MTZ Belarus

Mene zanima konu antenu i prijemnik koristi za toliku tacnost da moze autopilot?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Mene zanima konu antenu i prijemnik koristi za toliku tacnost da moze autopilot?

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Velika vecina koji imaju AGopenGPSkoriste module https://www.ardusimple.com/store/ , mozee i jeftiniji mono band, ali ovi su vec "sazvakani" i dobru "potporu" na forumu. A mogu i bilo koji drugi. Ovo nije najjeftinija skalamerija

Baza vecinom radi preko besplatnog servera rtk2go, najjednostavnije sa wifi modulom koji je na baznom ardusimple gps prijemniku , bezicno se "kaci" na ruter ne treba PC, i to radi automatski kod nestanka struje, ponovno se spaja na ruter i server itd i salje podatke sa baze na rtk2go ili neki drugi server , a prijem ide najjednostavnije isto bezicno ,server > internet > mobitel> xbee modul koji je na ardusimple gps prijemniku koji je USB povezan sa tablet racunalom, kao rover (traktor).

Preciznost ardusimple modula je jako velika , ja trazio medje i usporedbe sa zadnjim geodetskim mjerenjima nije bilo odstupanja , ako baza radi , ako baza ne radi , AGopenGPS iskljuci autopilot a i greska je jako velika.

Antene je najbolje uzeti sa allexpresa one zatvorene , ali onda treba kabl i redukcija na gps modul koji ima manji prikljucak na plocici nego standardni na tim vecim antenama, ali je dosta jeftinije nego uzimati os Spanjolaca odnosno ardusimple shopa.
 
Jesam stariji čovek ali te Grabik ništa nisam razumeo, jel to pričaš na kineskom? Samo sam tri reči razumeo; jeftinije, najbolje i skalamerija...
Ako je na kineskom, malo si poranio sa tim jezikom. Mi jesmo postali braća sa kinezima ali tek treba da počnemo sa pohađanjem kurseve kineskog jezika.
 
Da li neko zna kako se poveca punjenje goriva na 1221 ruska pumpa, ima na donjem delu neki cep osiguran zicom i ima gore na pumpi koji od ta dva?
 
Da li neko zna kako se poveca punjenje goriva na 1221 ruska pumpa, ima na donjem delu neki cep osiguran zicom i ima gore na pumpi koji od ta dva?
kolega ako imate u planu da uradite ono sto ja mislim da hocete bolje je da taj cep ne nadjete.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Hocu da nadjem taj sraf iz razloga sto je jako lenj dok se ne zalaufa i cim dolazi neka uzbrdica padaju obrtaji a dima nema uopste,takav slucaj sam imao na 820 kad sam kupio nov 2011 jako je bio lenj,a stari 820 koji sam vec imao isao je kao lud i onda sam zavrnuo na pumpi onaj sraf za punjenje na ovaj novi za pola kruga (treba imati osecaj za zvuk i da ne dimi kad se turira) postao je drugi traktor..
 
kolega svaka vama cast i za uvo i sluh al moj savet vam je da skinete pumpu i dizne i odnesete kod dobrog bosiste da se posle ne bi cesali i gde vas svrbi i gde vas ne svrbi.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Necu skinuti nista cisto sam pito ako neko zna, kad bude isla na remont za par godina uradice bosista i gotovo, vidim 820 je od tad napravio 3000 sati bez problema.
 
Шта може бити мтз ми у раду има неко заукавање на пример држим га на 1800 обртаја и онда час дода,а час изгуби 50 обртаја и на леру се то повремено ости.
 
Jesi menjao skoro ulje u pumpi? Zvuci glupo ali ja sam neki dan u pripremi imao problem, poceo da se zaukava, izgubio ostrinu, hladan kad upali nikako da nadje ler... Pumpa i dizne radjene pre 70rh, ajd reko da promenim ulje u pumpi, kad ono jedva da ima i 0,5dcl ulja, sipao ulje, traktor radi kao nov... Pumpa mi je srecom jos pod garancijom tako da ce svakako ici kod bosiste da vidi zasto trosi ulje.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Сада сам стига са њиве па.ћу ујутро проверити,подсетио си ме да сам сличан проблем исто имао са зетором чим му зафали уља исти симптом.
 
Drale kod mene je Zetor zaukavao a imao je ulja. Pretresao je pumpu i sve je zamenio osim regulatora koji je 35 000 dinara. Prvih par paljenja je zaukavao jos vise nego pre skidanja pumpe, posle toga perfektno radi. Traktor toliko mirno radi da cujem automat od zmigavca :)
 
Kolege, malo sam pratio vaše teme oko ltz i mtz traktora, kao neiskusan i neko ko nije imo prilike da ih koristi ruske traktore osim dva puta na kratko potrebno mi je vaša pomoć šta nabaviti ltz t40 ili mtz 52 ili nešto treće. Potrošnja, pouzdanost snaga šta je bolje, šta ću lakše naći u boljem stanju sa čime ću imati manje problema i slično. Reč je o obradi 10-12 hektara zemlje pa mi je potreban neki duplak za teže radove.
 
Da pitam vas koji sejete i prskate sa 82.1 sa gumama 15.5 da li ste sužavali raspon točkova? Kod mene je spoljna mera 198cm i mislim da nema teorije da prska a da ne gazim brazdu jer ostaje po 6cm sa svake strane. Prednji su malo uži, zaboravio sam koliko tačno.
 
Nazad
Vrh