MTZ Belarus

aca je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Samo pazi provozaj ga pun gas da vidis kako se ponasa volan ja nisam jako otpustio maticu nisam mogao da vozim pipnem mola volan rus bega i krivuda
Probali smo sa zakacenim spremacem i pun gas u 9-oj,nema da beze tockovi,sve je normalno...U mestu se isto lako mota,onako je tesko isao i kada podignemo prednji kraj na dizalicu...
@skal
matica ti se nalazi gore gde sipas ulje,pored cepa,to ti je sraf sa kontra maticom,koji pritiska koglicu...Nju malo dotegni i vidi.A pritisak ti se pojacava na sraf ispod kolendera gde se ubada crevo od pupme volana,znaci na stubu se nalazi sa desne strane...Odvrne se kao neka matica i tu ima sraf na srafciger i dotegnes ga...

samo ovo ne preporučujem da se radi bez manometra :nono: pošto je drugar u mene isto tako radio na slijepo i počupalo mu sve iz klipa u stubu volana
kasnije kupio to sve i popravio pa došao po manometar kod mene , kada je vratio manometar kaže da volan radi perfektno
 
aca je napisao(la):
steva 1984 je napisao(la):
Samo pazi provozaj ga pun gas da vidis kako se ponasa volan ja nisam jako otpustio maticu nisam mogao da vozim pipnem mola volan rus bega i krivuda
Probali smo sa zakacenim spremacem i pun gas u 9-oj,nema da beze tockovi,sve je normalno...U mestu se isto lako mota,onako je tesko isao i kada podignemo prednji kraj na dizalicu...
@skal
matica ti se nalazi gore gde sipas ulje,pored cepa,to ti je sraf sa kontra maticom,koji pritiska koglicu...Nju malo dotegni i vidi.A pritisak ti se pojacava na sraf ispod kolendera gde se ubada crevo od pupme volana,znaci na stubu se nalazi sa desne strane...Odvrne se kao neka matica i tu ima sraf na srafciger i dotegnes ga...
hvala ,probaću pa videćemo šta će biti
Post je spojen: [time]1300553071[/time]
_________________________________________________
kolki bi trebao biti pritisak??
 
savoris je napisao(la):
na hladno slobodno stavi 100 i ima da vrti kao trbušna plesačica :cao:
aha...i menjas pumpu svakih 20 minuta,samo puuuuuuuuuuuuuuuuc po pola od pritiska,zato manometar na 80-85 kao sto pise,a sve sto ne moze da pokrene taj pritisak,onda je razlog nesto drugo.inace ovo je sigurno,prostudirao sam taj stub,mogu pisati diplomski o njemu,svaki lezaj,matica,navoj puza i ostalo...jednostavno taj sistem nije kvalitetno i precizno odradjen,a i kada uzme novi deo da zamenis-obrada katastrofaorbitrol je tu odradio svoje.na t40 je ipak to bolje konstrukcijski odradjeno,i od 77 do danas-radi kao singer. toliko od mene. :ppozdrav:
 
Brat stavlja u hidrauliku sae 90 od prosle godine ja mu kazem nesipaj on navalio manje curi na razvodniku i nije toliko usran od ulja.Ja planiram da ubacim punu hidrauliku na volan lakse ce se upravljati
 
srdjan7 je napisao(la):
aha...i menjas pumpu svakih 20 minuta,samo puuuuuuuuuuuuuuuuc po pola od pritiska

ovdje silno griješiš :nono: ta pumpa radi i na vladimircu kao pumpa za poluge i radi na 140tak bara normalno , da ne pominjem to da sam je podizao na 200 i radila je ::namigivanje::
a jedna mi je pukla jer sam zamijenio crijeva ulaz-izlaz ali to je pitaj boga koliki pritisak bio

rekao sam 100 i stojim iza toga jer ako je pumpa malo lošija a vjerovatno jeste kada se zagrije ulje pritisak će da mu padne i tada će biti teško motati
znam da je radni pritisak 80 ali i dalje tvrdim , stavi 100 i prst u uvo

a nikako se ne bih složio da je kućište volana bolje na T40 nego na MTZ :nono:
 
Danas brat od strica doterao 52-ku kod mene.Otcvikali mu se šrafovi na polutki što drži zadnji točak,2 otkinuta a 2 stoje na mestu.Jedva smo ih izvili,grejali smo nekoliko puta.Nova donja polutka 2000 dinara+500 dinara za svaki.
 
aca je napisao(la):
mladenmaso je napisao(la):
a kako rijesiti prazan hod u volana
Imas tamo gde se ubada kardancic u stub volana jedan sraf koji se odpusti i zaokrene se kao neki puz,i nema lufta...

Ali teže ide kad izadje iz srednjeg položaja, pošto je svima pojeden segment na sredini, a krajevi su dobri.

Ako lako idu rukavci dovoljan je pritisak i od 80 bari, ali ne smeta da bude i 100.
 
molim pomoć,volan na 820 mi je išao teže nego kod drugih u selu iste starosti kao moj promenim pumpu opet isto sad sam promenio orbitrol i stavio umesto 100l onaj od 160l i sad ide super qali kad okrećem polako ako motam na primer lijevo pa naglo desno odjednom postane teško pa me zanima da li sa jačim orbitrolom treba i jača pumpa. za pomoć :ppozdrav:
 
pankin je napisao(la):
molim pomoć,volan na 820 mi je išao teže nego kod drugih u selu iste starosti kao moj promenim pumpu opet isto sad sam promenio orbitrol i stavio umesto 100l onaj od 160l i sad ide super qali kad okrećem polako ako motam na primer lijevo pa naglo desno odjednom postane teško pa me zanima da li sa jačim orbitrolom treba i jača pumpa. za pomoć :ppozdrav:
Da ti nisu zaribali rukavci?
 
ok :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1300624059[/time]
_________________________________________________
koliko vrijedi ovaj rus
15gwigp.jpg
 
nisu i kad otpojim klip sa točkova isto se dešava
Post je spojen: [time]1300624260[/time]
_________________________________________________

Da ti nisu zaribali rukav

nisu isto se dešava i kad skinem klip sa točka
 
savoris je napisao(la):
srdjan7 je napisao(la):
aha...i menjas pumpu svakih 20 minuta,samo puuuuuuuuuuuuuuuuc po pola od pritiska

ovdje silno griješiš :nono: ta pumpa radi i na vladimircu kao pumpa za poluge i radi na 140tak bara normalno , da ne pominjem to da sam je podizao na 200 i radila je ::namigivanje::
a jedna mi je pukla jer sam zamijenio crijeva ulaz-izlaz ali to je pitaj boga koliki pritisak bio

rekao sam 100 i stojim iza toga jer ako je pumpa malo lošija a vjerovatno jeste kada se zagrije ulje pritisak će da mu padne i tada će biti teško motati
znam da je radni pritisak 80 ali i dalje tvrdim , stavi 100 i prst u uvo

a nikako se ne bih složio da je kućište volana bolje na T40 nego na MTZ :nono:Bolje je na t 40,dokaz 33 godine rada...i mota se bolje nego orbitrol,ne osecas tezinu volana-ko pero...a za pumpu...da li treba da slikam 2 popucale pumpe koje su bile podesene na stotku?ne bi pisao da nemam iskustva na svojoj kozi po tom pitanju. :cao:
 
pankin je napisao(la):
molim pomoć,volan na 820 mi je išao teže nego kod drugih u selu iste starosti kao moj promenim pumpu opet isto sad sam promenio orbitrol i stavio umesto 100l onaj od 160l i sad ide super qali kad okrećem polako ako motam na primer lijevo pa naglo desno odjednom postane teško pa me zanima da li sa jačim orbitrolom treba i jača pumpa. za pomoć :ppozdrav:
koliko krugova volana ti treba za motanje točkova od kraja do kraja ?
koliki ti je klip ?
može biti da je pumpa sada manjeg kapaciteta pa nemože da nahrani orbitrol , a može biti i da je negdje smanjen protok crijeva pa ulje prolazi sporo :sta:

ima li veze lakoća volana sa brojom obrtaja motora ?


@srdjan7
ok , neću da ulazim koliko ti znaš i da se prepucavamo , moje jednostavno pitanje je - kako takva ista pumpa radi na vladimircu na 140bara i jesi li siguran da ti tvoj sigurnosni ventil nije ''štekao'' pa je pumpa preguravala pritisak ?
jer pretpostavljam da ti je pucanje obje pumpe bilo na istom traktoru

i još da te pitam , kako takva ista pumpe kod mene izdržava na mom bagerčiću radni pritisak od 160bara evo već više od 2 godine ?
nisi baš jedini ovdje sa iskustvom po pitanju tih pumpi ::namigivanje:: :cao:
 
Nazad
Vrh