MTZ Belarus

nafta mi je nestala kad sam ga kupovao na par kilometra od prodavca iako mi je reko da imam za 50km kupio sam ga iz nekog sela kod backe topole.drugar mi je doneo autom 10 l iz beceja i ja posle dolijem jos 55l stignem u petrovac proverim u rezervaru imalo jos malo nemam zasto da lazem ja sam se iznenadio putovao sam sigurno preko 12 h mozda i 14h nisam gledao vozio sam uglavnom na 1800 om
 
Traktori su pokupljeni u Agropanonci, nasuti odma do cepa i kad su doterani na gazdinstvo opet napunjeni.
Novi, nerazradjeni traktori. Vozeno na promenjivom broju ubrtaja....
A i to sto poredis je 82ka, ovo je 1025 i 1221.3.

....mada takvo merenje sto ti se ugasio traktor i nije merodavno.
Nama se nekad ugasi traktor na njivi, uspemo 20L rezerve koju uvek nosimo sa sobom i odemo kuci da naspemo (max. 5km)
Razlika u punjenju zna da bude i do 15 litara, tako da je pitanje koliko si imao u rezervaru kada ti se ugasio.
 
najtacnije jeste sa punim rezervarom ali tu mislim da nema logike,znaci ti za 12h vozikanja potrosis 150l nafte sta tek radi pod opterecenjem ja u ovo licno ne verujem,kolko ti 1221.3 trosi u oranju na 1h i za koje vrem ores 1h
 
najtacnije jeste sa punim rezervarom ali tu mislim da nema logike,znaci ti za 12h vozikanja potrosis 150l nafte sta tek radi pod opterecenjem ja u ovo licno ne verujem,kolko ti 1221.3 trosi u oranju na 1h i za koje vrem ores 1h

Ne znam kako si izracunao 12h 150l? Za 120Km mi je trebalo oko 6h i oko 50l . Znaci da bi na 12h potrosio oko 100l.
Zavisi od zemlje i duzi. Od 40min do 1:15/jutro, na sat od 20 do 25L.
1523.3 nam sa istim plugom trosi isto kao 1221.3
 
34g0txj.jpg

Ако неко има времена да ми објасни ове лампице"T K R Z" пошто код мене у упутству стоје слова "Z R D ​"
Значи нико не зна.!?
 
zavisi dali bi pojacao pumpu, ako nebi neku malu razliku ,ako uradis pumpu i ubacis turbinu na 1800 o/m imao bi oko 92-95 ks za povecanje na 105 ili 110 potrebna ti je ojacana radilica mada 92 ima ojacanu radilicu u fabrickoj izvedbi , to ti je ako ubacujes njihovu turbinu, ako se igras sa nekim ko radi ugradjivanja onda to otvara novu dimenziju jer postoje razlicite vrste turbina i koju kolicinu vazduha ubacuju u stvari pritisak moze ici cak do 1.3 bara ali to onda poskupljuje sve jer su potrebni dodaci za dodatno rashladjivanje ulja i trajnost tih motora je kraca, neophodno je extra kvalitetno ulje i cesci period zamene, a prisutni su cesci kvarovi.
 
Savijena poluga koja je kupljena nova jer sam od onih originalnih na traktoru napravio kuke za automatsko kačenje s kuglama. Zašto je savijena ima u temi o Leopard plugovima. Poluge su kupljenje u Agrarium Sombor i nisu bile nešto skupe (čini mi se oko 20€ kom).
Zanima me dali ima više tipova i kvaliteta i koje sad da kupim.
Čitao sam o nekim Rusima na vašaru u Rumi pa me zanima jesu to stvarno Rusi s originalnim dijelovima ili ih vi samo tako zovete i gdje imaju štandove.
Više mi nije bitna cijena , samo da kupim kvalitetne poluge.



Uploaded with ImageShack.us
 
Na orginalnoj polugi na mom Rusu okrnjila se kugla na polugi. Kod Rusa u Rumi na vašaru sam kupio novu polugu i jako brzo se isto ovako uvila, kao ova na slici, pa sam vratio orginalnu polugu.
Znači nikad ne znaš na šta ćeš da naletiš.
 
Sto neprobate da nadjete neke polovne poluge iz stare proizvodnje sigurno ima da se nadje te se nece uvijati sigurno
 
Ta poluga na slici je tanja od orginalne i automatski i slabija, moj je predlog daje najevtinije kupiti deo u Agropanonci, nego kod rusa koji imaju sve samo ne orginalni ruski deo(sem u nekim slučajevima).:osmeh:
 
Nazad
Vrh