MTZ Belarus

Zahvaljujem :D. Tako sam ja i racunao od prilike samo nisam znao sta sve ide od delova.. Sada mi treba samo dobra volja XD
 
Nebojša jesi li ovo nabrojao za jednu stranu ili obe jer kako 3 komada, jel sa jedne strane jedna a druge par. I mene čeka ovo pa da znam.
 
Nabrojao sam 3. Klesta i 3. Puta dobos.
Sa jedne strane ide kelsta za noznu, klesta za rucnu a sa druge strane ide samo klesta za noznu.
Isto je i sa donosima.
 
Nemam na rusu kardan od 1000 obrtaja,nego samo 540.Zanima me,dali postoji neki reduktor koji bi mogao staviti na kardan i da povecam obrtaje,treba mi za pumpu za navodnjavanje.Postoji reduktor za imt traktor da smanjuje obrtaje,ali ja bi nesto nabudzio da povecam obrtaje,to jest da dobijem mnogo veci obrtaj.
 
На колико кг се стежу шрафови на замајцу и препорука за ламелу МТЗ 82.1 је у питању.
 
Nemam na rusu kardan od 1000 obrtaja,nego samo 540.Zanima me,dali postoji neki reduktor koji bi mogao staviti na kardan i da povecam obrtaje,treba mi za pumpu za navodnjavanje.Postoji reduktor za imt traktor da smanjuje obrtaje,ali ja bi nesto nabudzio da povecam obrtaje,to jest da dobijem mnogo veci obrtaj.
Tebi treba multiplikator, a ne reduktor. Oko 1:3 .
Recimo ovako nešto:
 
На колико кг се стежу шрафови на замајцу и препорука за ламелу МТЗ 82.1 је у питању.
Po meni sinter nikako.
Moze original iz AP,moze Tatina, nije losa a mozda najbolje ona iz seta (kopija Luk-ovog) kvacila, deblja je 1mm od standardne i mora korpa biti odlicna, zamajac dobar i da se dobro nasteluje.
A srafovi na 12kg, silikonski semering na radilicu i obavezno proveriti i doteci po potrebi srafove iza zamajza i 14 i 17 glave.
 
Malo se igrao, remenica mi imala excentar, reko da skinem da pogledam kad ono ...
b6a420b87e5668411f6ce5d09a1db5c1.jpg
d461923c96d2d068fd360ea23b2c1fc8.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ma karabudz od proslog vlasnika neki.
Vidim kad sam kupovao traktor da je hladnjak glanc nov, neka havarija je bila sa vodenom pumpom i elisom.

A elisa , prvi put u zivotu vidim sa 4 pera
Ni to necu da vratim, nacicu plasticni sa 6 pera.

deb1e59feeb93deea492d343c4a16707.jpg


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ma mislim da trosi isto, na 6 propelera plasticnim su manje povrsine elise.

A najradije bi plastikanera.Ko zna na ovom balans vise kakav je itd.

I nesto da uleti pucice elisa, a ne skomsati i hladnjak i sve zivo.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Ona plastika od cega je pravljena elisa na novijim traktorima ,nema sanse da to pukne,to neka zilava plastika uopste nije krta,tvrda.Meni je uletela grana od nekog drveta i procurio mi hladnjak odma ,a elisi nista,plasticna,jako zilava,hladnjak ce tu uvek prvi stradati ,nebitno jel plastika ili metal elisa.
 
Nazad
Vrh