MTZ Belarus

danger hvala na savjetu probaću onaj prvi :D :D ma izvadio sam ja njega van i spojim ga na akumulator radi , kada stisnem taster u kabini ona mi se žica zacrveni ali nikad još nisam čuo da pukne kad se zapali.
 
Jel moze neko da mi izmjeri koliki je prečnik rupe na kuglama na 82.1? Trebaće mi čaure da upasujem u kugle, jer sve mašine koje imam imaju male bocne (kat I), a rus ima veliku rupu (kat II).
 
Attila je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
Jel moze neko da mi izmjeri koliki je prečnik rupe na kuglama na 82.1? Trebaće mi čaure da upasujem u kugle, jer sve mašine koje imam imaju male bocne (kat I), a rus ima veliku rupu (kat II).

Tu ti ide čaura sa 22 na 28 mm.

Hvala!!Znas li i duzinu, tj. kolika treba da bude čaura, taman da stane u kuglu (da ne viri sa strane)?
 
zombie_666 je napisao(la):
Attila je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
Jel moze neko da mi izmjeri koliki je prečnik rupe na kuglama na 82.1? Trebaće mi čaure da upasujem u kugle, jer sve mašine koje imam imaju male bocne (kat I), a rus ima veliku rupu (kat II).

Tu ti ide čaura sa 22 na 28 mm.

Hvala!!Znas li i duzinu, tj. kolika treba da bude čaura, taman da stane u kuglu (da ne viri sa strane)?

Nema veze ako malo viri i ovaj moj je malo duži jer i ja koristim za plug. 35mm
 
Hvala prijatelju. Pošto su kod mene sve mašine kat I, mislio sam da da ubacim čaure u kuglu i da ih fiksiram unutra sa par tačkastih varova, ovako nešto, da ne ispada, a ako mi nekad zatreba katII, mogu ih lako izvaditi. Jel i na toplinku ista kugla, na traktoru je originalni toplink.

nzfwqd.jpg
 
Kazner je napisao(la):
samo napravi caure starije 2 desete i natjeraj bez da varis,a moze i to sto si ti zamislio

Da, moglo bi i to, pa da se lijepo negdje na presi utisnu unutra, kod rusa je bar lako skinuti onaj predjni dio poluge sa kuglom i odnijeti nekome ko ima presu za izbijanje ležajeva, a moglo bi se i olovnim čekićem. Dobra ideja :ppozdrav:
 
Zdravo društvo!Jasam iz Padine (opština Kvačica), imam torpedo 7506 i 4506, radim oko 70 jutara svoje(sa zakupom)zemlje i nešto uslužno!Zaiteresovan sam za kupovinu novog Belarus 1025 a juče sam zvao agropanonku i rekli su mi da nema više "ruje" sa nula posto kamate!Čeka se kaže da ministarstvo izadje sa nekom ponudom!Ako neko zna više o tome slobodno nek napiše ,hvala! :cao:
 
zlato je napisao(la):
Zdravo društvo!Jasam iz Padine (opština Kvačica), imam torpedo 7506 i 4506, radim oko 70 jutara svoje(sa zakupom)zemlje i nešto uslužno!Zaiteresovan sam za kupovinu novog Belarus 1025 a juče sam zvao agropanonku i rekli su mi da nema više "ruje" sa nula posto kamate!Čeka se kaže da ministarstvo izadje sa nekom ponudom!Ako neko zna više o tome slobodno nek napiše ,hvala! :cao:

Predstavi se prvo da te ne opominju urednici. Dobro nam došao.

http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
 
ma mozes to sam natjerat te caure bez da nosis pod presu,a ako imas kakog jarana koji ima tu presu onda je to odlicno,
 
I sta ce se desiti kada treba da kaci prikljucak sa kategorijom II? Onda da izbija caure?

Ja sam napravio caure koje mogu rukom malo teze da se uguraju i tako sam koristio prikljucke kategorije I koje sam kacio za 577. Kada caure ne trebaju jednostavno se izguraju prstima ili kucnu necim da se izbiju i to je to...
 
Mi smo to rešeli tako da napraviš par komada i čaure nabiješ na bolcnu od priključaka a ne u poluge nego malo skineš spoljaod čaure da lako ulazi u polugu i rešen problem.
 
I ja sam mislio da pravim više čaura pa da ih nabijem na mašine, ali dosta mašina koristi i 539 pa bi stalno morao da ih skidam. Svi priključci koje imam imaju kat I, pa mi je najlogičnije da drzim čaure nabijene na polugama. Ako nekad i zatrebaju, nije ih teško izvaditi. Mogu ih napraviti i malo u minusu, pa da lako stavljaju i vade. Kad dodje traktor, izmjeriću tačno koja je mjera pa ću tako i uraditi dokumentaciju, imam tu blizu lika koji ima strug pa če mi on to uraditi. Na traktoru je original toplink, i na njemu je velika kugla, pa ću napraviti 3 čaure.
 
Zombie: Klin na top-link polugi nije istih domenzija kao i donji klinovi za kopcanje na polugama... Bar je tako na kategoriji I... Probaj na 539 top link nabiti na neki prikljucak, neces moci, jer je na top linku oko manje nego klin na prikljucku.

Predlazem da si nabavis klin koji je i I. i II. kategorije i problem rijesen. Takvi klinovi su se dobivali uz IMT plugove uvijek.



Uploaded with ImageShack.us

Ja imam za obadva traktora ovakve klinove, jer imam i dva pluga, a vjerovatno si primjetio da je na dosta prikljucaka kategorije I jedna rupa veca a druga manja, to je bas za to da se moze staviti ovakav klin.
 
Nazad
Vrh