MTZ Belarus

Nešto tu ne štima...imam više komada ruseva i ni na jedom to ne smeta a imam slične poteznice...ko da to za topling ne stoji kako treba
A nisam kući pa ne mogu da skoknem da vidim u čemu je fazon
 
Gornja osovinica nemoze da prodje,jedino da izsecem taj nosac toplinka a nebi to da radim

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Budzeno,to nema veze sa fabrickim.Svejedno,ne vidim problem da isece od tog nosaca toplinga gornji deo koliko smeta da bi prolazio klin.A inace taj nosac tolinga meni ne deluje sigurno za neke vece terete.
 
Geci,mislim nemo se ljutiš, al operi malo taj traktor pogotovo taj krtog ispod klipa,da ne bi napravio neku papazjaniju...
 
Sremac,spremao se da ga operem ali krenuo sam da montiram prvo poteznicu novu,taj nosac toplinka se drzi na dva srafa i na jednoj bolcni,budzeno nije sigurno jer sam skidao komplet to dole,to jedino tako da se montira da skidam i taj nosac pa onda bi stalo bez problema. A teret nosi lemkena 080. To koliko sam ja znam o traktoru da su ti traktori isli na remont negde pa stavljana ta velika kabina i ostalo traktor je 98 godiste

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Taj nosač je budzen, on se dole drži na bolcni, a gore ide na šraf gde je ona rupa...a ispod šrafa ide opruga da može da diše. I on služi za ono finu hidrauliku, da se poluge automacki podižu kad recimo plug zapne u tvrdo..
https://ibb.co/tJk3GDD
Na onu malu kukicu se kači polugica koja se povezuje sa onim regulatorom ispod sedišta.
 
Ako je traktor bio 82.1 bez fine hidraulike onda ne mora da ima taj sistem kao na 820,moze da ima bukvalno isto kačenje kao na 52 staroj,ovo je neko verovatno budzio da bi imao više rupa za toplink.
 
Evo tako izgleda opran,stvarno to neko budzio a kod mojih je od 2005g
3da0a8567f18a62dc3d28925aea67cbd.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Cela ta budza iznad kardana ne izgleda fabrički ili bar nisu na naše tržište dolazili takvi pa ih nismo viđali sa takvim sistemom.
 
Ma to je donji deo od one stare pteznice i nosač za topling zavareni zajedno pa namontirani.
 
Drzi se na ova dva srafa i gore na bolcni,a ovo za top link je vareno na taj nosac ali ofarbano je kao fabricka boja,mozda tako zdjelali kad je bio na remontu
701c81b515bbf2f4499d10326a3bb444.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Izgleda sasavo ali radi,ovu sto sam uzeo poteznicu cu stavljati dole na bolcnu a gore cu staviti na srafove ipak bolje i to nego ovu lulu sto sam imao do sad

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Sutra ako stignem pa cu nesto odraditi. Gde ima da se kupi kvalitetna brza spojka za kipu,kupio prosle godine pa na kipovanju pusta malo jebemu kvalitet

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Mi koristimo ruske na navoj...malo je dosadno kada cesto otkacujes,ali su ok.doduse ima i njih losih,vrv kineske-ali njih ne uzimam.razlikuju se u drugacijoj opruzi,pa ne radi dobro sa originalom.
 
Nazad
Vrh