MTZ Belarus

Неко их зове "лифт"потезнице.Одличне су,нема ту шта,само што су скупе.,

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Moze li jedna baterija od 100 ampera da pali 82-jku?koristio bih je samo leti

Послато са SM-A405FN помоћу Тапатока
 
Ali mora biti sve top.. I alnaser, po mogućstvu brzi, I masa ta njegova glupava sa sve prekidačem mase, po mogućstvu od fapa sa dva kabla mase, I to da je negde bliže alnaseru stavljen akumulator.. Itd itd..
 
140 ampera ja koristim, doduše ne koristim traktor kad je baš hladno zimi, al sam poboljšao sve gore navedeno,... I nema problema...
 
Шта је све потребно од преправки да се избаци она склопка и пребаци паљење са 24v на 12v ? Да ли мора нов анласер или може на овај да се одради да буде на 12v i један акумулатор
 
Ima li ko staru remenicu vodene pumpe za mtz da mu ne treba?
Na traktoru mi je stavljena nova vodena pumpa ali remenica baca katastrofa, ima excentar sigurno 5-6mm. (tako je kupljen traktor sa novom)

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Gle ovaj sta vuce,naleteo preko googla na snimak,jel moguce da tako lako se vuce tolika balirka ?,jos je zelena masa....Ova ima valjkove u komori,jel ima razlike u tome koliko snage uzima traktoru ako je komora valjak,lanac ili kais ?.Ova inace ima i secku napred kod pick up uredjaja.
 
Jel ima neko da je bušio rupe na prednjem mostu za nosač hidrauličnog klipa, mtz82 je u pitanju? Zanima me
kako je najlakse to uraditi a da se rupe ne smaknu jer mora sve da bude u milimetar? .
Danas bio da uzmem sve potrebne delove i sve je izaslo 260e plus jos nekih 40e creva i dobra volja :D
 
zna li neko sa foruma da li ima neki t 40 ili eventualno mtz 82 na.prodaju da je.iz domacinske kuce od kojeg nece da me boli glava?
 
To je nemoguce jer kupujes polovan traktor. Moji traktori su ispravni tj sve sta se desi resava se. Kako ja tebi da garantujem npr za motor, kad dihtung glave moze da produva sad pa sad na traktoru od 20-30 godina.
 
To je nemoguce jer kupujes polovan traktor. Moji traktori su ispravni tj sve sta se desi resava se. Kako ja tebi da garantujem npr za motor, kad dihtung glave moze da produva sad pa sad na traktoru od 20-30 godina.
Naravno da niko ne moze da garantuje da necu imati problem ali itekako je bitno da je traktor ranije adekvatno odrzavan da nije pregrevan opterecivn iznad granica za koje je napravljen da ne trosi ulje i vodu da ne curi na.sve strane sto sam imao prlike da vidim traktor kaze.ispravan , cim pali i moze.da.se vozi za.nekog je ispravan dobar.traktor a kad pitam je trosi ulje kaze sasvim malo neznatno, pitam kolko je to malo kaze litar.za.par sati oranja al to.je.normalno,.da cepa gume isto je normalno samo im posle nekog vremena zamenis mesta zuje.menjac reduktori kaze to je normalno
 
Nazad
Vrh