MTZ Belarus

Ја у АП купио гумице за хидраулични клип 500дин комплет, и гле чуда такве гумице код овог у Повртарској 280дин и каже бофл и код њега узмем исто 500дин комплет али су сасвим другачије. Ако стигнем отићићу у радионицу да усликам и једне и друге јер сам узео да имам пар паковања.
Gumice koje kakve, koje kakve setove za remonte to sve prave "kooperanti" drugim recima ko zna cije je, bira se manje zlo, to je isto i u AP i kod ukrainaca.
Ja pricam o ozbiljnijim stvarima, delovi za motore, kvacila, menjaci itd.
Mnogi se igraju da bi ustedeli male pare u odnosu na rizik.
 
Pre dve godine smo menjali lamelu, spojnicku na t25 pa reku ajde da zamenimo i druk lezaj... Kad ono gle posle tri meseca se raspa (ošpartao i ogrnuo 30 jutara).
Mi ga rastavili vratili stari druk lezaj od 40 ljeta i evo ga jos drlja da kucem u drvo 😀
 
Mozda sam vec pisao negde na forumu.
Kod mene u selu ima jedan lik, inace vazi za dvorsku ludu u selu i ima jednu uzerecicu, kad cuje da je neko uradio neku glupost on kaze " svet ide u rikverc, mora doci kraj"
Iz dana u dan sam sve vise ubedjen da je on u pravu i da je dosta nas poludelo nacisto.
Jbt radili smo coveku motor pre par meseci, nekog frankenstajna koji je neko pre nas prepravljao sa 820 na 1025.
Motor pun problema, covek nije stvarno zalio pare i rekao da negde stedimo i budzimo bilo sta.
Uradjen motor stvarno komplet i po pravilu svakom, bez stednje na bilo cemu, delovi odlicni, obrade odlicne, sklopljen po svim propisima i pravilima.
Motor upaljen i kao sto se ocekivalo radio kao sat, bez i jednog jedinog problema, cudnog ponasanja.
Palio na pola kljuca, pritisak odlican, rad perfektan.
Na motoru posle par dana stvarno procuri dihtung na deklu ventila, odemo cim nas je covek zvao zamenimo, izvinim se sto se to desilo, naravno ne naplatimo nista.
Traktor radio perfektno.
Evo proslo je par meseci i traktor ima neki problem sa prvim paljenjem.
Dimi dimi, dimi pa sastavi.
Stvarno ne pali lepo.
Zove covek kaze kakva je situacija ja normalno kazem docicemo da vidimo sta je, javi se kad ti bude odgovaralo da resimo problem.
Coveka nema da se javi, nema nema, salje poruku veceras da mi " preti" kako ce on da postavi snimak negde (verovatno na FB) kako motor pali.
Ja mu opet normalno objasnim da ako ima problem docicemo da vidimo sta je.
Ne treba da plati nista naravno ako je bilo kakva greska i popust do nas.
Covek napise kako je njemu od Boga da bude bezobrazan i svasta nesto. I ja pet puta opet govorim da vidimo kad da dodjemo da vidimo sta mu je, iz kog razloga tako pali i on opet 10 puta kako ce da objavi snimak i kako ce mi sve biti jasno i jos kojesta.
Znaci das garanciju, dodje do problema, bez i jedne reci kazes da ces doci da vidis sta je i opet ti covek preti nekim nebulozama.
Nista meni vise nije jasno, sta se ovo desava sa svetom.
 
Vidis kakva je situacija ljudi su ogorceni na sve i nemaju vise zivaca.Ti to gledas kao serviser ali kad gledas kao "seljak" drugacije je. Ne kazem da je on postupio kako treba,naprotiv.Ali covek jednostavno ako je platio sve to i to skupo ocekuje da to i radi,a ne da te zivka svaki cas.
Prosle godine sam u martu platio promenu semeringa(caura i sta sve ide u kompletu nemam pojma) na levom tocku (na JD traktoru) sa majstorm preko 600e. Taj isti semering je procureo (iz nekog razloga) ponovo posle mesec dana.Kada sam nazvao majstora rekao je da nije problem i da ce o njegovom trosku odkloniti kvar sto je uredu,ali je dosao da odkloni kvar u oktobru jel nije imao vremena.A meni bode oci zamazan tocak cele sezone.....
 
P.s zaboravih da dodam da je taj semering opet danas procurio :haha: :haha:

I sta ja sad da radim?
275082451_1604622336537941_3343356894907711085_n.jpg
 
Ali sto je najgore kod mene ne postoji nema vremena za reklamaciju, sto je najgore ja sam rekao da samo kaze kad mu odgovara da dodjemo da vidimo.
Bez i jedne reci, covek je posteno platio, treba da dobije to sto je platio.
Razumem ja i da budes besan i sve je to normalno al opet kakva potreba da se "preti" da budes BEZOBRAZAN i drzak i ne vaspitan.
Znaci nisam rekao docicemo za mesec dana, nisam rekao necu da dodjem, nisam rekao treba da se plati, vec sam samo rekao da izabere kad da dodjemo da vidimo sta je, znaci kad god njemu odgovara.
Ajde kazite mi sta sam ja jos trebao da uradim da bi bilo " posteno" sa moje strane.
Aj jos nesto da pitam posle takvog ponasanja sta ako odem a problem nije do nas nego do neceg petog, sta onda?
 
Ti imaš problem na poluvratilu.
Jeli majstor sređivao rukavac ili je samo stavio semering?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
P.s zaboravih da dodam da je taj semering opet danas procurio :haha: :haha:

I sta ja sad da radim?
275082451_1604622336537941_3343356894907711085_n.jpg
Nije lepo sto se to desilo, daleko od toga da je to dobro i da se covek nece iznervirati zbog toga.
Evo ja sam bezonirao nekoj 250 kvadrata dvorista, eno ga raspao se sav, pukao na sto mesta, sve radjeno po pravilu i po zahtevu majstora pa se opet desilo, sta sad ubiti nekog, majstori vicu nisu oni krivi, betonska baza vice nisu oni krivi, sve posteno placeno a betom ku,.... Ne valja, sta sad da radim, da prebijem nekog.
 
Ti imaš problem na poluvratilu.
Jeli majstor sređivao rukavac ili je samo stavio semering?

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Ma sve zamenjeno i sredjeno,ceo set i levo i desno(ka tocku i ka traktoru).Sto bi nebojska rekao nisam zalio pare,samo da ga ne gledam zamazanog.

@nebojsa100 ma razumem ja tebe,nisi mogao bolje postupiti nego sto jesi.Ali jednostavno ljudima je pun K svega i nemaj vise ni svesti ni savesti.Neko bi sad ovog mog nazvao i napusio,al ja sam prestao da se nerviram tako da sam mu samo sliku poslao. :)
 
A da zaboravi jos da napisem taj traktor su prvo odrzavali neki lokalni majstor pa po recima gazde pojama nemaju i samo su ga upropastili, posle njih su traktor odrzavali majstori iz AP, opet po recima gazde mi oni pojma nisu imali, mi smo dosli kao treci, cetvrti i gle cuda izgleda i mi nemamo pojma.
Mamu mu pa dal je do 3,4 ekipa majstora ili do jednog gazde 🤔
 
Nazad
Vrh