MTZ Belarus

@vlada

U poslednje vreme puno je kupljeno Belarus traktora,a koliko pratim prilicno je kupljeno
modela 1025.Tvoj izbor je bio 1021,pa ako moze tvoje misljenje o ova dva modela tj
zasto si izabrao 1021. :ppozdrav:
 
1021 je bolji traktor od 1025 po mnogim stvarima.ja sam inace mehanicar imam radionicu za traktore i znam im sve prednosti i mane.ljudi se boje da ga kupe jer je to nova serija traktora koja je stigla ove godine kod nas,a u hrvatskoj je vec par godina.to je po meni najbolja serija belarusa do sada!1021 :D :D
 
vlada77 je napisao(la):
1021 je bolji traktor od 1025 po mnogim stvarima.ja sam inace mehanicar imam radionicu za traktore i znam im sve prednosti i mane.ljudi se boje da ga kupe jer je to nova serija traktora koja je stigla ove godine kod nas,a u hrvatskoj je vec par godina.to je po meni najbolja serija belarusa do sada!1021 :D :D
Vlado ajde reci neke konkretne razlike. I da jedna mala ispravka model kod nas je stigao prosle godine jos.
 
Ima 3 razlike:
1. Vazdusni filter - 1025 ima uljani, 1021 ima suvi
2. Menjac - 1025 ima menjac kao 1221, sa 16 stepeni napred i 8 nazad; 1021 ima menjac kao 920/952 sa 14 brzina napred i 4 nazad
3. Zadnji most - 1025 ima zadnji most kao 820/892/920/952; 1021 ima zadnji most kao 1221
 
vlada77 je napisao(la):
bada stavi sliku da ga vidimo kako izgleda,pa cemp proceniti :cao:
slike posle nove godine kad navatam nekog da prebaci sa telefona na forum :udri: :udri:
Post je spojen: [time]1293718536[/time]
_________________________________________________
Razmisljam na prolece da kupim 892.2.kod mene u okolini nema niko pa neznam dali mi je izbor OK.
 
bojcetic je napisao(la):
@futurefarming
Imamo sporazum sa Rusijom i Belorusijom, ali taj sporazum nije bas kao sto ljudi misle. Nije oslobodjena sva roba od carine... Najbolje je prvo nazvati carinu pa se raspitati. Mada sa ovim subvencijama ako budu 50% ne isplativo je bilo sta trgovati, direktno sa Belorusijom.

Upravu si, sad sam se setio, tim sporazumima se samo određeni proizvodi oslobađaju od carina :ppozdrav:
 
vlada77 je napisao(la):
1021 je bolji traktor od 1025 po mnogim stvarima.ja sam inace mehanicar imam radionicu za traktore i znam im sve prednosti i mane.ljudi se boje da ga kupe jer je to nova serija traktora koja je stigla ove godine kod nas,a u hrvatskoj je vec par godina.to je po meni najbolja serija belarusa do sada!1021 :D :D
5 ljudi su kod nas uzeli nove 105-tice,i svi su bili i kod mene za 1025 i kod druga da vide 1021...i svi su uzeli 1025...stvarno ne znam zasto... :cao:,a nije napisano da na 1021 je menjac od 90 ks...to bas nije pametno na 105 ks...znamo rad torpeda 90 i njegov problem sa menjacem,jer je isti kao na 75. :udri: a i srednji medjuoslonac kardana...bato to je zlo...kod 1025 je direkt samo jedan kardan,i nema zime od pucanja medjuoslonca,jer nema traktora na kojem to nije pucalo xx puta,pa i nama,iako redovno ima ulja i zategnuto je.a od filtera na 1021 nema shane da pridjes desnom delu traktora.i hidraulika je spora.e sad dali ima podesavanje,ne znam.drug nije nasao to.toliko od mene.
 
Znaci 1025 ima menjac kao1221 sto je :D,a 1021 hidraulik kao1221 :D.
E kakad bi se spoio motor 105ks i zadnji kraj od 1221 bilo bi dobitna kombinacija.
 
Evo jedno obaveštenje za one koji imaju 82-ku.
Danas i juče sam probao da palim traktor na koji sam ugradio onu spravu što je reklamira danger.
Kada se greje sa time sat-sat i po, traktor pali na dva tri obrtaja...
 
ja mog rusa danas upalio bez grejača jer sam ga i danas prodo a sad trazim drugog tj82,kadje motor dobar i na brzi alnaser nemoze da nepali
 
i moj 82 pali bez grejanja sa novi tip anasera i dobrim akumulatorom i obavezno iskljucim h.pumpu.skal za kolko si prodao i u kakvom je stanju bio?
 
1025 je puno bolji traktor od 1021 nije hidrolika može da se podesi brzina rada da ore bez točka (na plugu) a šta se menjača tiče bolji je ovaj 4x4 jer je ovaj menjač namenjem za traktor od 130ks tako da to nikad neće pokidati
 
srdjan7 je napisao(la):
vlada77 je napisao(la):
1021 je bolji traktor od 1025 po mnogim stvarima.ja sam inace mehanicar imam radionicu za traktore i znam im sve prednosti i mane.ljudi se boje da ga kupe jer je to nova serija traktora koja je stigla ove godine kod nas,a u hrvatskoj je vec par godina.to je po meni najbolja serija belarusa do sada!1021 :D :D
5 ljudi su kod nas uzeli nove 105-tice,i svi su bili i kod mene za 1025 i kod druga da vide 1021...i svi su uzeli 1025...stvarno ne znam zasto... :cao:,a nije napisano da na 1021 je menjac od 90 ks...to bas nije pametno na 105 ks...znamo rad torpeda 90 i njegov problem sa menjacem,jer je isti kao na 75. :udri: a i srednji medjuoslonac kardana...bato to je zlo...kod 1025 je direkt samo jedan kardan,i nema zime od pucanja medjuoslonca,jer nema traktora na kojem to nije pucalo xx puta,pa i nama,iako redovno ima ulja i zategnuto je.a od filtera na 1021 nema shane da pridjes desnom delu traktora.i hidraulika je spora.e sad dali ima podesavanje,ne znam.drug nije nasao to.toliko od mene.
Druze jel skripi taj medju oslonac kad se rashaba:haha:
Post je spojen: [time]1293649431[/time]
_________________________________________________
skal je napisao(la):
ja mog rusa danas upalio bez grejača jer sam ga i danas prodo a sad trazim drugog tj82,kadje motor dobar i na brzi alnaser nemoze da nepali
imam ja za tebe traktor al mu skripi prednja vuca od sinoc ,treba ptvo :udri:
p.s.uzmi novoga sko imas para bar za pola i nece ti bit velika rata a novo je novo ::namigivanje::
Post je spojen: [time]1293674734[/time]
_________________________________________________
11b0w34.jpg

Post je spojen: [time]1293700399[/time]
_________________________________________________
1zoents.jpg

Post je spojen: [time]1293725631[/time]
_________________________________________________
evo malo slika moje stare masine :)
 
niste u pravu za menjac,bolji je menjac na 1021,bolje su mu uskladjene brzine nego 1025.zatim taj menjac je rasterecen sa planeternim reduktorima na zadjem mostu kao 1221.sem toga ima deblje osovine na zadnjem mostu kao 1221,dok na 1025 su osovine kao i na staroj 52,lezaj 6217.neznam vec koliko sam promenio lezaja na tim osovinama bas iz razloga sto ljudi kace teske masine a lezaji slabi.zatim ta hidraulika je prilicno neprecizna,slaba je za teze masine,jedan cilindar je nedovoljno,cesto procuri,sem toga na nezgodnom je mestu,u oranju nagura zemlje izmedju rezervoara da nemoze isprati i ocistiti pa to ometa rad poluga hidraulika cak zna da pukne cilindar ako smrzne ta zemlja ispod cilindra.menjac je prilicno teretan za motor od 105 ks jer ima pumpu u menjacu koja uzima jedan deo snage motora,a nema planetarne reduktore kao 1021 i 1221.sada kvacilo na 1025 ima duzu spojnicku i lezaj 6204 u zamajcu koji cesto odlazi zbog opterecenja,sto na 1021 nema.prednja vuca se na 1025 ukljucuje elektricno sa kojom cesto ima problema eletromagnetni ventil,a u menjacu puca prsten na pogonu prednje vuce i vrlo cesto odlazi lezaj na toj setu prednje vuce.posto se on nalazi na samom dnu minjaca mora se komlet menjac rastaviti.imao sa vec 4 takva slucaja.dok je to na 1021 skroz jednostavno i predja vuca se mehanicki ukljucuje.zatim suvi vazdusni filter je zbog turbine mnogo bolji od uljnog,motor je jaci a to sto je izveden gore pored kabine je prava stvar,zasto?zato sto onaj uljni filter se nalazi odmah iznad motora gde struji topao vazduh od motora a znate da noviji motori imaju interkuler da rashlade vazduh.na 1021 je to fino reseno izveden je gore,gde je vazduh hladniji i cistiji.1025 cesto hoce leti pogotovo da digne temperaturu,dok na 1021 nema sanse!kada smo orali moj 1021 i kolegin 1025,1021 ima bolji korak,brzi je,jaci i tezi.1021 ima 5100kg,a 1025 4650kg.ako vas jos nesto zanima pitajte ali 1021 ce se prodavati sve vise samo da ljudi malo vide kako se ponasa posto je to novo na trzistu.sve sto sam napisao je licno iskustvo a ne rekla kazala. :cao: :cao:
14e021t.jpg

Post je spojen: [time]1293728486[/time]
_________________________________________________
111ia36.jpg
 
e jedino ti fali jedna lamela na 1021,a sto se tice lezaja 6217 ima tu leka a taj lek kosta oko 40e dok 6217 kosta od 1200-1600 dinara,a ko mora da plati jos majstora da promene to onda je skuplje uvek jeftinije,postujem tvoje znanje al nemesajuci u pricu debljinu poluosovina i ostalih stvari,menjac (sam menjac)nemoze nikako biti bolji na 1021 od 1025,a sto reko gosn Lala onda lepo uzmes 1221 i reseno,i imas varijantu 1025 sa monoblokom,a cev vazdusnog filtera nije neka matematika podici uz kabinu do gore na bilo kojem modelu rusa,da rezimiram,kad bi morao da biram izmedju 1025 i 1021 uzeo bi 1221
 
Sve poljoprivredne masine a i uopste masine koje rade bilo kakav posao moraju da se pokvare pa bio to Belorus,John Deere , Claas ,New Holland... samo sto vlasnici zapadni masina koji su dali duplo vece pare od korisnika belorusa ne zele da pricaju o tome :udri:
 
Nazad
Vrh