MTZ Belarus

Pa ljudi filter ulja motora,dal na nekoj masini jos menjate ulje a filter ostavite stari?
Sta je tesko ocistiti centrifugu, dva srafa ima da se odvrnu i sest min posla.
 
Zamenski,filter sa uloskom,nije uopste u istoj klasi kao ovaj rotacioni,rade iste poslove,ali na potpuno drugacije nacine.
@dukej Samo lonac koji se rotira,ispod njega ima sito ,i njega cistim,mada bilo je bukvalno kao novo.
 
ja licno cistim centrifugu na svako drugo menjanje ulja a to je na 400 radnih sati,nekad je bila preporuka iz interservisa a sadasnje AP na 500 sati,na mom rusu 552 iz 89 godine na poklopcu centrifuge jos uvek stoji fabricka nalepnica na kojoj pise da se cetrifuga cisti na 500 sati rada,naravno na ruskom jeziku
 
Што се тиче кочница хтео сам нешто да напишем.Она два одушка доле на добошима могу да буду проблем јер туда улази влага а квалитет делова је такав какав (подложан корозији)и то је један од разлога блокирања точкова...
 
Ja sam uvek čistio centrifugalni filter na nekih 130 rs, kada sam i menjao ulje nije to neki posao, a i ostane starog ulja tu. Nisam još nigde menjao ulje a da nisam promenio filter,pa sam se tom logikom i ovde vodio.
 
Jos jedna redovno ciscena centrifuga.
cc19c6c45456ccd9173e7adbe001127f.jpg
7b85b50b9847abab172431b63201e7c4.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sam uvek čistio centrifugalni filter na nekih 130 rs, kada sam i menjao ulje nije to neki posao, a i ostane starog ulja tu. Nisam još nigde menjao ulje a da nisam promenio filter,pa sam se tom logikom i ovde vodio.
I sta bude u tom filteru na 130rs ?,jel ima sta da se cisti ?.
@nebojsa100 Toliko da se nakupi u filteru pri svakoj drugoj zameni bi trebao sipati katran umesto ulja.Ja i dalje stojim iza toga da je bespotrebno cistiti pri svakoj zameni ulja,jos ako je ulje jaceg kvaliteta i traktor ne radi mnogo teskih poslova,ja realno nzm jel bi imao i sta cistiti u filteru.Drugim recima otvaras ga cisto radi reda.
 
Poslednja izmena:
Po meni nema tu mnogo veze laki-teški poslovi,bitno je kolika je prašina u tim poslovima.
U spremanju i setvi recimo,uglavnom je uvek prašina a u nekom transportu asfaltom nije...
Ako nije problem kupiti filter ili uložak filtera što bi onda bio problem očistiti centrifugalni za 5 minuta, pri svakoj zameni ulja.
 
I sta bude u tom filteru na 130rs ?,jel ima sta da se cisti ?.
@nebojsa100 Toliko da se nakupi u filteru pri svakoj drugoj zameni bi trebao sipati katran umesto ulja.Ja i dalje stojim iza toga da je bespotrebno cistiti pri svakoj zameni ulja,jos ako je ulje jaceg kvaliteta i traktor ne radi mnogo teskih poslova,ja realno nzm jel bi imao i sta cistiti u filteru.Drugim recima otvaras ga cisto radi reda.
Kolega ovo stanje u filteru je daleko od zamene ulja, ovde je verovatno dolivano godinama bez ciscenja a ovo je posledica,nece se ovako nesto nakupiti ni na 1000rc.
Da se ne ubedjujemo oko gluposti, vi na vasem traktoru imate pravo da radite sta hocete i kako mislite da treba.
Moj savet vama a i svima drugima da jednom ili dva puta godisnje kad menjate ulje izdvojite jos 10min vise i da ocistite centrifugu i budete mirni.
 
Zadnje sezone kad sam spremirao sa 892, posle 100 ha spremiranja i ukupno 150 rh kad je urađen servis bio je sloj oko 5 mm zemlje u vazdušnom filteru i oko 2 mm u uljnom.
 
@savosi Ako toliko prasine vuce u cilindre ,da utice ,nekako ,na zaprljanost filtera ulja,taj motor je kaput za par stotina sati,i manje.Nema po meni prasina veze sa motornim uljem,kvalitet ulja je na prvom mestu,a opterecenost motora ipak utice na to koliko ce to ulje trajati,to crno po zidovima centrifuge je sve iz ulja,katran kao.Zavisi mnogo i od kvaliteta nafte koju sipamo koliko ce biti zaprljan filter.
@nebojsa100 Druze ja jesam otvarao centrifugu par puta pri svakoj zameni ulja i sa razlogom odustao od toga jer realno jedva i da ima nesto nakupljeno na zidovima iste,nije ni u potpunosti prekrivena tim kao katranom.Sumnjam da bi dobio extra 300-400rs zivota motora iz nekih 8000 ukupno ako bi cistio centrifugu svaki put,ne verujem da mu ista znaci taj 1 mm razlike prljavstine u centrifugi izmedju ciscenja iste.
@olalija Nije to zemlja u centrifugi ulja,probaj sipaj neko drugo ulje,ti 2 mm imas nakon 150 rs a ja nakon 550,i moj za to vreme radi u prasini mnogo vise od tih 100 hektara.
 
Poslednja izmena:
@Arkadije Slažem se, ali ipak vazdušni filter ne može da pokupi baš sve čestice prašine ,ipak velik je to protok vazduha kroz njega i sigurno je da veći deo iste završi u ulju.
 
Ali ne moze druze da zavrsi u centrifugi ta prasina ako prvo ne prodje,nekako,pored klipova,oribao bi iste vrlo brzo.
 
Nazad
Vrh