MTZ Belarus

Nema kuglice i nema sta da se zaprlja,nemoj to da rasturas tj diras ako nemaš manometar da posle nastelujes pravilno pritisak.
Nemam manometar, i necu da diram, a takodje mi rece taj majstor kad pomerim rucicu u polozaj da podize hidraulika ako mi u odredjenom trenutku kad podigne do kraja ne izbaci sam rucicu u neutralni polozaj znaci da na tom srafu nije lepo podeseno (a meni ne izbacuje). Dali je to tacno?
 
Treba automatika da radi tj da izbaci sam rucicu kad dodje u krajnji gornji ili donji položaj,da bi to radilo treba pritisak da bude pravilno nastelovan al i ostatak razvodnika mora da bude ispravno.
 
Nije to druže svemirski brod al opet mora da se ima neko elementarno znanje o mehanici tog traktora i neki osnovni alat da bi koliko toliko uspešno mogao da ga popravis ti nažalost ne znas ni pravilno da ga koristiš jer nisi imao prilike da se srećes sa takvim mašinama tako da mislim da je najbolje da nadjes nekog iz tvoje okoline ko se bar malo razume u njih da se ne patis bez veze i bacas pare a ništa ne uspevas da uradiš.
 
Nije to druže svemirski brod al opet mora da se ima neko elementarno znanje o mehanici tog traktora i neki osnovni alat da bi koliko toliko uspešno mogao da ga popravis ti nažalost ne znas ni pravilno da ga koristiš jer nisi imao prilike da se srećes sa takvim mašinama tako da mislim da je najbolje da nadjes nekog iz tvoje okoline ko se bar malo razume u njih da se ne patis bez veze i bacas pare a ništa ne uspevas da uradiš.
Znam da nije svemirski brod, i odradio sam dosta na njemu, remont prednjih tockova, izmenjao maltene sve (ono sklapano od dva razlicita pa sam morao da prepravljam nesto ali sam resio), menjao stub volana, creva(cevke bakarne) skoro sve zamenio-neke pucale u radu, menjao osovinu od stuba volana do spona sto ide na koju se srafe spone bila pojedena imalo lufta tu, gumice sve izmenjao na razvodniku, pumpi i klipu (klip i nosio na obradu jer je centralni sraf bio razlabavljen pa se ostetio malo klip) remont zadnjeg tocka radio lezaj semerinzi osovina se ukopala pa nosio na varenje i obradu... Sve izmenjao u zadnjem izvodu kardana (lezajeve osovinu koja izlazi osovinu koja ide unutra u traktor onu dugacku, e sad da ne znam da ga nastelujem. Razdvajao ga lamelu menjao, pipke, druk lezaj, stelovao ventile.... Ima sigurno jos nesto ali se ne secam vise... Uglavnom za sve sam nasao nesto na netu, konsultovao se ovde pa se po tome vodio i sredio, e za hidrauliku ne nalazim nista konkretno i ne mogu da popravim... A da nisam se sretao sa takvim masinama, nisam se sretao uopste sa poljoprivrednim masinama ja sam od preprosle godine krenuo da se bavim poljoprivredom, kupio zemlju poceo sa 539 koj je imao moj deda i sad kao ajde da uzmem veci da ocistim neku zemlju sto imam i da zavrsavam oranje brze ali ono djavola pogodi se da sam kupio grob.... Msm za oranje ce da bude on je i prethodno imao snagu da ore iako je samo na jednu trecinu lamele hvatao, da pocupam ta neka stabla da ocistim zemlju posluzice i za to i pre ovog remonta sam cupao stabla imao je snagu iako nije hvatao lepo na lamelu pipci bili rastelovani, za transport cu da vezem poluge lancem za klin kod toplinga i posluzice, ali imam zelju da ga sredim ljucki da bude to sve kako treba i nervira me sto ne mogu pa zato i pokusavam i dalje iako moze i ovako da mi zavrsava potrebe....
 
Nazad
Vrh