MTZ Belarus

Da da, zbog broja pera pitam.
Ako ga je standardni sa 6 hladio bez problema onda moze isti takav a moze i sa 11 ako ima termostat.
nije hladio kako treba to je razlog što ga menjam, pregreva se kad je toplije napolju. Termostat nema. Gde je najbolje uzeti sa 11 i koliko košta, dali postoje lošiji bolji?
Inače ja sam ubedjen da je jeftinija i bolja ideja ubacivanje ventilatora od auta sa prednje strane hladnjaka ali se finansijer ne slaze sa tim.
 
Zdravo, da li je bolje staviti brzi alnaser 12V za paljenje ili prepraviti da bude na 24V? U pitanju 820 trenutno je na njemu spori od 12V, dok sam gledao da 1025 pali kao mina na 24V.
Stavi bap sklopku i rešio si problem sa paljenjem za vek vekova, ne moraš čak ni anlaser da menjaš.
 
nije hladio kako treba to je razlog što ga menjam, pregreva se kad je toplije napolju. Termostat nema. Gde je najbolje uzeti sa 11 i koliko košta, dali postoje lošiji bolji?
Inače ja sam ubedjen da je jeftinija i bolja ideja ubacivanje ventilatora od auta sa prednje strane hladnjaka ali se finansijer ne slaze sa tim.
Taj sa 11 pera nema u AP tako da ostaju ukrainci.
Ja sam uzimao na vise mesta, zavisi kad je ko imao a probaj te kod Dime, trebalo bi da ima trenutno a cena ne bi trebala da je veca od 6,7 hiljada.
I moj savet je da proverite i hladnjak ako traktor nije mlad a bila voda u njemu.
 
Да ли зими држати антифриз или испустити па да тако стоји јер се трактор не користи,шта је боље од ова два
 
Ona služi da dva pojedinačna akumulatora za vreme anlasovanja spoji redno pa na anlaseru imaš napon od 24V. Čim se završi anlasovanje BAP sklopka ta dva akumulatora prespaja u paralelnu vezu pa onda u instalaciji imaš 12V.
 
Hvala na objašnjenju. Znači moram kupiti pored BAP sklopke i alnaser od 24V.
Ako ti je motor dobar nema nikakve potrebe ni za brzim anlaserima ni 24v.Ako tesko vergla proveri kablove,ja sam prosle godine sve kablove stavio nove,i to nesto veci presek nego fabricki,odma je puno bolje verglao.Meni je plus kabel sto ide od akumulatora bio los na jednom mestu,ali sam ipak sve zamenio,masa je takodje bitna,zaobidji onaj fleksibilni deo sto ide od kabine do sasije,idi direktno na sasiju sa onog prekidaca za masu.Normalno,i anlaser treba nekad odneti kod nekog elektricara neka ga ocisti,podmaze...
 
  • Like
Reagovanja: obi
Ili mu izmeri dovod zive struje i dovod sa prekidaca,ako nema izlaz struje kad dodje struja sa prekidaca znaci otisao je relej.
Ne treba nikakva oprema sem glinerice, moze cak i sa sijalicom da se ispita ko nema glinericu.
 
Nazad
Vrh