MTZ Belarus

[
quote author=meshter link=topic=122.msg291723#msg291723 date=1299077091]
Za početak da ti olakšam, šta god da se desilo sa ručicom kardana traktor se nemora rasklapati na pola, prvo proveri da li se odpustio šraf koji učvrćuje tu ručicu ispod sedišta na osovini koja ide dole u kućište diferencijala.Da bi bilo jasnije o čemu pišem na donjoj slici ručica je pozicija 15 a osovina je pozicija 18, ako je tu u redu onda sledeće je da je iskočio klin iz spojnice na osovini kardana.


[/quote]
hvala ...nije gornji gore je sve u redu moram skinuti gornju ploču pa ću videti ako se nešto moze videti?? :sta: :sta:
 
Attila je napisao(la):
Kupio si nov? Koji?

Meni kazes? Ma ne ba, vec hocu da kupim 82.1, 1999. godiste, pa cekam da prodam bikove pa idem po traktor.
Post je spojen: [time]1299152261[/time]
_________________________________________________
Bobo je napisao(la):
Zombie: Klin na top-link polugi nije istih domenzija kao i donji klinovi za kopcanje na polugama... Bar je tako na kategoriji I... Probaj na 539 top link nabiti na neki prikljucak, neces moci, jer je na top linku oko manje nego klin na prikljucku.

Predlazem da si nabavis klin koji je i I. i II. kategorije i problem rijesen. Takvi klinovi su se dobivali uz IMT plugove uvijek.



Uploaded with ImageShack.us

Ja imam za obadva traktora ovakve klinove, jer imam i dva pluga, a vjerovatno si primjetio da je na dosta prikljucaka kategorije I jedna rupa veca a druga manja, to je bas za to da se moze staviti ovakav klin.

Hvaala!! U pravu si za toplink, vidio sam takve klinove, ima to ovdje da se kupi na svakom cosku. Napravicu caure za kugle i taj klin i miran sam! Samo da ja njega vise jednom kupim!!!!!!!
 
@ skal
skal je napisao(la):
[
quote author=meshter link=topic=122.msg291723#msg291723 date=1299077091]
Za početak da ti olakšam, šta god da se desilo sa ručicom kardana traktor se nemora rasklapati na pola, prvo proveri da li se odpustio šraf koji učvrćuje tu ručicu ispod sedišta na osovini koja ide dole u kućište diferencijala.Da bi bilo jasnije o čemu pišem na donjoj slici ručica je pozicija 15 a osovina je pozicija 18, ako je tu u redu onda sledeće je da je iskočio klin iz spojnice na osovini kardana.


hvala ...nije gornji gore je sve u redu moram skinuti gornju ploču pa ću videti ako se nešto moze videti?? :sta: :sta:[/URL]

Ako je slomljena osovina za uključivanje kardana, na slici označena pod brojem 18 onda se mora razdvajati traktor. To se često dešava i nije problem zameniti, a i osovina nije skupa, a strugar je može bez problema napraviti. Na mom Belorusu sam imao slučaj da se ta osovina lomila, a simptomi su bili isti kao u tvojem slučaju, stim da je meni kardan ostao uključen i nisam ga mogao isključiti.
 
Okrim je napisao(la):
@ skal
skal je napisao(la):
[
quote author=meshter link=topic=122.msg291723#msg291723 date=1299077091]
Za početak da ti olakšam, šta god da se desilo sa ručicom kardana traktor se nemora rasklapati na pola, prvo proveri da li se odpustio šraf koji učvrćuje tu ručicu ispod sedišta na osovini koja ide dole u kućište diferencijala.Da bi bilo jasnije o čemu pišem na donjoj slici ručica je pozicija 15 a osovina je pozicija 18, ako je tu u redu onda sledeće je da je iskočio klin iz spojnice na osovini kardana.


hvala ...nije gornji gore je sve u redu moram skinuti gornju ploču pa ću videti ako se nešto moze videti?? :sta: :sta:[/URL]

Ako je slomljena osovina za uključivanje kardana, na slici označena pod brojem 18 onda se mora razdvajati traktor. To se često dešava i nije problem zameniti, a i osovina nije skupa, a strugar je može bez problema napraviti. Na mom Belorusu sam imao slučaj da se ta osovina lomila, a simptomi su bili isti kao u tvojem slučaju, stim da je meni kardan ostao uključen i nisam ga mogao isključiti.
neznam sad sam skino razvodnik i hid.klip gore je sve u redu nego kad pustim ono kvačilo pozadi kardan nemoze nida mrdne a kad dignem kvačilo rukom se okreće lagano o štose tiče uključivanja ispod sedišta unu osoninicu okrećem al unutra ništa ne hvata al nemoze se okretati ceo krug nego samo pola kruga kad probam u jednu i drugu stranu :sta: :sta:moraću skidat gornju ploču??'?pada odatle vidim?? :zli:
 
@skal
vjerovatno ti se svukla viljuška sa zupčanika , tj ispala iz svoga utora


@zombi
uzmi samo krajeve poluga od IMTa sa kuglom u sebi KAT I i zavari pored ovih ruskih i stvar riješena , onda ćeš imati obje kugle
ili uzmi neke stare produžetke poluga od rusa pa im navari te manje kugle i opet stvar riješena
 
savoris je napisao(la):
@skal
vjerovatno ti se svukla viljuška sa zupčanika , tj ispala iz svoga utora


@zombi
uzmi samo krajeve poluga od IMTa sa kuglom u sebi KAT I i zavari pored ovih ruskih i stvar riješena , onda ćeš imati obje kugle
ili uzmi neke stare produžetke poluga od rusa pa im navari te manje kugle i opet stvar riješena

E ovo je dobra ideja, vidio sam u Rumi poluge kod onih sto prodaju onu zeljezariju polovnu.
 
evo još jednog šestaka danas u Rumi
abcd0007wo.jpg


abcd0008ek.jpg
 
savoris je napisao(la):
nije se prodavao nego dovukao neke mašina za sobom

Wow, jes ga neko dobro udesio, dok ne pogledas dobro ne vidi se da je nabudzen drugi motor. Fakat moćno izgleda sa ovim motorom!

Jel bilo nekih sjetvospremača u Rumi?
 
ovo je moj belorus i sad je na prodaju,ima motor s46 bice slika vise kad ga uslikam

2as3dk.jpg


Edit by Branko: Malo sam okrenuo sliku da se bolje vidi.
 
Svi tako budze kupe los imt 5106 popularnu brenu skida se motor limarija ostalo u staro gvordje moze.
 
Okrim je napisao(la):
@ skal
skal je napisao(la):
[
quote author=meshter link=topic=122.msg291723#msg291723 date=1299077091]
Za početak da ti olakšam, šta god da se desilo sa ručicom kardana traktor se nemora rasklapati na pola, prvo proveri da li se odpustio šraf koji učvrćuje tu ručicu ispod sedišta na osovini koja ide dole u kućište diferencijala.Da bi bilo jasnije o čemu pišem na donjoj slici ručica je pozicija 15 a osovina je pozicija 18, ako je tu u redu onda sledeće je da je iskočio klin iz spojnice na osovini kardana.


hvala ...nije gornji gore je sve u redu moram skinuti gornju ploču pa ću videti ako se nešto moze videti?? :sta: :sta:[/URL]

Ako je slomljena osovina za uključivanje kardana, na slici označena pod brojem 18 onda se mora razdvajati traktor. To se često dešava i nije problem zameniti, a i osovina nije skupa, a strugar je može bez problema napraviti. Na mom Belorusu sam imao slučaj da se ta osovina lomila, a simptomi su bili isti kao u tvojem slučaju, stim da je meni kardan ostao uključen i nisam ga mogao isključiti.
kod mene ta osovinica nemoze nigdje da se okrene kardan je ukljucen ostao a rucica ni da mrdne tako nemogu da ga iskljucim i li da prebacim preko mjenjaca.
sta je tu moglo da se desi
 
Ujutro kada sam palio traktor culo se nesto u motoru da lupka kada vergla,cini mi se u glavi posle cim je malo radio nista to mi se desava vec par dana sta bi to moglo biti?
 
@mladenmaso

[/quote]
kod mene ta osovinica nemoze nigdje da se okrene kardan je ukljucen ostao a rucica ni da mrdne tako nemogu da ga iskljucim i li da prebacim preko mjenjaca.
sta je tu moglo da se desi
[/quote]

Najverovatnije se polomila osovina što uključuje kardan (na slici broj 1:cool:. Ta osovina ima dva žljeba u gornjoj zoni i uvek se tu lomi. Nisi jedini kojem se to desilo jer tu je osovina najslabija i tu se lomi i stane malo ukoso i nemože se pomeriti. Rešenje za taj problem sam već naveo u predhodnim postovima.
 
Može li neko da mi objasni kako se šteluje kvačilo na staroj 52-ci nemogu da uključim kardan jer krči koristio sam ga pre jedno tri godine radio je normalno a skoro kad sam probao nije mogao. :sta:
 
mladenmaso je napisao(la):
kod mene ta osovinica nemoze nigdje da se okrene kardan je ukljucen ostao a rucica ni da mrdne tako nemogu da ga iskljucim i li da prebacim preko mjenjaca.
sta je tu moglo da se desi
Verovatno je opruga koja fiksira spojnicu kardana u određenom položaju ostala zaglavljena u žljebu na osovini, spojnica pozicija 39, opruga 40 i osovina 41.



john je napisao(la):
Može li neko da mi objasni kako se šteluje kvačilo na staroj 52-ci nemogu da uključim kardan jer krči koristio sam ga pre jedno tri godine radio je normalno a skoro kad sam probao nije mogao. :sta:
Kardan nema veze sa pedalom kvačila već sa kardanskim kvačilom čija ručica je pored sedišta i to tek pošto se uključi ručicom ispod sedišta, da bi se uključio treba smanjivati obrtaje motora maltene dok se ne ugasi motor.Ovde možeš da preuzmeš uputstvo za rukovanje MTZ 50-52 na srpskom http://poljoinfo.com/index.php?topic=647.0
 
Nazad
Vrh