MTZ Belarus

Izbegavam klimu u traktoru kada god mogu .Ima veliku staklenu površinu ,ima 4 otvora ima zatamnjena stakla ali .....Najbolji mi je mali torpedo ,znaš da je vrućina i ne bunim se.
 
Na rusa se dize krov,samo treba da se prebace sarke na drugu stranu,da moze da se prednja strana otvori i onda ulazi vazduh ko lopatom.😀
 
Meni je baš ovako bolje. Ipak ne ulazi direktno vazduh. Mada sam samo jednom otvorio, ne volim mnogo prašinu u kabini.
Doduše malo i klimu koristim u kejsu, deca više pale. Ja retko, ali moram priznati vrlo je ugodno.
 
Ово је још добро на мтз-у је добро што може све да се отвори. Код 6800 мало лептири на бочним стаклима и то је то. Прозори немају рам. Ако клима не ради смрт.
 
Dobro sedište i dobra klima u traktoru znaci vise nego išta, na žalost klimu nemam

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока
Imam klimu, naknadno ugrađenu na mjestu ventilacije, Autoclima It. Koristim je i po ljetu i po zimi (odmagljuje stakla) a i između.
Sjedalo sam kupio zračno, kompresor u sjedalu, i to je velika razlika na njegovo orginal.
 
Dobra je klima ali uopšte nije zdravo rešenje.Ako ceo dan sediš u kabini i ne izlaziš mnogo napolje nije strašno ali ako je napolju 40 u plusu a ti malo sediš u klimatizovanoj kabini, malo izađeš napolje da na primer zakačiš prikolicu ili sačekaš dok kombajn ne napuni prevoz pa ti leđa budu mokra i onda uđeš u kabinu pa se prekališ onako baš kako treba.
 
За балирање је најбоље скинути лева и десна врата и гас, шешир и пешкир око врата, два она балона обложена стиропором напунити их ледом и ресто досути хладне воде. И нема те врућине коју не могу да поднесем, а увек на истој радној температури.
 
Juce bili momci da voze djubar kod mene i zaglavili se sa punom prikolicom i belarusem 1025, po osvine se ukopao... Ja ga cupao sa 82kom kad sam hteo da ga poguram malo stanglom u rikverc ispade mi osovina iz orbitrola(orbitrol mi je na mestu stuba volana)..jel moguce da se se one dve sine sto povezuju kolevku sa zvonom kvacila toliko uvile da ispadne osovina iz orbitrola? Traktor je bio na suvoj podlozi i prednja vuca ukljucena.
 
Nisu skupe dodatne travezne da pojačaš šasiju (spoj zvona i kolevke). Ja sam ih kupio u Agropanonci pre nekoliko godina za 8000 din par, ugradili ih tek letos kad sam radio generalnu, milina, sve se slaže u milimetar. Pitam majstora pošto su sad, kaže oko 9000 din obe.
 
Nazad
Vrh