MTZ Belarus

Sada je nosi 1025 sa monoblokom.
Lako je dize ali je jednostavno preteska i pitanje je vremena kad ce i ovde lezaji najebati
 
Ja sam na 892 stavio cilindar 125mm,sada diže sve što mu zakacim ali sa 2t zakačene pozadi prednji točkovi su mu u vazduhu. Sada sa prskalicom od 1000 lit sa hidro granama nemam problema sa dizanjem pune prskalice.
 
Ja isto razmišljam koliko veliku prskalicu uzeti za 920 sa pomoćnom hidraulikom?
Ta od 1000l nebi trebala da je problem.
Nisam siguran koliko je teska sa 15m granama
 
Znači nekih 800kg više kad je puna od ove sa 600L (mislim da nema ni 200kg prazna)
Mislim da bi to išlo bez problema
 
Ja nisam sa polugama imao problema ali sam promenio one klinove sto ih spajaju na sredini. Bili su pojedeni..
 
Ja mesto tih klinova stavio srafove te debljine mislim da su 8.8 kvalitet,27 kljuc hvata.Jos se nekim cudom nisu iskrivili,a zato sam ih i stavio,bolje da se iskrive ,vidim i zamenim,nego da puknu pa tresne prikljucna masina o zemlju.
 
Ja mesto tih klinova stavio srafove te debljine mislim da su 8.8 kvalitet,27 kljuc hvata.Jos se nekim cudom nisu iskrivili,a zato sam ih i stavio,bolje da se iskrive ,vidim i zamenim,nego da puknu pa tresne prikljucna masina o zemlju.
Meni je na IMT 560 pukao šraf i tresla prskalica . Sreća nije joj ništa bilo
 
Poslednja izmena:
8.8 pa čak i 10.9 kvalitet je poželjan jer takvi šrafovi pucaju kao led ako dođe do toga, ne tegle se i ne krive kao žvaka što nije ni malo poželjno.Mogu da traju duže od svakog bolcna, ne brini o tome.
 
Nikad se necu nacuditi ljudima.
Rasturimo menjac na 82,on blago receno katastrofa, nema jedna ispravna stvar u njemu, gazdi skupo da ga popravi, ode i kupi polovan u malo boljem stanju nego njegov(zreo za popravku).
Kaze garantuje mu prodavac da je odlican a vidi svojim ocima da je pucupao loze na maticama i da su lezajevi bukvalno svi losi.
Slika ispod je slika spojnicke osovine na kojoj su zubi 2/3 pojedeni i gazda kaze to je odlicno bolje nego novu sto ce kupiti(komisija i on su to zakljucili) i da je vratimo takvu.
I dva dana pokusavam da mu objasnim da traktor ne sklapamo, da to nije dobro, da to nece raditi i on kaze meni nemas to majstore sta da brines to je odlicno.
Sto bi Luka rekao jebemtizenomajku.
2600d19b0900085e43a7697181f94a00.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh