MTZ Belarus

imao sam prilike da vidim da rus tako mota sa stubom volana ...uglavnom je tu problem do potrosenih sklopova a ne do stelovanja. nema neke prevelike mudrosti oko stelovanja ali ako su delovi potroseni onda ga mos ebat .
I našem širem okruženju, postojao je jedan čovek iz sremski karlovaca koji je jedini znao da namesti taj volan, od kad je on umro nema više niko ko bi se sa tim znao nositi... Nama je nekad remontovao volan, i stvarno je lako radio, malte ne ko hidraulični.. E sad je počeo da zeza nekad mogu jednom rukom da motam a drugom da dižem prednji utovarivač sa dve bale, a nekad ni sa dve ruke mu ne mogu ništa.. Znači vreme je za hidraulik, samo sam lenj jer me muči kako rešiti kačenje klipa za most, znam teoretski šta treba, samo ne znam ko hoće sa tim da se bakće..
 
Ja sam bas ovakvog trazio do 2000. godine ili Yto 904, eventualno Rusa 1025 do 2000. godine.
Ovom jeste jaka cena, ali volim kada je sve na svom mestu.
U kabini je kao nov. A ja bas ne volim kada je u kabini pocepano i poderano.

Crveni silikon po njemu,menjana pumpa volana,menjan alternator,gume maltene celave...1500 sati ni u ludilu.nek on tebe dobro sluzi,al na te sate zaboravi.
 
I našem širem okruženju, postojao je jedan čovek iz sremski karlovaca koji je jedini znao da namesti taj volan, od kad je on umro nema više niko ko bi se sa tim znao nositi... Nama je nekad remontovao volan, i stvarno je lako radio, malte ne ko hidraulični.. E sad je počeo da zeza nekad mogu jednom rukom da motam a drugom da dižem prednji utovarivač sa dve bale, a nekad ni sa dve ruke mu ne mogu ništa.. Znači vreme je za hidraulik, samo sam lenj jer me muči kako rešiti kačenje klipa za most, znam teoretski šta treba, samo ne znam ko hoće sa tim da se bakće..
jedan kolega iz sela je radio remont tog stupa pre par godina ,mislimda mi je rako da u backom petrovcu ako se ne varam ..kostalo je oko 200-250e i kaze da je dobro radilo dok delovi nisu dobili lufta.
Dodji kod mene da ti ja prodam stub sa mog rusa pa da uvek moras da motas sa dve ruke :LOL: :LOL:
kacenje klipa ti je najlakse odraditi ako stavljas sve na ruku i tako varis... realno staviti servo na rusa ti je maciji kasalj ,mislim da je najteze nakaniti se i dati pare za delove :rolleyes:
 
@srdjan7 Ja ni u jednom trenutku nisam napisao da verujem da ima 1500 sati. Naprotiv, napisao sam u postu 3.525 da mislim da ima oko 3.000 sati.
 
Od stuba volana napraviste nuklearnu fiziku, kvar kao i svaki drugi, nadje se uzrok ili uzroci ne ispravnosti, otklone se i gotova stvar,pa nije to svemirski brod sto bi moj otac rekao.
 
Ali taj stub sigurno je dosta komplikovaniji i time ne traje dugo nakon popravke pre prvih problema ,ipak je klasican orbitrol i klip superiorniji od njega,moje misljenje.
 
Sistem je sigurno komplikovaniji od klasicnog ali da kada se lepo uradi sa kvalitetnim delovima ne bi tu smelo da ima problema dosta dugo.
 
pa da al za remont stuba moze da se uzme orbitrol ,ramena ,spone i klip i jos ostane za pljeskavicu na najlonu :)
 
Ja imam stub volana sa 82.1 na prodaju.Stub je bio na traktoru samo 1500 sati a zamenio sam ga jer sam imao pare i uložio sam to u servo volan.
 
Moj stari kaze da su u firmu dolazili novi rusi (imali ih onomad 24) dodje po nekoliko i kaze jednima odma ide teze nekima lakse volan. Ja sam vozio jedan 52 iz 69 godine tamo je volan isao necerovatno lagano kao da nije sa nicim povezan.. traktor je bio celog veka ponekad upaljen samo malo da se pomeri.
 
Наша стара 52 ка је имала проблем са тим стубом и отац је то био изремонтовао, после се окретала баш, баш лагано. Када су купци били дошли нису могли да верују како волан иде лагано, а шта је отац све радио не знам.
 
Moj stari kaze da su u firmu dolazili novi rusi (imali ih onomad 24) dodje po nekoliko i kaze jednima odma ide teze nekima lakse volan. Ja sam vozio jedan 52 iz 69 godine tamo je volan isao necerovatno lagano kao da nije sa nicim povezan.. traktor je bio celog veka ponekad upaljen samo malo da se pomeri.
Iznenadjuje i na mom STALJINU koliko lako ide volan i nema lufta
A opet na 90% Rusa "SPOMENIČARA" je muka
Mi taj stub zovemo SPOMENIK

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pa nece bas biti, nisu delovi za stub toliko skupi a i nema ih nesto mnogo da bi toliko kostalo.
Pa mislim da su tu ruke skuplje nego sami delovi.. Ja sam se posteno ojadio dok sam ga skinuondole.
Meni nije nesto tesko isao (od prilike kao na autu bez serva) ali me je ubijalo okretanje na uvratinama i u dvoristu ako moram u mestu da motam.
Sa punim servom je drugi traktor
 
Moram do proleca da kupim nove zadnje gume za 892. Trenutno su na njemu 18.4-34.
Da li ima smisla zbog par hiljada ustede uzeti 16.9-34? Napomenuo bih da je kod mene to univerzalno, nemam druge tockove, duple, itd. Znaci iste gume i oru i spremaju. Sta bi bilo najbolje u tom slucaju?
Trenutno samo neke turske nalazim. Jedino sto znam je da ne bih ispod 10 platana gledao, to je savet koji sam ranije jos cuo.
 
Nazad
Vrh