MTZ Belarus

Meni je taj senzor pritiska hidraulike crkao na 40 rh, pa su mi poslali drugi, stavio sam malo teflon trake pre montaže.
Orem već peti dan za redom, i pre par dana ugasio mi se traktor u brazdi, posle razgovora sa kolegom Sale Ratar skapirao sam da sam pogrešio prilikom sipanja pumpom kući, nije prelilo gorivo u drugi rezervar pa sam ostao bez goriva, inače onaj merač zakucao danas na nulu, a u levom rezervaru vidi se nafta kroz čep za sipanje, skoro 10 jutara sam uradio sa punim rezervarom ...

Ako bi moglo pojašnjenje na kom principu radi automatsko uključivanje prednje vuče kod njega?
Kod mene to izgleda da ne radi, tek kad povučem ručku skroz gore( ka sedištu) osetim da traktor lepše ide( rasterećenije) a po dolinama gde je ugaženo traktor krene da proklizava ali kad je u automatskom režimu ne pali prednju ...

Napravio sam preko 100 rh do sad, i zadovoljan sam sa traktorom, upoznao sam se sa menjačem i traktorom generalno

20221201-144804.jpg



20221129-131008.jpg
Samo vi zaobidjite automatsko paljenje prednje vuce, znaci vucu upalite na prisilno kad vam treba i ugasite kad vam vise ne treba, kad je na automatskom zeza ceo traktor.
 
Rakin treba da staviš bajpas crevo na pumpu da ti gorivo ne vraća u levi rezervoar i onda ti daje lažnu sliku o količini goriva a što se tiče automacke vuče stalno je koristim i nikad problema, retko kad stavljam na blokadu, jedino ako znam da ću ići u rikverc pod opterećenjem.
 
Stigli su tegovi uz traktor, ali nisu bili montirani, pa ih još nisam nabacio, mislim da sa 757 dvobraznim plugom nisu mu potrebni
Potrošnja je sasvim okej, toliko je i 558 trošio oko 12-13 litara po jutru ali pliće je išao
 
Ne znam kako tebi ali meni u oranju sve trese kad radim sa prednjom a nemam tegove.
 
U oranju mi je uvek upaljena prednja vuca. Nekako kada malo trese imas osecaj da ides brze....sa rezervoarom i trobraznim vogelom ladno 10 jutara
 
Neke stvari su otisle i duplo, sad vise nece ni rusa biti tako jeftino popravljati a za druge marke nemoj ni da pitate za cene.
 
Nazad
Vrh