MTZ Belarus

I kod mene je pucao auspuh jos kad je bio nov traktor,zavaren,pojacan,evo drzi preko 4k rs bez problema.
 
Kod mene je pukao odma iznad kolena,pregazili ga sa traktorom i 2 zmajevke na asfaltu xd.Zavaren je za koleno,nema skidanja auspuha sem sa kolenom sad,mogu slikati kasnije ako bas treba.Mada nema sta posebno da se vidi,par flahova ubaceno kao pojacanje bese,jer prvi put kad je vareno je pokusano da se odradi da se moze skinuti bez diranja kolena,ali to nije drzalo.
 
Problem je ako je i malo labav okrece se i zapinje za onu mrezicu. Ojacali smo ga stavili malo duze kosnike. Nadam se da ce izdrzati. Jutros momak sto vozi mlijeko od mene kaze njegovom drugaru vec dva puta puca a isto traktor kupljen prosle godine.
Opušteno kolega, to su dečije bolesti kod rusa, nestegneš auspuh do kraja kad je ladan da tek može da se mrda jer kad se ugreje malo se dotegne zbog širenja materijala a što se tiče okrećanja na grani kad je popušten ima leka, auspuh je zasečen (cev) tu gde se steže i obeležiš taj deo na grani gde je prorez i tu navariš bubuljice na granu i obrusiš malo ako treba da auspuh lepo ulazi i da ima tek lufta i onda se neće okretati.Prati ga malo ispočetka jer hoće da ispadne sa grane ako je na pola stegnut, videćeš da li se penje na gore.Ovo važi i za tebe kolega Rakin.
 
Pa koliko to dete (MTZ) ima godina da i dalje preboljeva dečije bolesti? Konstrukcija je iz 50-60tih godina prošlog veka i do sad fabrika nije prokužila da vari bubuljice na granu i sl.? Pre bih rekao da je reč o velikom padu kvaliteta i materijala i izrade.
 
Da li ima neko pravilo da novi belorusi stizu sa uljem 40 u menjacu, da bi se bolje isprao menjac od eventualnog spena, i da se tek na 1000 sati sipa 85 140?
Odgovor iz agp
 
:unsure: Koliko bi se para moglo dobiti za MTZ-820, kupljen nov u AP pred kraj 2005.godine, trenutno 1621mč , prednje gume nove, zadnje fabričke, ništa nije rađeno oko motora ili menjača i još nema potrebe za bilo kakvom intervencijom, orao i spremao 18 sezona po 20-ak jutara zemlje?
 
Zavisi kome prodaš, možeš da dobiješ od 10.000 do 12.000 evra.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Strpljen, spašen.
Tako je druže, nije mi onda bilo frka da ga kupim, nije ni sad da ga prodam.
Nije radio koliko sam ja planirao ali to je neka druga priča.
Bio sam u potrazi za automobilom, Škoda Oktavia je ušla u uži krug, sa 1,9TDI motorom je koštala isto koliko i rus i u jednom salonu automobila u Subotici veliki poster MTZ-820 + plug gratis ko do kraja nedelje ostvari kupovinu....
 
Nazad
Vrh