MTZ Belarus

Nije zbog kocnice sto je blokirala to je od ptije vuklo jer veliki zubcsnik mnogo hodao na osovini nez zbog ceg
 
Небојша једно питање зашто неће да кипује ?!? Уља у посуди има на максимуму али неће ни да мрдне сандук.Одакле да кренем вентил пумпа разводник хидраулика са прикључцима ради нормално диже и спушта .
pocni od brze spojke ako je imas ...dva majstora su menjali razvodnik a ono isto kao sto je i bilo nece da kipuje ...a ono se crevo vuklo po zemlji (asfaltu) pa izlizalo vrh prikljucka pa nije otvarao ventil na brzoj spojki kad se prikljuci. ne kazem da je kod tebe to ali ja bi proverio .
 
Menjač na 820 mi na malom usponu i pri maloj brzini (6.) izbacio i sada ručica menjača(sa desne strane ,ne ona u sredini.) ima slobodan hod u svim pravcima. Šta se tu desilo ? Predpostavljam neki štift, imali neko radionički crtež birača da se vide detalji.
 
Ako samo "landara" ručica bez veze otkinuo je polugu koja ulazi u birač ili nesto od mehanizma iz sahheble,mora poklopac menjaca dole.
 
Toga bi zrebalo da uvek ima u čurugu ili kod nekog budike u somboru...bude i na vašaru u rumi...
Mada ja nisam primetio neku razliku sa I bez njih da budem iskren, prednji mi više znače...
 
Имам тегове у задњим точковима и напред 200 кг. Ја не видим неку разлику кад укључим предњу вучу сем на једној њиви, ту идем и брзину мање у орању (4. а сввуда осим ње 5. корњача, плуг 757.20).
Трактор је урађен, сад га разрађујем, возам се по атару још који дан па ћу закачити расипач па онда у сетву. Све се бојим да орем мада ми мајстор каже само напред (наравно после кише). Ставили смо механички термометар и ту је темп 80 у возању а такође је стављен и манометар који показује 3 бара хладан на лету а кад се угреје онда 2. Мало више показује од оног комбинованог. Око 0.2 бара.
 
Danas montirao ojačanja šasije na rusu, sad je skoro full oprema jedino mu fale desne stepenice i rukohvat
Ojačanja su iz AP i cena je 8500 kom a idu šrafovi M16x40 i M16x30, nisam uspeo da nadjem originalne M16 za ključ 22 ...
Inače vukao je kamionku sa 9500 kg suncokreta nije je ni osetio, igrao se sa njom, kreče lagano iz 6 kornjača po njivi, u kukuruzu će opet vući nju sigurno oko 17 tona, iznenadjen sam baš pozitivno sa snagom tog traktora, a sa nekim stvarima i nisam baš ....


20230922-213553.jpg


20230902-092641.jpg
 
Meni se hidraulik svidja lepo radi to, jedino što mora da se drži ručka dok diže, to mi se ne svidja.
Sa kvarovima do sada sam pomalo razočaran
Na 130 rh procureo je hladnjak
Na 170 rh otkinuo je zubac na zubčaniku 7 brzine
I još poneke sitnice koje smo popravili sami najčešće oko elektronike.
Traktor je kod mene nepunih godinu dana, nadam se da će se sve pokazati dok ne izadje iz garancije.
 
Kad sam ja kupio mog (polovnog) rusa, dok smo u čekaonici čekali na overu ugovora pitam prethodnog vlasnika sa kojim plugom je orao i u kojoj brzini (jer do tad nisam nikad vozio rusa). I kaže on meni trobrazdni plug veliki, a brzina je*em li ga, ručica ovako nazad (i pokazuje) i samo kkrrrrr. :eek: Pomislim eee nazdravlje, i bi mi žao što nisam mogao da kupim novog. :)
 
Moj Branko ce dobiti nove gume al samo prednje, dobio je ulje i manji servis u vidu podesavanja kvacila,dotezanja blatobrana, gumice ilje i slicno za 200rc.
 
kad cujem kakve banalne kvarove ima nov traktor nije mi ni zao sto ga nisam kupio .
Ovakvih kvarova sigurno ima i kod ostalih marki traktora, novo je ipak novo pod garancijom, u ovoj klasi svakako je bolji, jači, jeftiniji i i jednostavniji od Turaka i Kineza, kad bi opet kupovao novi traktor sigurno bi rusa uzeo ali ovaj put 920 sa sinhronim menjačem, uz "malo" natezanja sa AP sve se popravi
 
Evo razlog zašto je moj "Rusvaj" ostao bez brzina.
a47dd29335c8c386a000d4cc5fa9421b.jpg


Послато са Redmi 7 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh