MTZ Belarus

Svu salu na stranu danas sam ga malo detaljnije zagledao i stvarno je napravljen masivno i jako i ozbiljno.
Zadnji deo je posebno ozbiljno napravljen.
 
Ма камо среће, него банална глупост држач сијалице за осветљење обртомера се распао и направи кратак спој. Истопио осигурач и лежиште истога и две жице истопило. Да човек неверује каква глупост може да направи срање.
 
Ма камо среће, него банална глупост држач сијалице за осветљење обртомера се распао и направи кратак спој. Истопио осигурач и лежиште истога и две жице истопило. Да човек неверује каква глупост може да направи срање.
Dobro je prošlo...
 
Svu salu na stranu danas sam ga malo detaljnije zagledao i stvarno je napravljen masivno i jako i ozbiljno.
Zadnji deo je posebno ozbiljno napravljen.
Колико је то чудо кс? Каже ми другар на једном спиту пре пар година ио је један велики рус од неких 230-250кс. Он иначе ради у ЈД сервису и каже после неких 12сати орања они су њиховом трактору скинули једну бразду, а руси су овог терали са 5,6 бразди док није стао. И када су питали њихове сервисере што га муче кажу њима је циљ да виде колико ће да издржи максимално оптерећен, јер је као наша земља много тежа од њихове. Мислим да је Рус стао после 20 сати орања али је био оптерећен ненормално.
 
Да знаш, када је почело да дими ја реко готово изгоре цео трактор као лицна. Али срећа па је она несретна склопа одрадила посао иако зна да некад слаже.
Dobra je to stvar, ja je imam na YTO a planiram (doduše već duže vreme) da je stavim i na ostale traktore i kombajče
 
Колико је то чудо кс? Каже ми другар на једном спиту пре пар година ио је један велики рус од неких 230-250кс. Он иначе ради у ЈД сервису и каже после неких 12сати орања они су њиховом трактору скинули једну бразду, а руси су овог терали са 5,6 бразди док није стао. И када су питали њихове сервисере што га муче кажу њима је циљ да виде колико ће да издржи максимално оптерећен, јер је као наша земља много тежа од њихове. Мислим да је Рус стао после 20 сати орања али је био оптерећен ненормално.
Zašto je stao 🤔
 
Колико је то чудо кс? Каже ми другар на једном спиту пре пар година ио је један велики рус од неких 230-250кс. Он иначе ради у ЈД сервису и каже после неких 12сати орања они су њиховом трактору скинули једну бразду, а руси су овог терали са 5,6 бразди док није стао. И када су питали њихове сервисере што га муче кажу њима је циљ да виде колико ће да издржи максимално оптерећен, јер је као наша земља много тежа од њихове. Мислим да је Рус стао после 20 сати орања али је био оптерећен ненормално.
Ovaj je 300ks.
Kao sto sam napisao star je 5,6 godina i u vlasništvu je neke firme kod Zajecara koliko sam ja razumeo i napravio je "lepu satnicu" po prici i ne stedi se ni malo, imao je par nekih glupih kvarova do sad i sad mu je crkla neka viljuška u nekom reduktoru (nije bio niko od majstora da mi objasni tacno koja) ma da kazu i da to nije nista strano bilo.
Inace samo jednom sam imao priliku u Madjarskoj da ga malo zagledam danas malo detaljnije i stvarno je "mocno" napravljen.
 
Ма био је префорсиран чак и плуг је био већи него што је требало. Али они су га терали њима је било да виде колико ће издржати. Исто као и кад је код нас у задругу стигао комбајн. Друг га терао и цео дан са њиме у кабини на смену два конструктор само сликају, снимају, цртају и записују. Данима су били уз комбајн и другу само гас не штеди га ено комбајн и данас у задрузи ради.
 
Sa ruskim sam slab skroz pa ne mogu da razumem sve lepo.
Trebalo bi da imaju neke kombinovane menjace,valjda rangovi sa kvacilom brzine bez ma da nasao sam i nesto podataka da nose vise vrsta menjaca,uglavnom nisu klasicni menjaci.
 
Како се звала она новогодишња емисија на давнопочившем 3К од пре... непријатно ми је да се сетим колико година? "Два сата квалитетног програма"?

За власнике "Беларуса" би тих "два сата квалитетног програма" вероватно овако изгледало:

 
Nazad
Vrh