MTZ Belarus

Код тих синхро мењача није на одмет сипати малко више уља од макс.да има и горњи сноп добро подмазивање
 
мени је тај центрифугални нешто најбоље што су могли да смисле ,лако за одржавање за 5мин га расклопуш и очистиш ,ма светиња
 
и после рус крив
Obrni okreni rus je kriv pa kriv 😀 al salu na stranu ovaj stvarno nije imao dovoljno ulja.
Koliko je to uticalo na kvar ne mogu da tvrdim al mu pomoglo sigurno nije.
Inace traktor je 3500rc i nije to smelo jos da crkne,inace sinhron je od kornjace i zeca, ostatak menjaca izgleda jako dobro.
 
Pa sigurno. Inace jako krci kad se ukljucuje i desava se da ljudi ugase traktor i prebace rucicu i onda kad upali moze da otkine unutra. Ja kad ukljucujem kompresor,levu ruku stavim na tu polugu za ukljucivanje a desnu na bosch pumpu na gasenje i onda krenem da gasim traktor i brzo ukljucim kompresor i nista ne zakrci a ni traktor se ne ugasi
 
Какви су делови код Мачара ,видим да узимају многи од њега,мени опет некако мирна савест кад одем до АП и покупујем шта већ треба
 
e moj ti ja sam do 1000 sati dva puta rasturao belorusa menjao korpu plocu druk lezaj i jos par sitnica :D nikako da naucim da se ne drzi noga na kvacilo
 
Lezaj sam kupio c3 Fag u kvalitetu,a do skoro sam uzimao delove u Agro- panonci dok mi nisu uvalili polovnu uljanu pumpu za 952,pa sam im vratio i zamenili mi ,reko kako vas nije sramota,kao zeznuli se. Filtere uzimam kvalitet ,pogotovo vazdusni ,a ovo ostalo nema bas neke razlike osim u ceni
 
Pa sigurno. Inace jako krci kad se ukljucuje i desava se da ljudi ugase traktor i prebace rucicu i onda kad upali moze da otkine unutra. Ja kad ukljucujem kompresor,levu ruku stavim na tu polugu za ukljucivanje a desnu na bosch pumpu na gasenje i onda krenem da gasim traktor i brzo ukljucim kompresor i nista ne zakrci a ni traktor se ne ugasi
Tako i ja radim,mada i ne treba ako su mu ler obrtaji oko 700 ne zakrci puno.
 
Curi mi hladnjak na rusu (MTZ 82.1), danas sam ga skinuo sa traktora pa ću ga sutra odneti lokalnom majstoru da vidi može li nešto da uradi sa njim. Ako ne može moram uzeti nov hladnjak. Da li neko zna koja im je sad cena, gde kupiti, ima li neke koje treba zaobići i sl?
 
Ja sam to sam radio (pakistanac)
Onaj kalaj i pasta za bakarne cevi, prvo pranje sirćetom da skine kamenac onda nadjem gde curi, stara unutarnja guma i baš onaj deo oko ventila nataknem na ulaz, a izlaz isto gumom čepujem i duvam kompresorom, a potopim ga u vodu
ako je stubić ako mogu okrpim ga alo ništa začepim,
Još je ruski zgodan skida se i dno i poklopac na šrafove

Nemoj da ga duvaš više od 0,5_07 bar

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Moguće je da sam ja sredio hladnjak. Bilo mi je prslo crevo ulja na levom vrhu hladnjaka ulja pa je ventilator raspršio to ulje po celom traktoru a najviše po hladnjaku. Onda sam ja to sve prao puromatom, bila je lepeza i nisam iz blizine prao, a ni puromat mi nije neki jak, al' sad ko zna, možda ga je mlaz vode oštetio... ::sramota::
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh