MTZ Belarus

Sto se tice 1025 i kretanja u brzim brzinama mislim da to uopste nije problem. Ako cemo iskreno nema potrebe u ataru da se vozi u brzim sa npr dve zmajevke ili kamionskom.. a i ako treba presalta se iz sporih u brze i gotovo. Ja bi rekao da je jedina mana “slaba” hidraulika. Pod tim slaba mislim samo na poluge koje su sklone pucanju ukoliko se nosi tezak plug ili spremac. Ja nosim plug vn 1050 i tezak mu je za nositi ali radim godinama sa njim. Mnogo je bolja monoblok hidraulika. Za 4.000 sati jedini problem poluge,kardan prednje vuce i cev u karteru od uljne pumpe. Motor,pumpa,menjac i ostale stvari nikad nisu dirane.Odnos cene i kvaliteta ok. To je bar moje misljenje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poluge se uzmu jednodelne i resen problem, visece mogu da se nameste koje kakve ako su fabricke slabe i ramena mogu da se stave pojacana i opet resen problem.
Da naglasim da ako to sve treba zameniti da bi neki prikljucak nosio onda treba menjati prikljucak, nije za taj traktor.
 
Pozdrav svima. Treba mi savet kako iskljuciti elektronsko ukljucivanje prednje vuce pri kocenju na 1025.3
Uzane prednje gume za prskanje su nesto manje pa ce biti problem ovo ukljucivanje prednje vuce. Hvala unapred
 
Poluge se uzmu jednodelne i resen problem, visece mogu da se nameste koje kakve ako su fabricke slabe i ramena mogu da se stave pojacana i opet resen problem.
Da naglasim da ako to sve treba zameniti da bi neki prikljucak nosio onda treba menjati prikljucak, nije za taj traktor.
A ja neznam šta je problem da stave u fabrici jednodelne poluge i jača ramena, ljudi to stalno reklamiraju pa ako je to neka stavka i unapređenje belarusa onda stvarno su gov..ri, sto godina prave jedno te isto, kao IMT (zato su i propali), ima tu sitnica koje mogu da se promene i koje neće bitno poskupeti proizvodnju ali ne, trebal slučajno da se posluša savet krajnjeg korisnika i da se promeni stil i autohtonost proizvoda, kao da su kakva stara sorta vina a ne gvožđe, polako ali sigurno gube trku sa ostalima a kad budu shvatili biće kasno, ali no.

A što se tiče priključaka, taj neki priključak jeste možda težak za nositi (ne zbog same težine već zbog gabarita tojest udaljenost od tačke kačenja) ali za vući i rad sasvim odgovara snazi i iskorišćenju iste a samim tim imamo manju potrošnju, manje radnih časova, manje habanje mašina ali to oni znaju i nerazumem da nemogu da stave još 5 kila gvožđa da bi pojačali poluge i ostalo ili kvalitetniji materijal a najviše pucanja je zbog lošeg kvaliteta materijala. Nešto se nesećam da su na starim rusevima pucale poluge i ramena a nosili vadilice za repu i 12 redne sejalice sa 82-52-kama a znate koji je to teret, lomovi se uglavnom dešavali zbog kočijaša a sad još više.
 
Sale veruj mi da fabrika sa tim nema veze, prosto i jednostavno nasi traze low cost traktor i to i dobiju.
Koliko sam ja uspeo da saznam u Minsku bukvalno mozes da pravis traktor kakav hoces, naravno izabrane komponente diktiraju i cenu, e sad sto se nasi prave pametni to mi nije jasno, jedan primer ti je klima, nece da naruce traktor sa fabrickom klimom nego ovde izmisljaju toplu vodu a ona vec davno izmisljena.
Jos jedan primer je traktor koji sam radio pre par dana, trebalo bi da je upitanju 923 model a mozda i nije (duga prica da ne objasnjavam) 90ks,mono blok hidraulika,pojacane i poluge, zec kornjaca na dugme, kardan na dugme, blokada na dugme, ravan most, hidraulicno kvacilo, hidraulicne kocnice sinhro menjac, euro kabina koja i posle 15 god jako lepo dihtuje i izgleda, razvodnik hidraulike izmesten nazad, komande hidraulike sve pored desne ruke, gramer itd itd, sve u svemu dosta kulturniji traktor od klasicnih 90ks.
I sto se takav model ne uvozi?
Neka bude i skuplji, mozda neko hoce da plati da dobije vise.
Radio sam i x traktora koji su uvezeni od preko i nisu za nase trziste vecina njih je dosta drugacija od nasih modela, pocevsi od farbe pa preko koje kakvih gluposti pa do ozbiljnih stvari.
 
Ja ne znam za stare ruseve ali znam za imt traktore. Prednji kraj traktora se dizao koliko je tereta kaceno nazad ali ne znam nikoga da mu je pukla poluga ili nesto slicno. To sto kaze sale nikakav trosak im nebi bio da stave npr od 1221 poluge na 1025. Neka i poveca cenu za 100e ali da to bude jako.
A sa druge strane glupo bi bilo da npr vucemo plug obrtac sa dve brazde zato sto mu je tesko da nosi sa tri u transportu. a u njivi bez problema moze da ore...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sale veruj mi da fabrika sa tim nema veze, prosto i jednostavno nasi traze low cost traktor i to i dobiju.
Koliko sam ja uspeo da saznam u Minsku bukvalno mozes da pravis traktor kakav hoces, naravno izabrane komponente diktiraju i cenu, e sad sto se nasi prave pametni to mi nije jasno, jedan primer ti je klima, nece da naruce traktor sa fabrickom klimom nego ovde izmisljaju toplu vodu a ona vec davno izmisljena.
Jos jedan primer je traktor koji sam radio pre par dana, trebalo bi da je upitanju 923 model a mozda i nije (duga prica da ne objasnjavam) 90ks,mono blok hidraulika,pojacane i poluge, zec kornjaca na dugme, kardan na dugme, blokada na dugme, ravan most, hidraulicno kvacilo, hidraulicne kocnice sinhro menjac, euro kabina koja i posle 15 god jako lepo dihtuje i izgleda, razvodnik hidraulike izmesten nazad, komande hidraulike sve pored desne ruke, gramer itd itd, sve u svemu dosta kulturniji traktor od klasicnih 90ks.
I sto se takav model ne uvozi?
Neka bude i skuplji, mozda neko hoce da plati da dobije vise.
Radio sam i x traktora koji su uvezeni od preko i nisu za nase trziste vecina njih je dosta drugacija od nasih modela, pocevsi od farbe pa preko koje kakvih gluposti pa do ozbiljnih stvari.
Kako rade ovi naši tako će i da prođu, ali to je njihov problem, oni gledaju samo svoju korist te zato tobož ugrađuju "oni" klimu (da bi se i tu ugradili) i sklapaju tu traktore, nije mi jasno kakav oni monopol drže da niko više ne uvozi belarusa ali no.
 
Kako rade ovi naši tako će i da prođu, ali to je njihov problem, oni gledaju samo svoju korist te zato tobož ugrađuju "oni" klimu (da bi se i tu ugradili) i sklapaju tu traktore, nije mi jasno kakav oni monopol drže da niko više ne uvozi belarusa ali no.
Veliki problem je sto njima ide odlicno, bar jedan traktor dnevno ode, kazu uzeli su im kinezi, turci deo prodaje al nista strasno(njihove reci) da njima opadne prodaja brzo bi oni promenili plocu.
 
Ja koliko sam upucen,potpuno je obrnuta situacija. Belaruse zabole za AP i nase trziste,ovi nasi sta god su trazili da izmene ovi su odbili. I ove ventilatore sto su donosili vlasnicima 1221 koji su kupljeni od 2010.pa na ovamo,to je AP radila o svom trosku. Fabrika nije htela to da prihvati. Pre desetak godina su se zamerili pa su im obustavili isporuku traktora,pa su morali da uvoze preko Agrovojvodine. Evo i ja sam isao za nov traktor,krov je sav bio ispucao i izbledeo,pa su mi serviseri stavili drugi krov koji farbaju o svom trosku.
Daleko od toga da branim AP,ali znam da nije tako kako pricate.
Kad kod nas budu obavezni traktori sa Euro-normama,AP vise nece raditi Belaruse..
 
Milovane evo jedan primer, bas taj problematicni 1221,iz kog razloga ih vise nema u prodaji kod nas? PREGREVANJEM.
Znaci sta prekinuli su da uvoze 1221 i uvoze 1221.2 ili tropik koji se ne greje.
Znaci isto tako ako 1025 ima mane koje ovom trzistu ne odgovaraju onda se uveze drugi model koji ispunjava uslove i gotovo.
Prosto ih ne zanima, nemaju konkurenciju po pitanju cene i ljudi ih kupuju i to je to.
 
Pa upravo to, ako jedan model konkretno navedeni 1025 ne zadovoljava potrebe ili ima fabricku gresku ili nedostatak kao sto je imao 1221 (premali hladnjak) uvezi drugi model koji nema te greske ili nedostatke i resen problem.
 
Ja pitao direktora zašto ne uvezu modele xxx .4 ko u Mađarskoj kaže nema potrebe, povlači veliki problem snadbevanja delova i obuke majstora a mi kao potrošači niso zreli za taj korak.
 
Mislim da tržište bi bilo malo za te 4 i 5 modele. Belorusi se kupuju zbog jeftine cene, a to 4 i 5 nisu, ali su i udobniji i opremljeniji. A verovatno bi njima bio veci problem opskrba delova i znanje servisira.
 
Eeee vidis Aco to bi pokazalo da smo mi lud narod skroz.
Trazi se kvalitetniji, opremljeni ji, lepsi, izdrzljiviji itd itd rus a ti. 4.5.6 itd modeli to jesu al onda ne odgovara cena.
EEEE JBG onda.
 
Ja pitao direktora zašto ne uvezu modele xxx .4 ko u Mađarskoj kaže nema potrebe, povlači veliki problem snadbevanja delova i obuke majstora a mi kao potrošači niso zreli za taj korak. Mi potrošači smo sazreli ali on verovatno nije obavešten, u moje selo je zadnje dve godine došle oko 30 novih traktora a nijedan nije MTZ.
 
Eeee vidis Aco to bi pokazalo da smo mi lud narod skroz.
Trazi se kvalitetniji, opremljeni ji, lepsi, izdrzljiviji itd itd rus a ti. 4.5.6 itd modeli to jesu al onda ne odgovara cena.
EEEE JBG onda.
A zar nismo...Čim se Rusi približe po ceni nekoj ozbiljnoj marki, ljudi će u 95% uzeti zapadni traktor a traže ono što podiže cenu, udobnost, savremenije upravljanje, multimediju itd...
@mica967 Koliko su oni u AP zreli vidi se po odnosu prema mušterijama, ne mora se ići čak do kupovine ili modela i poboljšanja istih. Da nema Almexa bili bi ubedljivo najgori...
 
A po čemu je Almex gori od AP? Ne znam o čemu se radi, servis je u pitanju ili nešto drugo? Stvarni nisam upoznat sa Clas masinama.
 
Nazad
Vrh