliki,e sad da li zbog grejaca ili neceg drugog neznam.Najbolje pozajmis pa probas.
 
Meni konkretno treba za T40,ali bi trebalo da je isti,a ako 52 i 82 pali lako s njim,onda bi T 40 trebao jos lakse,kod mene u selu ima par T40,ali niko nema brzi anlaser,a za divno cudo nema ama bas nijedna 82 ili 820,ima samo u zadruzi...
 
Nazad
Vrh