MTZ Belarus

У фирми имамо џондире од 2001 на овамо. Од трактора до комбајна. Мајстори су већину посла код поправка усавршили. Где је проблем? Па у куповини нових делова. На све и једном је проблем инсталација. Једном речју дотрајала. А ту ни они што носе лаптоп под мишком и "бришу" квар не могу ништа. Само купусање и развлачи нови вод.
Једном ће и ови морати на лицитацију а то ће бити тек мачка у џаку продаја.
 
Moj savjet majstoru Nebojsi, mani se rusa , samo kriva kicma i nista novca, predji na prave traktore , zelene sa zutim felgama tu je novac.

Kako kasnite jedno 5 godina to ce biti i kod vas , uvoze se polovni zeleni sa zutim felgama , treba dijagnostika , elementarno poznavanje struje i alat. Za jednu zamjenu ulja i filtera kesiras vise nego za generalku na rusu , a tek za poravke, po zavrsenom poslu presavijes bunt novcanica i gurnes u dzep i dovidjenja , i kod njih se mehanika mora popravljati popuste brtve , semerinzi , djelovi sve u originalu , vecinom nisu masni , a i vlasnici nemaju taj luksuz da voze takav traktor neopran, taj traktor ti je isto sto i mercedes, statusni simbol ,pa taman da je trulja i otpdaju kotaci sa njega.

Treba kao i popravka rusa alat , jedino treba dijagnostika koja jeste skupa ali samo jedno prikljucivanje na traktor dijagnostike ti naplacuju vise od 100E , jedino ti treba dosta sprejeva brejk klinera original zelene farbe u spreju , poslije svake popravke se malo poprska po vijcima, i poslije toga kako sam reko prije , samo presavijes bunt novcanica i gurnes u dzep , zena zadovoljna mozes i spavacoj da radis .
Hvala na savetu ali neka mene za sad ovde gde sam.
Dzonija puna Hrvatska a ja slobodno mogu da kupim kucu i da se preselim kod vas, bar dva poziva dnevno da dodjem da radim te rusvaje kojih slabo ima.
PS. sve sto je na zapadnim zverkama "zajebano" za uraditi je menjac i tu bi neko ko hoće da zna da ga uradi morao da ide bukvalno na dobru obuku a ne kao vecina koja radi nagadja gde sta i kako ide i sta cemu sluzi. , sve ostalo je isti ...ac.
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu ali neka mene za sad ovde gde sam.
Dzonija puna Hrvatska a ja slobodno mogu da kupim kucu i da se preselim kod vas, bar dva poziva dnevno da dodjem da radim te rusvaje kojih slabo ima.
PS. sve sto je na zapadnim zverkama "zajebano" za uraditi je menjac i tu bi neko ko hoće da zna da ga uradi morao da ide bukvalno na dobru obuku a ne kao vecina koja radi nagadja gde sta i kako ide i sta cemu sluzi. , sve ostalo je isti ...ac.
Ипак смо ми 5 година иза њих. Само ето немају мајистора да поправи све те европске машине које они поседују.
 
Ето ти шансе за огранак, оснујеш кћерку фирму негде у Славонији и Бог да те види. :osmeh: Само ту је зајебано,доста тактора има са папирима који почињу од 1995,пре тога нису постојали,па им се не зна сервисна историја.
 
https://postimg.cc/SY4xNbS0]

Screenshot-2022-12-10-19-58-46-843-ba-pik-v2-android.jpg
[/URL]

Screenshot-2022-12-10-19-58-52-084-ba-pik-v2-android.jpg
[/URL]

Screenshot-2022-12-10-19-59-00-589-ba-pik-v2-android.jpg
[/URL][/url]

Sta mislite o ovome, da li bi se dao srediti i da li je ova cijena realna?
 
Pojacana hidraulika za rusa,oni dodatni klipovi nazad i ramena ,nosaci ,jel bolji HBR proizvodjac istih ili Dakota ?.Nekako mi na HBR jaci onaj deo gde se klip spaja sa ramenima,a i Dakota je dosta skuplja,sad nzm razlog ....
 
Danas sam primetio par puta da kad krenem u rikverc nešto se čuje, kao da lupi negde nešto, nisam tačno odredio gde jer se to ne dešava stalno. Nije jak zvuk, više kao tup udar negde. Prvo što sam pogledao je kardan prednje vuče (jer jedino to i mogu da vidim spolja) pa sam video da je ležaj u krstu kardana pred raspadom pa sam digao plug i vratio se kući. Sad, ovo za kardan mi je jasno, ali šta može biti taj zvuk prilikom kretanja u rikverc?

MTZ 820 je u pitanju.
 
Samo kad se kreće u rikverc.
Kao npr. kad kočnice blokiraju pa kretanjem u rikverc odglave, takav otprilike je zvuk, mada su mi kočnice ok. I više mi se čini da dolazi iz prednjeg ili središnjeg dela nego iz zadnjeg dela traktora, ali ovo uzmite sa rezervom jer nisam siguran. Da sam ostao još da orem verovatno bih tačnije utvrdio odakle dolazi taj zvuk, al kad sam video kardan prednje vuče bila je paljba kući...
 
Nazad
Vrh