MTZ Belarus

Mislim da je kod novjih modela nesto siri zadnji trap,kod kolege na 82.1 manje mu vire poluosovine van glavcine nego kod mog 82.1 koji je stariji 7-8 godina.
 
Između točka i blatobrana/kabine ima 12cm tako da nema tu nešto prostora za sužavanje. A i sigurno bi uticalo na oranje.
 
Da pitam vas koji sejete i prskate sa 82.1 sa gumama 15.5 da li ste sužavali raspon točkova? Kod mene je spoljna mera 198cm i mislim da nema teorije da prska a da ne gazim brazdu jer ostaje po 6cm sa svake strane. Prednji su malo uži, zaboravio sam koliko tačno.

Dobro kaze clan Arkadije,kod novijih 82.1 je siri zadnji trap,npr. kod mene osovine vire samo 2cm. Isto mi je kao i kod tebe JJovo spoljna mera 198cm a 2017. sam prskao suncokret visine 50-60cm koji je vec poceo da sklapa redove,tockovi su bukvalno cesali lisce suncokreta. Uradio sam bez lomljenja useva ALI, mora totalna koncentracija da se drzi pravac u stvari pod konstantnim si pritiskom dok vozis,nema opustanja ni malo.
 
Jesi menjao skoro ulje u pumpi? Zvuci glupo ali ja sam neki dan u pripremi imao problem, poceo da se zaukava, izgubio ostrinu, hladan kad upali nikako da nadje ler... Pumpa i dizne radjene pre 70rh, ajd reko da promenim ulje u pumpi, kad ono jedva da ima i 0,5dcl ulja, sipao ulje, traktor radi kao nov... Pumpa mi je srecom jos pod garancijom tako da ce svakako ici kod bosiste da vidi zasto trosi ulje.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
zar pumpa nema samopodmazivanje?ako je u pitanju MTZ
 
Merio sam spolja i to je 198cm jer je to bitno da uđe u brazdu a da ne gazi. A guma je 39cm tako da je od sredine do sredine 159cm.
 
Belarusi spartaju decenijama po zadrugama bez problema,sad jel skupe malo tockove nzm,ne verujem.4cm kod mene vire poluosovine van glavcina,tako je fabricki i nikad nisam dirao,malo veca paznja pri spartanju ,naviknes se.
 
Kolege, malo sam pratio vaše teme oko ltz i mtz traktora, kao neiskusan i neko ko nije imo prilike da ih koristi ruske traktore osim dva puta na kratko potrebno mi je vaša pomoć šta nabaviti ltz t40 ili mtz 52 ili nešto treće. Potrošnja, pouzdanost snaga šta je bolje, šta ću lakše naći u boljem stanju sa čime ću imati manje problema i slično. Reč je o obradi 10-12 hektara zemlje pa mi je potreban neki duplak za teže radove.
Moj savet MTZ 52-552 pouzdaniji ima delova, lakši za rukovanje!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
52 super je INSTITUCIJA za T40!!!!!
Na 52 super kad staviš reduktor i hidro volan i bolju kabinu dobijaš dobar sposoban traktor duplak 70ks!!!
A komplet investicija je 2500_3500e
T40 menjač LOŠ, kvačilo LOŠE motor mnogo lošiji nego na 52, prednja vuča automatska za izbegavanje!!!



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Зашто је лош мењач на Т40 и мотор, кад су то раге свакаквих сам видео ал сви још иду
 
Твој комшија унакрст га још цепа а и не жали се на њега.....додуше сад ретко има 2 у себе.

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Imao sam 3 komada i znam šta pišem!!!!
Uradi se sve ali mnogo lošiji od MTZ-ovog menjača!!!!!!!
Druge stvari ne vredi komentarisati!!!!
Ko je po ceo dan provodio u oba traktora i od tog 'leba jeo zna dobro o čemu pišem!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh