MTZ Belarus

Ne razumem?
Grbavi most je u upotrebi već 50_55g
Bilo je tu nekih promena ali suštinski je ostao isti
Bude tu nekih problema, oko sve te redukcije ali podnošljivo
Bolji je za medjurednu obradu, dobro nosi normalan utovarivač!!!!!!
Verujem da ima više gubitaka snage u odnosu na ravan most
Verujem da je ravan bolji za pripremu zbog širine guma!!
Opet sa ravnim sam se ja susretao samo na 1221 pa ne mogu reći razliku u snazi!!!!!




Sent from my moto e5 using Tapatalk
Grbavi most je nadžodžen i kad pokušavaš da okreneš plug ako je točak na sistem pijani, svaki put kači zemlju i vraća nazad, moraš prednje točkove naterati u nižu tačku. Kod 1025 obično ide dobro, 82.1 i 820 grbavi obrtače gde su glave 100cm razmak i pijani točak teorije nema na ravnom da okrenu a kamoli ako su zadnji točkovi na nižem a prednji na putu...Ne pričam ja o snazi nego položaju pluga...
 
Po kom kriterijumu je Ermo za traktore od 125ks pa na gore?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam Erma 3 glave gledao zakacenog za 1221 i tu izgleda knap a na 1025 i slicnim mislim da nema sta da trazi ma koji proizvodjac traktora da je,plug je jednostavno po meni predimenzionisan u svakom smislu, verujem da je to nesalomivo ali mora i delija da ga vuce a i da ga nosi.
 
Nešto si pogrešio, moj 820 Rm je imao gaz 207 cm prednjih točkova a gore kad meriš od ripne do ripne je 204 cm i nema teorije da ideš između redova...
Moj je nesto uzi napred 199cm,nazad 195/196 i ja prskam sa njim al jako na knap udje u brazdu, moguce da su ga malo fabricki suzili na zadnjim tockovima. drugar sto ima 892RM ne moze da prska 210 cm sirinu.
 
Svaki od tri glave je knap za 130ks ako se ide na zahvat 40+, osim ako se ne radi u nekom pesku, a sto se tice erma samo sposobna hidraulika i nema problema...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Recimo 1021.3 ce vuci 3 glave na 40 a i 40 i kusur i ima sposobnu hidrauliku ali opet moje misljenje je da Ermo nema sta da trazi iza njega.
Izgleda bre smesno, opet to je moje misljenje ne znaci da sam ja upravu.
 
Moj je nesto uzi napred 199cm,nazad 195/196 i ja prskam sa njim al jako na knap udje u brazdu, moguce da su ga malo fabricki suzili na zadnjim tockovima. drugar sto ima 892RM ne moze da prska 210 cm sirinu.
Nazad možeš suziti, mislim do 189-190 cm da ne kači rezervoar. Ako napred okreneš srca dobiješ 194 cm ali ne možeš skrenuti, mali ajnšlag i udaraju blatobrani u nosač motora. 892 rm kod mene ima istu širinu, možda je razlika u gumama ali mi mnogo 4-5 cm da je uži.
 
Grbavi most je nadžodžen i kad pokušavaš da okreneš plug ako je točak na sistem pijani, svaki put kači zemlju i vraća nazad, moraš prednje točkove naterati u nižu tačku. Kod 1025 obično ide dobro, 82.1 i 820 grbavi obrtače gde su glave 100cm razmak i pijani točak teorije nema na ravnom da okrenu a kamoli ako su zadnji točkovi na nižem a prednji na putu...Ne pričam ja o snazi nego položaju pluga...
Kontam sad ipak sam ja BOSANAC
Oćeš seći da je višlji prednji kraj sa grbavim
Pa još verovatno izvuku se malo čizme kad je teret nazad pa plug zapinje u okretanju.

Nebojša imao sam u firmi jedan 1025 ravnjak uzane gume koji je prskao repu
Napred neke divlje felne 20" kamionske uradjene 7,5_8,25 tako neka guma je bila a nazad 13,6r 38" koliko se sećam nije ni Kardan imao za prednju vuču, i koristio se samo za repu jer je nizak!!!!
A nzm ni kako je upao u prskače 1025
Prskalice su sve bile vučene agromehanika 3000l 18m krila
A opet 820 prskači su imali napred 8,3r20 a nazad 9,5r48 ili 44 koliko se sećam i mogli su da udju i u redove na 50 i na 70cm
Samo su bili vrlo neudobni i nestabilni sa tim uzanim gumama



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad možeš suziti, mislim do 189-190 cm da ne kači rezervoar. Ako napred okreneš srca dobiješ 194 cm ali ne možeš skrenuti, mali ajnšlag i udaraju blatobrani u nosač motora. 892 rm kod mene ima istu širinu, možda je razlika u gumama ali mi mnogo 4-5 cm da je uži.
Pa ne znam sad al i kad ga i merim i napred i nazad ispod 200cm je. A i kad uđem u bradu imam po 5 cm sa obe strane prostora, što u praksi jedva prolazi, al čim malo vrdnem cepa brazdu.
 
dali ima sanse ako traktor ima ravan most 820 ili 952 da radi medurednu obradu...
Moze. Mi bez problema spartamo useve na 70cm.
92881c6c36952697c03b63cd5d7aac6e.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad možeš suziti, mislim do 189-190 cm da ne kači rezervoar. Ako napred okreneš srca dobiješ 194 cm ali ne možeš skrenuti, mali ajnšlag i udaraju blatobrani u nosač motora. 892 rm kod mene ima istu širinu, možda je razlika u gumama ali mi mnogo 4-5 cm da je uži.
Mozes i napred da ga suzis da ulazi u 70 redove.Fabricki je felna sa spoljne strane srca.Prebaci felnu sa unutrasnje strane srca i dobijas ga da ulazi u medjurednu
 
Po meni je grbavi ne prevazidjen!!!
Ravan je šminkeraj i nije za sve poslove

Sent from my moto e5 using Tapatalk
Za koje to nije?
Svi razmisljaju o skupljanju. Nedaj boze rasiriti. Pre svega lepse stoji traktor. Stabilnije. Video sam i cuo za X vucenih prskalica od 10 do 80k eura ko god je drzo na 150 cm nije lepo zavrsila.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kad vuce na poteznici mogu se rasiriti tockovi,ali ako nosi veci teret na polugama,tu pucaju poluosovine mnogo lakse nego da su suzeni tockovi do rezervoara.A i lezajevi trpe vise kod rasirenog trapa.
 
Od 2010-te nosimo 1000 lit prskalicu sa drugim rusom. A treci je nosio od 2012-te do 2017-te. Nosena prskalica u sezoni napravi 1000 ha. Osovine jos uvek citave. Lezajevi stavljeni valjkasti. Gume dobro pojedene. I to je to

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Dobro ne kazem bas da mora puknuti daleko,ali da trpe vise poluosovine i lezajevi kad su rasireni tockovi ,to stoji.
 
Nazad
Vrh