MTZ Belarus

Може на то да се закачи и утоваривач онај који нема колевку. У фирми сви белоруси то имају због излачења силаже.
 
Рупе се поклапају. Али изгледа јако климаво. У фирми је један издржао две године и ено га у старом гвожђу. Нови је купљен са колевком и не мрда нигде.
 
Sve zavisi kako ga zakačiš
Ja sam pravio kao tu pomoćnu šasiju pa kačio na nju


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Juce bili momci da voze djubar kod mene i zaglavili se sa punom prikolicom i belarusem 1025, po osvine se ukopao... Ja ga cupao sa 82kom kad sam hteo da ga poguram malo stanglom u rikverc ispade mi osovina iz orbitrola(orbitrol mi je na mestu stuba volana)..jel moguce da se se one dve sine sto povezuju kolevku sa zvonom kvacila toliko uvile da ispadne osovina iz orbitrola? Traktor je bio na suvoj podlozi i prednja vuca ukljucena.
Meni se to dešavalo na 82 na isti način ugrađen orbitrol na stubu volana. Kod mene je kolevka pukla na jednom mestu i oni šrafovi što vežu kolevku sa bočnim šinama su se razmrdali. Rešenje je bilo nova kolevka i bočna ojačanja šasije.
 
Nisam gledao dali je kolevka pukla negde, levu sinu sam skidao letos i bas knap stoji na kolevci, ima tamo i neke bolcne koje se nakucaju... Ma mene samo strah da me to ne iznenadi u voznji a ovako u polju nije strasno
 
Nisu skupe dodatne travezne da pojačaš šasiju (spoj zvona i kolevke). Ja sam ih kupio u Agropanonci pre nekoliko godina za 8000 din par, ugradili ih tek letos kad sam radio generalnu, milina, sve se slaže u milimetar. Pitam majstora pošto su sad, kaže oko 9000 din obe.
Jedini problem tog ojačanja gde nije stavljeno odmah "fabrički" je što se pokrije broj šasije, a, sada po novom slikaju i broj šasije iz bliza... Pa ne može da prođe tehnički pregled. Glupost ali je tako.
 
Koliko se kreću tegovi od belorusa? Imam 12x20kg
1€ po kg ili više?
Kako koga nađeš da je spreman da plati.
Jbg ja, sam kupio 10 komada od 20kg za 100e... I to ovaj oblik sto su i sada od 20kg..... Tegove od 450kg sa komplet nosačem i poteznicom našao na internetu za 300e komplet.... Nisam mogao da propustim ni jedno ni drugo. Sada stoje na gomili svi.


Neka spoje post. Promašio sam.
 
Nisam gledao dali je kolevka pukla negde, levu sinu sam skidao letos i bas knap stoji na kolevci, ima tamo i neke bolcne koje se nakucaju... Ma mene samo strah da me to ne iznenadi u voznji a ovako u polju nije strasno.
Iz nekog razloga ti se stub pomera napred nazad a on je zasrafljen na kolevku, pogledaj dobro da nije pukla.
 
pogledacu cim se vreme malo popravi ,mada pre bih rekao da se sine malo usukale kad sam ga cimno u rikverc tj kad je predja vuca odradila ,racunam da ako se sine saviju 2-3mm na visini orbitrola to mi je skoro santimetar sto je dovoljno da ispadne osovina
Jedini problem tog ojačanja gde nije stavljeno odmah "fabrički" je što se pokrije broj šasije, a, sada po novom slikaju i broj šasije iz bliza... Pa ne može da prođe tehnički pregled. Glupost ali je tako.
jbt sad razmisljam bas su glupo mesto izabrali za broj sasije ..bukvalno mozes da uzmes novijeg rusa bez papira .prebacis plocicu motora i levu sinu sa nekog starijeg i vala imas novi traktor sa starim papirima .
 
Evo jedan ,ne traži mnogo gazda za njega
ovaj ko zetora da prodaje :D . Ali verujte mi nacice se neki lik od dole iz srbije koji ce ga kupiti za te pare garant...Pre par godina jedan covek iz sela je prodavao rusa t40as znaci traktor ko ispod cekica 90to god, nove gume ,znaci sve sve extra .trazio je 5000e prodao ga za manje od mesec dana dole u srbiju.
 
Ovo mu dođe stara 82-jka sa velikom kabinom, cena prejaka, za te pare ima 10-15g mlađi i sa duplo manje sati ali no.
 
Nazad
Vrh