MTZ Belarus

Inao sam "original" gornju vucu i od Torpeda pravljenu.
Ostavio sam Torpedovu,laksa je za manipulaciju.
 
IMG-20240315-100451995-HDR.jpg
IMG-20240315-100441833.jpg

Ако је колега Радослав вукао Репу са Змајевкама и није ништа пукло атест је сигуран🤣
 
Za tu poteznicu da je montiram jel moram onaj deo gde kacim toplink da skidam?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Mogu se uraditi dve vertikalne ploce sa rupama kao na torpedu, gore hvataju za ta dva klina dole za vijke kucista kardana i ispod za vijke koji drze kuku
Onda samo kraj da skidas kao imt i torpedo


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Pa takva poteznica kao sto je clan Grunt okacio to je standard kod rusa,takve imaju po vasarima ,ili su bar bile.Nzm sta se komplikuje,kakvi futeri kamionski,plocevine i ostalo ....ja ovakvu poteznicu koristim 5+ hiljada sati na rusa i jos uvek je odlicna.I nije teska,ima mnogo tezih poteznica od takve.
 
Ради се о скидању исте...дали ћеш угурати или метути релативно је😁нема шрафова кључева извучеш свучеш као у сексу...
 
Naravno da je lepo automatsko kacenje ali ako takva poteznica se mora skidati jer smeta nekoj masini,to onda pada u vodu,jer su sigurno mnogo teske ...
 
Da da, slazem se sa vama, tesko je.
Ova sa gruntove slike je super kod cestog montiranja i demontiranja...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poteznica mora biti u nivou rude,ili vislje,da prilikom vuce ta ista ruda ne cupa klin ka gore,inace u takvim slucajevima,verujte mi iz iskustva,ni osigurac na klinu ne znaci mnogo,prikolica ce se otkaciti kad tad.Mislim na obicne prikolice,jednoosovinke su druga prica.
 
A meni to nekako ne sigurno... Kad ja vidim da ispod nje još viši pola metra klina onda znam da nece nidje
Ne otkacuje se to tako lako ali jbg kad covek ima fobiju od neceg, gadno
Ja volim da osiguram klin odozdo i ako viri poprilicno...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja kako kad... Na ursusu imam onu kopču što automacki zabravi. A na rusu standard klin pa stavim osigurač (kako kad😅). Ali kad pomislim na automackoj poteznici samo par santimetra onaog patrljak tamo to mi nekako ne sigurno jbt... Imam malo fobiju od toga, zato se i ne usuđujem da sam izvarim poteznicu za rusa.. Iapk to treba da vuče 15 tona a ne dva trotonke.
 
Nazad
Vrh