MTZ Belarus

Kod mene a verujem i kod njega,blokira jer se valjda nesto istrosi unutra,zardja i nekad bilo pri dodiru ili pri blagom pritiskanju kocnice,tocak jedan uvek blokira,kod mene desni.
 
Imam i ja jedno pitanje za 1025.
Kvačilo visoko hvata, prazan hod postoji kao i pre. Da li se neko podešavanje može izvršiti sa spoljne strane,bez razdvajanja? Traktor je kod mene od 2010., ništa oko kvačila nije radjeno.
 
Imam i ja jedno pitanje za 1025.
Kvačilo visoko hvata, prazan hod postoji kao i pre. Da li se neko podešavanje može izvršiti sa spoljne strane,bez razdvajanja? Traktor je kod mene od 2010., ništa oko kvačila nije radjeno.
Možeš da povećas prazan hod i "hvatace" niže al samo prividno,verovatno je kvacilo tj lamele pri kraju,proveri se sa donje strane stanje lamela pa ako su se potrošile moj savet ti je da ga otvoriš bolje pre nego kasnije,možda te igranka bude manje koštala.
 
Skoro sam kupio 82.1-94god.u svim brzinama ide lepo nema da melje nista ne lupa ali zato kad idem nizbrdo ili po ravnom kad pusti gas cuje se iz menjaca ili diferencijala bas jako. Sta je u pitanju?
 
Skoro sam kupio 82.1-94god.u svim brzinama ide lepo nema da melje nista ne lupa ali zato kad idem nizbrdo ili po ravnom kad pusti gas cuje se iz menjaca ili diferencijala bas jako. Sta je u pitanju?
Kao što je Siniša napisao verovatno matica na sekundarnom vratilu,bolje ga otvoriti što pre jer mozda moze nesto da se iskoristi iz njega pa da igranka bude jeftinija.
 
Небојша једно питање зашто неће да кипује ?!? Уља у посуди има на максимуму али неће ни да мрдне сандук.Одакле да кренем вентил пумпа разводник хидраулика са прикључцима ради нормално диже и спушта .
 
Небојша једно питање зашто неће да кипује ?!? Уља у посуди има на максимуму али неће ни да мрдне сандук.Одакле да кренем вентил пумпа разводник хидраулика са прикључцима ради нормално диже и спушта .
Kad povučes rucicu da kipujes jel se cuje pumpa tj rasteretni ventil?
 
Kod mene ista stvar, pre neki dan u berbi počeo da zeza. Čuje se pumpa ali ne kipuje, a ako držim tek tek ručicu, dva milimetra je pritisnem samo onda kipuje. Rus 552 je u pitanju, šta bi tu moglo biti?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Kod mene ista stvar, pre neki dan u berbi počeo da zeza. Čuje se pumpa ali ne kipuje, a ako držim tek tek ručicu, dva milimetra je pritisnem samo onda kipuje. Rus 552 je u pitanju, šta bi tu moglo biti?

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
Tu je verovatno sekcija na razvodniku,probajte da zakacite na druga dva izvoda pa da vidite kako će da se ponaša,ako na ta dva druga izvoda radi lepo onda je samo ta sekcija na razvidniku stradala.
 
значи да није до разводника колико сам схватио али ово директно да спојим то ми баш није најасније
 
Ja sam imao taj problem ali ispostavilo se da kipovanje ide na donju spojku a ne gornju

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
значи да није до разводника колико сам схватио али ово директно да спојим то ми баш није најасније
Ako se aktivira ventil i cuje se onaj karakterističan zvuk znaci da je razvodnik pustio ulje al da to ulje nema gde pa se zbog toga cuje ventil.
Da pretpostavimo da ste koristili odgovarajuću rucicu za taj izvod onda ima negde na drugom mestu blokadu a to može biti samo na brzim spojkama.
Na direktno sam mislio da izbacite brže spojke sa oba creva I sa duplim niplom spojite direktno crevo na crevo i probate onda,ako onda kipuje znate gde je problem,to je najjeftinije što možete sami da probate,kosta malo vremena i 200din za odgovarajući nipli ako ga nemate.
 
Kod mene je sve na ruske spojke,nikad ne koristim kljuc,rukom se zavrce,odvrce,sporije nego ubadanje ovih obicnih spojki,ali bar znas kad je ta ruska zavrnuta ,nema da ne radi.
 
Nasao sam kvar desni pogonski veliki zubcanik puno imao lufta udarao od blok diferencijala i ostetio mi mali desni zubcanik na koji se nizu lamele od kocnica

E sad dal je taj mali zubcanik sto idu lamele kocnica isti kao na 820
 
Nazad
Vrh