MTZ Belarus

Kaparisao sam setvospremac kod majstora u Kuli, 5m za Belarus 1221, interesuju me dva podatka. Posto imam dva Rusa 1221 i jedan 952

1. Da li Rus 952 može da nosi drljaču od 5 m Tupanjac?

2. Da li je neko kačio Korun drljaču od 5 m za Belarus 1221

P.S. Jel ima neko iskustva sa duplim točkovima za 1221, koji tip guma, felni itd? Pošto sam u fazi kupovine duplih točkova za 1221
 
@jstokucha ja takodje razmatram dupliranje zadnjih tockova, ima tema o tome na forumu, najbolje resenje je iste dimenzije, i isti proizvodjac gume. da li bi i prednji trap udvajao, ili samo zadnu osovinu?
 
Nisam prelistavao temu jer je ogromna , zato nemojte mi zameriti ako je vec bio ovo pitanje , nigde nemogu da nadem crtez menjaca da pogledam razliku izmedu stare 82 i ovih sa velikom kabinom 821,822 ,952 . One od preko 100 konja me ne interesuje. Ako neko zna zahvali bi se na odgovor , nemora crtez dosta je i samo odgovor.:ppozdrav:
 

nekad sam znao da ubacim sliku, uglavom u ovome na strani
http://poljoinfo.com/showthread.php?110-MTZ-Belarus&p=405534#post405534
 
dobar dan svima imam problem kod mtz 82 hocu da ga upalim ali kad pocnem da verglam nema dima samo posle ima ali treba puno verglati ima nafte nov filter,komsija mi kaze da muje proble u nepovratnom ventilu kod bosch pumpe.gde se nalazi tacno taj ventil?dali mogu ja to da izmenim ili terba nositi pumpu kod bosiste?
 
Hvala ti sasa22 ali nisam mislio na poklopac rucku i poluge nego na zupcanike, osovone sto se nalaze unutar menjaca na sam prenos :ppozdrav:
 
Nisam prelistavao temu jer je ogromna , zato nemojte mi zameriti ako je vec bio ovo pitanje , nigde nemogu da nadem crtez menjaca da pogledam razliku izmedu stare 82 i ovih sa velikom kabinom 821,822 ,952 . One od preko 100 konja me ne interesuje. Ako neko zna zahvali bi se na odgovor , nemora crtez dosta je i samo odgovor.:ppozdrav:
Ako te interesuje ovakav katalog kao sa slike skini ga ovde
http://www.sendspace.com/file/ep8jjx


 
dobar dan svima imam problem kod mtz 82 hocu da ga upalim ali kad pocnem da verglam nema dima samo posle ima ali treba puno verglati ima nafte nov filter,komsija mi kaze da muje proble u nepovratnom ventilu kod bosch pumpe.gde se nalazi tacno taj ventil?dali mogu ja to da izmenim ili terba nositi pumpu kod bosiste?
 
Može da bude da filter ne valja, da nije dobro ugrađen ili da nije izračen cjevovod. Ako nema dima znači da nafta ne dolazi u klipove uopšte, probaj da istjeraš zrak iz cijevi i filtera.
 
Ipre je tako radio pa smo mislili da nedobija naftu izmenili filter i isto tako radi a i maistor kaze da je 80 posto nepovratni ventil pusta naftu nazad,nigde nema vazduha u cevima sve smo pretresli ali kad upali lepo radi i prima turazu i ima snagu

---------- Poruka napisana u 20:09 ---------- Prethodna poruka je at 20:06 ----------

pa me zanima dali mogu ja sam da izmenim nepovratni ventil ili treba nositi kod bosiste?
 
ako ti je jednostavnije kupi običan nepovratni ventil preseci crevo dovodno kod pumpe ubaci ga i rešio si problem

---------- Poruka napisana u 20:13 ---------- Prethodna poruka je at 20:10 ----------

i probaj još skini šuplji šaraf sa od dovoda goriva na grubom filteru i pirni kroz crijevo u rezervar zna da se začepi pa pravi vakum
 
Da li mozda neko ima sliku ili moze da objasni gde se nalazi taj nepovratni ventil na pumpi?
 
Jel je to taj ventil na srednjoj slici pod rednim brojem 12?

Posto mi se cini da imam isti problem sa T 40.

mtz82-16.png
 
Nazad
Vrh