MTZ Belarus

Где узети квалитетан предњи кардан да ваља за 820? Зашто нов крстак са дебљим зегером кад се стави опет има луфта ? Jел има ту нека фора са тим крстацима или сам ја луд ,већ који ми се нов разллети
Dobar kardan samo u AP, jer ono sto prodaju za 25,30e to je daleko od kardana.
Sto se zamene krsta tice ako u samom kucistu kardana nema lifta moze da se prepakuje bez problema, isto zaobici krstove koji imaju mazalice, retko koji traje(cast izuzecima), naravno ako je cev ostecena pa baca onda dzabe zamena jer ih lomi brzo.
 
Где узимате крстове за те кардане у ап ,до сада што сам узимао сви су били са мазалицама.
 
Poslednja izmena:
Tako je ima otisak od te kape, tako kao sto kazete jje i bilo u razvodniku, ali mi je bilo malo čudno da ne ide konus na konus koja mu je onda svrha bila. Sta moze da se desi ako se stavi kontra i cemu sluzi konus na kapi ako ne naleze na ventil?
 
jel imo neko ove simptome sa palicom menjaca do sad je sve bilo ok salto sam sve brzine normalno a sad iz cista mira nece da uacuje u rikverc ...tj,,,ubacuje al nece ta palica da ide skroz desno pase jako tesko ubaci u rikverc....nesto zapinje u pitanju je mtz 82.1
 
Meni od 10 ubacivanja u rikverc najmanje 3-4 puta neće da uđe u rikverc. Ali tada samo malo popustim kvačilo i na puštanju kvačila uleti u rikverc.
 
sad skinuo poklopac ,i ono svugde pomalo lufta na onim osovinama sto setaju 1mm tamo jedan amo pa glavi nema ceo hod levo desno
 
Pitanje za vlasnike 1221.3. Kada ste prvi put radili lamelu? Moj je sada 2650 sati,i poceo mi je kada saltam iz vece u manju da se cuje lamela,tesko krecem 1 brzom pod teretom
.Cekam i majstora Lalu da se javi pa da vodimo kada ce je raditi, ovako u oranje nema sanse
 
Pre mesec dana radio na 1221, 3700 sati... Mogla je lamela jos malo da ide ali je druk ležaj bio loš, jako se čuo... Pa sam preventivno pre tanjiranja i oranja odradio... Ko ti radi, ko je lala?
 
Pozdrav svima, koji bi plug preporucili za uparivanje sa 1021.3? Ako neko ima ovaj model voleo bih da cujem iskustva ,i ko sa kojim plugom ore?Hvala.
 
Коју потезницу користите када тањирате?У питању је мтз 892 и консум 2.8 тањирача са роторима.Користим потезницу која се качи на полуге,и дешава се да ми тањирача надиже полуге на горе током транспорта.Ручицом их спустим и опет их полако диже..Нема цурења на цревима и разводнику.Шта може бити проблем?
 
Коју потезницу користите када тањирате?У питању је мтз 892 и консум 2.8 тањирача са роторима.Користим потезницу која се качи на полуге,и дешава се да ми тањирача надиже полуге на горе током транспорта.Ручицом их спустим и опет их полако диже..Нема цурења на цревима и разводнику.Шта може бити проблем?
Nikako ne treba kaciti tanjiracu na poluge,razvalice ti osovinu koja drzi poluge i kad budes nosio prskalicu ili rasipac moze bas tad da pukne i da ti napravi karambol.
 
Nazad
Vrh