MTZ Belarus

Ma da moram da priznam da sam i ja jednom isao da radim motor koji je zakucao nakon sto su mu neki majstori radili kvacilo.
Majstor kad je vracao srednji oslonac kardana zavio predugacak treci sraf i zakucao ga pravo u venac na zamajcu i motor stvarno ni da mrdne 😂,joj da ste videli srecu na gazdinom licu kad je vido da je motor upalio.
 
Ko je kod nas zastupnik delova motorne grupe za tu marku motora? 🤔 Čini mi se da bi morao tražiti preko bare a to je onda lepa igranka i baš mali trošak.Uradi se sve, to je tačno ali baš biti optimista za egzotične stvari u današnje vreme...ne bih imao hrabrosti.
 
I da nema kod nas direktno ima negde u okolini sigurno, pa nije svemirski brod majku mu, mozda cak i AP moze po nekoj narudžbini da nabavi, nisu ti traktori bas tako retki.
A gde ces hrabrijeg coveka od tebe za tu egzotiku pa ti si kupio 151 zmaja 😂, ovo i nije tako strasno 😂
 
Nije ono bilo strašno, delove sam lako nalazio, problem je bio u kvalitetu istih...
Ne može da se nađe nova niti polovna bregasta za MWM motor koji je masovno korišćen a za ovo ima na trafici i to kod nas.
 
Nisu ludi ljudi koji daju po 150-200 000e da im radnici teraju.
Imao je jos jedan clan onog od 150ks rusa iz Banata nije krio odusevljenje.
Daleko od toga da je neko lud sto kupi takve zverine od masine al ni ovi rusi nisu losi traktori, rade oni jako dobro.
A sto se tice 1523.3 recimo da ih imam nekoliko na odrzavanju i mogu ti reci da imaju jednu veliku manu a to je kilaza tj manjak iste a za ostalo nemoj da se brines.
 
Nosam ni rekao da su losi, sa jednim dobrim 1221 moze i preko 100ha lagano da se uradi.
Ono sto rus ima od mana da ne nabrajam,ali cinjenica sto su mu dostupnost delova i majstora na svakom koraku u svako doba dana i noci ide do tih modela 130ks preko toga delova na lagerima nema i postaju kao stari JD,Forsit,Ford i slicne marke daleko od izvornog MTZa sa gomilom oagera delova u svakoj opstini i odmah dostupni.
 
Ja sam rekao da moze biti uradjen i garantujem da moze da se uradi sta god da mu je se desilo, cenu nisam komentarisao.
Al i opis u oglasu je odlican, uradili kvacilo i on umro, to jos nije bilo.

Jedino što MOŽDA ima smisla je da je motor sa elektronskom kontrolom, i da su oštetili davač zamajca ili zupce koje očitava. Znam za bar jedan slučaj na autima da se to desilo.
 
[mention]nebojsa100 [/mention] napravi dogovor sa covekom da ti “pozajmi” traktor na 10 dana i ako uspes da popravis kupujes a u suprotnom vracas :)
On nema sta da izgubi a velika je sansa da ce ga prodati ( ako popravis )
I onda svi srecni i zadovoljni :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[mention]nebojsa100 [/mention] napravi dogovor sa covekom da ti “pozajmi” traktor na 10 dana i ako uspes da popravis kupujes a u suprotnom vracas :)
On nema sta da izgubi a velika je sansa da ce ga prodati ( ako popravis )
I onda svi srecni i zadovoljni :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ne bi ga taj prodao kad bi se popravio 😂.
 
ako nece da upali tik posle zamene lamele garant su nesto usrali dok su radili,a mozda je i zvaka,da neko pomisli kao mi sad pa se zaleti a ono neka patka se krije u motoru........
bolje biti miran, meni netreba ta konjska snaga a ko radi dosta zemlje zna se sta se kupuje u toj snazi
 
ako nece da upali tik posle zamene lamele garant su nesto usrali dok su radili,a mozda je i zvaka,da neko pomisli kao mi sad pa se zaleti a ono neka patka se krije u motoru........
bolje biti miran, meni netreba ta konjska snaga a ko radi dosta zemlje zna se sta se kupuje u toj snazi
Upravo o tome se i radi, malo cudno objasnjenje, da je kvar banalan glupo bi bilo prodavati ga sa kvarom da te neko ucenjuje za cenu i zajebava.
Popravis pa prodas ispravnu masinu.
 
Nazad
Vrh