MTZ Belarus

Spremanje ovih dana 8 kornjača oko 11-12 kmh, probao 7 zec teško mu je da vuče spremač 2.9 agromerkur, muči se malo kad treba da krene 8 kornjača sa spuštenim spremačem, pa ga spuštam u hodu tad ga ne oseća, potrošnja 3.5 litre na jutro.

https://files.fm/f/679j5ffrz
 
Ja sa 820 nikad nisam mogao da idem tako brzo u zatvaranju brazde,najviše zbog leđa,guzice i m.da...baš retko mi se desi da bude lepo oranje bez džombi...ove godine po prvi put sa 892rm sam peglao i 13kmh,primetno udobniji traktor u njivi,što nije slučaj sa transportom na asfaltu,tu je katastrofa, najviše jel je baš brz...9ta zec je malte ne neupotrebljiva...
 
Ja sa 820 nikad nisam mogao da idem tako brzo u zatvaranju brazde,najviše zbog leđa,guzice i m.da...baš retko mi se desi da bude lepo oranje bez džombi...ove godine po prvi put sa 892rm sam peglao i 13kmh,primetno udobniji traktor u njivi,što nije slučaj sa transportom na asfaltu,tu je katastrofa, najviše jel je baš brz...9ta zec je malte ne neupotrebljiva...
Koliko sam ja razumeo neke mušterije koji imaju 892 i bas za transport ih koriste kažu radijalne gume napred i da budu "malo izduvanije" šta god to značilo tj na kom pritisku bi to bilo i onda navodno nema skakanje prednjeg mosta.
 
Da li neko ima 892 u kombinaciji sa rotodrljacom od 3 metra? U komsiluku me ubjedjuju da moze sa 3 m da radi dok prodavac me savjetuje 2.5 metra da uzmem. Nisam pametan.
 
Pa trenutno imamo ono standardno tanjiraca drljaca sjetvospremac. I ne odradjuje bas poso kako treba. Kad spremamo za duvan treba najmanje 4 prohoda tanjiracom da bi licilo na nesto. Puno se ostaje na tome. Lakse je ko radi sa rotodrljacom jedan prohod i gotovo.
 
Na ovom forumu se ne smije spomenuti rotodrljača, to je Sotonin izum koji ne služi ama baš ničemu osim da ubije traktor. 🤣
Uzmi pravu tešku RD od 2.5m, bolje da ima rezervu snage, 3m je već za ozbiljniji traktor.
 
Zar za duvan spremate u jesen?
Ne spremam u jesen spremamo u maju. Ali je zemlja takva busenita. Kod nas je zovu bjelavka. Sve su to zemlje 5 i 6 klasa.
Na ovom forumu se ne smije spomenuti rotodrljača, to je Sotonin izum koji ne služi ama baš ničemu osim da ubije traktor. 🤣
Uzmi pravu tešku RD od 2.5m, bolje da ima rezervu snage, 3m je već za ozbiljniji traktor.
Ova od 2.5 metra ima oko 1250 kilograma. Yurdusar turska proizvodnja.
 
Koliko sam ja razumeo neke mušterije koji imaju 892 i bas za transport ih koriste kažu radijalne gume napred i da budu "malo izduvanije" šta god to značilo tj na kom pritisku bi to bilo i onda navodno nema skakanje prednjeg mosta.
Probao..radijalne jesu ali ruske, izdavao sam ih na 0.9 bara,i isti andrak...možda da su neke zapadne,da kažem kvalitetnije gume,možda bi bilo razlike,al to otom potom,ove su još dobre pa ih neću skoro menjati...
Fali mu ogibljenje mosta..grbavi ima kakvo takvo,a ovaj nikakvo....
 
Ima i ovaj ogibljenje nego ti proveri da nisu te čizme zapekle i blokirale taj aksijalni hod.
 
Na 1.8 bara kad otrese prednji kraj sve mislim odpašće tegovi...ju ju...kad sam doterivao traktor posle pola km prvo sam gume izduvao...
Bilo kako bilo, suviše je brz a grub,nije usklađen,teram ga u kornjači i nema zime i ovako je u toj 9ta kornjača brz ko I 820 u zecu,što mi je i više nego dovoljno...videću u sezoni kako će se ponašati sa zmajevkama
 
Jel ovakav?
a83eabe16c578e7d17652c0aeda0e121.jpg


Poslano sa mog 2109119DG koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh