MTZ Belarus

Dali neko zna kako uspjesno rijesiti kada se okrecu lezajevi u kucistu mjenjaca i diferencijala kod belarusa 82
 
Jeftinija varijanta je da kupis "lepilo". Postoji u Wurth-ovoj paleti proizvoda tzv lepilo i ono popunjava zazor izmedju lezajeva i kucista. Mislim da ima i u Loctite-u. Da ne idem sad po knjigu u radionicu ali koliko se secam max moze da ispuni do 0.2mm.
 
postoje od Loctite-a sredstva koja idu za zazore od 0,05 do 0,15mm (loctite 638 ) do 0,25 mm (loctite 660) od 0,2 do 0,5 mm (loctite 9466) i preko 0,5 (loctite 3478 ), vise puta sam ih primjenjivao i dosada nisam imao nikakvih problema, zapravo ako se posao obavi temeljito , traje duze nego nekakvalitetna nova kucista. doduse nisam ih upotrebljavao na takvim mjestima ali prema onome sto pise predvidjena su i za to. jednom sam njima popravljao kucista lezajeva radilice motorne pile (neka kineskinja) i ona i dan danas nakon pet godina radi bez problema a kad se dogodio kvar nije bila stara ni godinu dana. cijene kod nas u hrvatskoj su :

Loctite 660 (50 ml) - 328 kn ( ~4565 RSD)
Loctite 9466 (50 ml) - 153 kn ( ~ 2130 RSD)
Loctite 3478 ( 454 gr ) 769 kn ( ~ 10 700 RSD)

za 638 nemam cijenu jer ga nisam kupovao.
 
Kolika je dugotrajnost tih lepkova s obzirom na uslove rada u menjacu (vibracije, toplo, masno)?
 
Do sada sve što sam lepio wurth-ovim lepkom nije nikad pustilo, nego sam imao problem kada ponovo skidam lepljene spojeve, i površine koje se lepe moraju da budu čiste i odmešćene.
 
bitno je samo da je dobro ocisceno prije nanosenja ljepila a ostalo izdrzi bez problema i to ovi obicni do 150 *C a neki koji su za vise temperature do 250 *C . razdvajanje se najlakse izvodi tako da se kuciste ili sam lezaj zagriju na cca 200 *C odnosno na 300 *C ovi drugi.
 
Da li mozda neko zna podatak kolko otprilike trosi goriva Mtz 82 u transportu,na ravnom,sa pune dve zmajevke na 100 km?
 
10l na sat smo mi vodili kao neku racunicu,ali nije provereno,mozda neko ima agregatirano sa trazenim pa ce ti tacno reci.
 
mislim da je bilo 37 litara relacija 120 km kad sam doterivao novog 1025 na promenljivom broju obrtaja.
 
Nazad
Vrh