MTZ Belarus

Sto je najveca tragedija i nije, ja volim posao koji radim.
Veci problem nekad bude rad sa ljudima tj gazdama i saradnicima nego sam rad mehanike.
Kad ubacim recimo motor u radionicu i nabavim sve potrebno (ono sto ne zavisi od mene) ja upalim lepo neki kineski zvucnik sviruckam i radim, ako treba moze i dva dana bez prestanka.
 
Danas sam probao jednu foru testa koja dizna ne radi.
Redom se odvrce jedna po jedna dizna i ako ne radi kad se na pumpi popusti traktor ne menja zvuk, ako je dizna OK traktor promeni zvuk i onda se opet zavrne i tera do sledece.
 
Ja tako testiram benzince vec 15 godina
Skidam kabal sa dizne da testiram koji cilindar ne radi.
Pre sam skidao kablove sa svecica pa ubacili dis module pa sad moram dizne.
Gde nema promene u zvuku taj ne radi.
E sad dali je dizna ,svecica, ventil ...uglavnom lokalizujem kvar.

Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Nista, nema snage da povuce. Pre kad vice drljacu i dam gasa rezi kao ker, baci dima i nastavi. Sad ni dima ni da nastavi i na leru zna da se ugasi kad okrecem, ne moze drljacu da krene iz mesta sto je pre mogao.
Taman ta dizna sto fali to mu 20ks manje.
 
@North ARMY ja sam slican problem imao, sa spremacom sam isao brzinom manje i tesko mu hoce da se ugasi a dima nema, kada stane i kada treba da krene nema sanse i to sve da kazem odjednom. Problem resen pumpa uradjena kao nov traktor.
 
Kad nosis pumpu,dizne idu sa njom.Ako si siguran da je do dizne problem,ok,ali jako slican problem sam imao kad je opruga u ac pumpi pukla,nije na odmet proveriti,minut vremena bukvalno.
 
Nazad
Vrh