MTZ Belarus

Nekad je dolazila sa 8.3 20,sad uglavnom se stavlja kao i na 820,tj 11.2 20 a i bolje se slaže sa 15.5 38
 
Zavisi i koja je felna upitanju,ima dve razlicite sirine starih felni sa zvezdom,uza i sira,a ta sira je opet uza od pune felne novog tipa,na tu siru moze da ide 11.2 a na uzanu ruzno stoji guma,sva je naduvana,al opet svasta moze u zivotu,kao i kod mog bivseg segrta,davno bese,uzeo majstor kljuc 18 vilasti i odvrce maticu 17 na oscilirajucem ramenu jugica,ja mu kazem pa to je 18 kljuc a rekao sam ti 17,a on odgovara,pa vidis da moze.....
 
Ja to svakodnevno koristim ,nije nikakav problem kljuc broj veci da odvija normalno stegnute matice,pa i srafove.Nzm sta je to kod juga,ali ako je nesto jace stegnuto onda ne vredi rizikovati ostecenje kljuca ili matice,srafa.
 
Ovo za motanje u rikverc nikad nisam imao problema ni sa servom ni sad sa hidrauličnim volanom, to možda kod tebe nešto nije u pravcu, a kad sam ga kupio imao je na sebi 8.3 pa kad sam uzimao nove uzeo sam iste dimenzije.
 
Zavisi i koja je felna upitanju,ima dve razlicite sirine starih felni sa zvezdom,uza i sira,a ta sira je opet uza od pune felne novog tipa,na tu siru moze da ide 11.2 a na uzanu ruzno stoji guma,sva je naduvana,al opet svasta moze u zivotu,kao i kod mog bivseg segrta,davno bese,uzeo majstor kljuc 18 vilasti i odvrce maticu 17 na oscilirajucem ramenu jugica,ja mu kazem pa to je 18 kljuc a rekao sam ti 17,a on odgovara,pa vidis da moze.....
Uža felna sa zvezdom je mahom sa 52ke,82ka ipak bi trebalo da ima tu malo širu, e sad posle tolikih decenija svašta se može naći..
Naša 82ka je došla sa 15.5 gumama nazad, ali na užim felnama, i ide bez problema, e sad što izgleda kako izgleda, jbg.. Htedoh reći da prolazi ako su samo za jedan broj veće ili manje, za dva broja je već puno..
 
Ovo za motanje u rikverc nikad nisam imao problema ni sa servom ni sad sa hidrauličnim volanom, to možda kod tebe nešto nije u pravcu, a kad sam ga kupio imao je na sebi 8.3 pa kad sam uzimao nove uzeo sam iste dimenzije.
mislim da se to desava samo kad je prednja ukljucena na rucno bez obzira na gume. Meni se to desavalo kad sam imao onaj polu servo ,nisam primetio da mi se desava od kad sam ugradio pun servo.
 
Мислим да има везе и са ширином предњег трапа. Хоће да зеза кад су фелне увучене на звезди. Када је звезда са спољне стране фелне а не са унутрашње.
 
Jel ima jos neki broj gume zadnje za rusa kao uzane izmedju 9.5 i 13.6 ?.Ove 9.5 mi nekako mnogo uzane za prskanje,nzm ni kako ce nositi 1600-1700kg na polugama,plus sto onda bi i prednje trebale neke uze....A 13.6 tu i tamo,uze su ok,i nekako najvise bi njih i mozda uzeo,taman mogu se i koristiti kao duple u spremanju za setvu.
 
Nazad
Vrh