MTZ Belarus

Ide to sve bez problema, hidraulika radi posao savrseno. Nema onog trzaja pri ukljucivanju i iskljucivanju kardana kao kod manjih Rusa.
 
Ma ta zmaj prikolica se lako vrti,to nije problem,nju i 539 u mestu pokrene ne moze je vuci punu jer bi zapao u njivi teze je rasturati sip 4t kad nisu popreko rotori.
ali ono cudo je ogromno,u biti kazu ide to,ali cim dobije opterecenje proklize i onda zaustavi kardan a motor radi...tako kazu koji su radili sa tim,kazu to isto i za 1025 jer su i sa njim probali :/
 
Ja znam da su kod nas u okolini 2 komada 1221 radili sa nekim masinama za krompir i da su jako cesto menjali lamele za pogon kardana.
Pomenuta Tehnostroj prikolica se izuzetno tesko vrti-drugar je vuce sa modifikovanim Volvom od 170 ili 190 ks ako se ne varam i njemu nekada bude tesko. Ja sam je vukao proletos sa mojim Claasom i njemu nije bilo po volji na 540 o/min kardana preko 5-6km/h.
Sorry za off topic.
 
ako imate problema sa proklizavanjem kardana kad radite sa strojevima sa teškim opterećenjem ima za to rešenje ali košta oko 300 e
 
pa ako je samo 300e i radi nije ludo s obzirom da moras stojati kad treba raditi ili ne daj boze ako uopste ne mozes raditi...
Kod nas nose te prikolica sa starim fendovima od 115 i 145 ks i nikad nisu imali problema sa kardanom,a traktori su 83-85 goste sa po preko 10 000 radni sati.
 
imate u agropanonci kardanski sklop sa širom pogonskom lamelom a odgovara i na manje traktore pitajte u panonci oni sami to savjetuju. mada mislim da dobar majstor mora znati to naštelovati na ona dva vijka ispod klipa hidraulike meni je to samo jednom proklizilo na rolo presi posle toga smo naštelovali i više nikad nije
 
imate u agropanonci kardanski sklop sa širom pogonskom lamelom a odgovara i na manje traktore pitajte u panonci oni sami to savjetuju. mada mislim da dobar majstor mora znati to naštelovati na ona dva vijka ispod klipa hidraulike meni je to samo jednom proklizilo na rolo presi posle toga smo naštelovali i više nikad nije
to su radili na 1025 i bas su im iz agropanonke stavljali pa opet ne valja....
 
Danas sam se bas resio da izmerim potrosnju 1221 u oranju. Traktor napunjen na pumpi pre polaska, i dopunjen po zavrsetku rada. Orana su tanjirana strnjista na koja je izvucen stajnjak. Dubina 28 cm, zahvat pluga otvoren na 3x43 cm, brzina 7-8 km/h. Potrosnja po jutru ( sa vozanjem do parcela, koje su blizu sela) 12 litara dizela D2. Jedna parcela je u ritu, jedna slatina. Tako da price o enormnoj potrosnji 1221.2/.3 padaju u vodu, treba ga samo znati terati i uposliti. Plug je tu takodje odigrao vaznu ulogu, Kverneland sa telima br. 8.
2unx8ch.jpg

24lrnnc.jpg

2pzfy9i.jpg
 
ma nemoguće kod nas u šumariji sa 105hp teraju onaj teški šumski tarup koji melje drva deblja od ruke pa su naštelovali da ne proklizuje a đubretara je p...in dim spram tog stroja
 
Nazad
Vrh