MTZ Belarus

Упушта не спусти брзо... могу ја да се окренем комотно тако да морам одмах при изласку из бразде да окренем плуг.
 
Ako može da, se popravi bolje je zadržati pozicioni regulator, jer je lakše raditi sa ručkom do sedišta...
Kod mene je na jednom to bilo katastrofa raskupusano a na staroj 82ki ne znam jel me više zezao pozicioni regulator ili hidro pojačavač, a pošto taj traktor radi sa prednjim utovarivač em 95 posto radnih sati ja sam i na njemu to lepo sve raskupusao, i sad oba rade na ručice do volana, ali oranje me ubi, teoretski je sve to super al u praksi nema šanse momentalno da naštelujem plug da, se ne vuče po zemlji na uvratinama a da u brazdi ide plivajući na točak, tako da ja orem na direkt što je nekad ne zgodno, ja sam se navikao...
Da bi na taj način moglo da se ore trebalo bi oba tregera od poluga zaviti skroz a tek onda na desnom štelovati za plug, i trebalo bi promeniti topling, ili ga prepraviti da bude duži... Ja to ne mogu jel su levi tregeri zapekli do zla boga, a ja lenj i neažuran da to osposobi, jer sam se navikao ovako...
Malo sam odužio.. Ako može da ostane pozicioni bolje je...
 
Ja sam isto bio rad da to osposobi, ali avaj, nije bilo majstora koji bi hteo toga da se ptihvati, i ondak sam ja sam na svoju ruku to budžio... Kad se pojavio nebojša već je bilo kasno...
 
Има како нема кажем битно је да се утврди дали брља позициони или баш хидраулични клип јер он мора 100%да дихтује.
 
To je +- 220 eura u Lazaru,ako je to to.Ako je to nesto komplikovano za remont,za tu cenu ja ne bih mnogo razmisljao,kupio bi nov i gotovo.Kakve crne prepravke i izbacivanje tog ,ne bih mogao zamisliti da ceo dan orem koristeci one rucice za kipovanje pored volana....ne moze to nikad biti ni blizu precizno kao fabricki koristeci tu rucicu pored sedista.
 
Ne znam kako se remontuje, znam da je jedan poznanik menjao gumice u njemu (ima na vašaru da se kupi set gumica baš za taj regulator) i da više ne curi a dobro radi.
Kad sam ja kupio mog rusa pre 8 godina odmah je išao kod majstora da pregleda sve i popravi bitne stavke, i on mi je tad predložio da ugradimo novi regulator a da mi u cenu računaju moj stari koji bi on remontovao i ugradio nekom ko ne može da plati nov. Valda onda može da se remontuje...
 
Ljudi toliko pisanja oko proste stvari.
Postoji postupak kojim se utvrdi sa propusta ulje, regulator ili klip.
Kad se utvrdi sta je od ta dva ako je klip(c100) izremontuje se a ako je regulator onda se zameni i gotova stvar.
 
Како да утврдимо?Јел то можемо ми што се мало разумемо у механику или ви професионалци?
Eeee sad sve da ti kazem, pa jel treba ja od neceg da zivim😃.
Salim se naravno.
Mora da se napravi da kazemo alat kojim se oslobadja klip od ostatka sistema da bi se utvrdilo tacno sta je.
 
Онда је лакше купити нови и уградити, а тај стари пошаљи Небојиши да ти среди и имаш у резерви.
 
Nazad
Vrh