MTZ Belarus

Ja sam prezadovoljan sa 1221.3 uopste nije veliki potrosac,sa njim vucem vogela 4 br,i vucem tanjiracu 5 metara,traktor ima neverovatno puno snage...
 
to sve pricaju oni koji su nesto naculi a nisu sami videli,pa ajd da kazu kako strasno mnogo trose,ovaj moj vuce samo tako,sad kad sam tanjirao nisam smeo da dam gas da se tanjiraca ne polomi na pola :haha:
 
Dali je neko stavio cev mesto auspuha na 820,hteo bih da stavim ali upravo mi jedan clan sa foruma kaze da ne moze samo na traktore sa turbom?! ne vidim razlog zasto ne moze,bice malo bucniji i to je to...ocigledno da se lik zeznu ili ja gresim?
 
Zbog toga sam i postavio pitanje da bih dobio odgovor od ljudi koji koriste 1221,posto ni ja ne verujem u price rekla/kazala.Hvala na odgovorima! :ppozdrav:
 
I moje iskustvo sa 1221/3 je da nije veliki potrošač bar na dosadašnim poslovima koje sam radi sa nim videćemo za dva meseca kad uđe u brazdu šta će da pokaže rezervoar !
Dosada sam prezadovoljan i sa potrošnjom i sa snagom koju poseduje !
 
Kada radi ono za sta je namenjen potrosnja je ok ali nije za vozikanje,tada hoce da potrosi ali zar i nije glupo koristiti traktor od 130ks za sitne poslove?
 
Pa nije potrosac ako mu je rezervoar od 150 litara.Samo neznam koji mu je ucinak u oranju,tanjiraru ... i ostalim grubim radovima.Zapadni traktori njegovog ranga imaju od 200-250 litara rezervoare.
 
Pa po meni(nemam ga ali ga često koristim) 1221.3 nije uopšte veliki potrošač spram manjih rusa.Treba ga uposliti onoliko koliko on može,a može puno, i on neće preterivati sa potrošnjom.Mada mi je ipak zamerka mali rezervoar jer se mora iznositi gorivo na njivu i dosipati(bar u oranju).Posle dosipanja smrdiš na naftu svo preostalo vreme rada i uopšte nije lep osećaj.Ove godine je potrošnja sa njime u dubokom oranju na prethodno istanjiranim strnjištima bila oko 32-33 litre po hektaru sa trobraznim vogelom na 35cm širine po glavi i dubini od 28-30cm.
 
Nista veca od one koju je sa istom tanjiracom imao 820.

To da a koliko to iznosi po jedinici povrsine ako nije tajna? Ja verujem da taj traktor ne moze da potrosi ispod 8 litara na sat sta god da radi pa makar i na 1200o/min motora radio...

I stvarno je lose sto je rezervoar tako mali sto kaze diklofen kad treba da dosipas na po' posla onda izes sve to. Kod mene na zelenku je 145 litara rezervoar..
 
ljudi jel neko rasturao stajnjak sa 1221 sa tehnostroj prikolicom 14t ? kod nas u susednom selu kazu da nista ne valja dva dana izdrzi i kraj...
 
@igor dulic
pitaj Lalu iz Banata , on je sa 1221 rasturao stajnjak , ne sa Tehnostroj-kom od 14 tona , ali sa ZMAJ-evkom 487 (ne znam tacno nosivost) ali znam da je pricao da ide odlicno , tako da najbolje kontaktiraj njega , on jedini priblizno moze da ti pomogne u problemu koji te muci , nadam se ;)))
 
Nazad
Vrh