MTZ Belarus

Pozdrav svima, doslo je vreme da se menjaju gume na ruji pa me zanima od kog proizvodjaca uzeti gume. Gume na njemu su prednje 13.6-20 prednje, a zadnje 16.9-38. Za zadnje sam mislio da uzmem Mitasove dok prednje ne znam koje uzeti.

Neki dan uzeo nove za 892. Naprijed 360/70R-20 (bile te orginal, Taurus) što je pod ruku sa 13,6-20, a iza 16,9R-38 obe Alliance Agristar II. Htio uzet BKT, ali trebalo je čekati 2-3 mj. Prednje o
su u Hrvatskoj oko 2500 kn, zadnje oko 5000 kn (jedan euro je cca 7,5 Hrvatskih kuna). Dijagonalne nisam uzimao u obzir. Na njemu su zadnje došle neke Danubiana, a prednje Taurus. Kad smo prvi par skidali stavili smo naprijed opet Taurus radijalnu, a iza Barum radijalnu. Traktor se preporodio, nije više skakao na cesti, bolje je vukao u blatu (dublji profil ripne je bio), bolje se guma čistila... Kod većih traktora stavljam samo radijalne, a i na dio manjih imt-ova koje imam.
 
Дувајте гуме људски и нема проблема...по готово са Руским јер кад није надувана живи жваће и пуцају по боку код рипни.Кацигу на главу и задње на 2 бара🤣
 
Te ruske gume su nešto najbolje što postoji... Da nije njih pola traktora po selu bi išlo sa ćelavim i trulim gumama...
Ko ima malko više novaca naravno da treba da kupi nešto bolje i radijalnu, za nas ostale ovo je spas, bolje nova ruska nego polovna neka fensi...
U ostalom ja sam zadovoljan i sa njima.. Nortec radijalna na traktoru bar 13 godina skoro da se ne pozna da je toliko stara, tek malo potrošena, voltyre nekih 5 ili 6,prednje malo imaju znake oko ripni, zadnje ko juče stavljene, jedne voltyre mislim da imaju i 8 godina i iste ko i ove mlađe, na nekim prikolicama imaju, pa 15 godina sigurno, isto odlične...
Doduše od svih ruskih brendova cenim da je kama najbolja...
 
Не видех да им нешто фали ,код мене још прве 14 год.назад Белшина напред Волтире
 
Neki dan uzeo nove za 892. Naprijed 360/70R-20 (bile te orginal, Taurus) što je pod ruku sa 13,6-20, a iza 16,9R-38 obe Alliance Agristar II. Htio uzet BKT, ali trebalo je čekati 2-3 mj. Prednje o
su u Hrvatskoj oko 2500 kn, zadnje oko 5000 kn (jedan euro je cca 7,5 Hrvatskih kuna). Dijagonalne nisam uzimao u obzir. Na njemu su zadnje došle neke Danubiana, a prednje Taurus. Kad smo prvi par skidali stavili smo naprijed opet Taurus radijalnu, a iza Barum radijalnu. Traktor se preporodio, nije više skakao na cesti, bolje je vukao u blatu (dublji profil ripne je bio), bolje se guma čistila... Kod većih traktora stavljam samo radijalne, a i na dio manjih imt-ova koje imam.

Kod mene je 820 grbavi tako da mi te od 892 ne pašu. Verovatno ću uzeti nazad Mitasove, a prednje Nortec. Gledao sam da izbegnem Ruske gume ali zbog dimenzija teško da ću uspeti.
 
Poslednja izmena:
Te manje kvalitetne gume (citaj veci udeo plastika nego guma) samo pritiska mora uvek biti maksimalno dozvoljen i nema problema. Trosenje gume je 95% asfalt a 5% njiva. Iskustveno Michelin guma je 2x dugotrajnija od svih tih istocnih brendova ali sta vredi kada je isto toliko i jos vise skuplja.
 
Па ово није ништа. Кад сам видео у селу једног љутог бајкера како је крпио гуму ништа више није немогуће. Нагазио ексер, извадио ексер узео шраф за дрво. Намазао супер лепком и заврнуо у рупу. Гуме супер спорт

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Svašta sam video da ljudi rade ali nisam verovao da može da se ušije kaiš na tarupu dvorednog berača i da to ide. 😱
 
А пази сад овај случај у фирми има џондир гусеничар ради се са њим 25 сати дневно. И ко би рекао да се те гумене гусенице троше кад се тако сатире...
Углавном дошло време за замену једва да је имало рипну и једна напукне. Срећом машињист је брзо видео и стао.
У ратарству мук и неверица да се то догоди код џондира. Око 2 милиона динара нове гусенице и још неке ситнице што иду уз њих. И неко се сети да пробају да закрпе. Пошто није било мајстора који би то урадио у фирми однесу код вулканизера и пробају да му објасне проблематику. Овај гледа и каже да пробамо један стари мајстор. Замислите то окретање гусенице по радионици и алат који су морали да направе. Првенствено је било само да издржи припрему неколико стотина хектара и замена. Издржала до следећег пролећа, а кад се распала паркирали гусеничар до наредног пролећа.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Око 2 милиона динара нове гусенице и још неке ситнице што иду уз њих
#$%* те Леси! По' трактора који се прода у Србији не коштају толико! Пар нових металних гусеница за руски ДТ-75 коштају око 1700 евра.
 
Nazad
Vrh