MTZ Belarus

Kolega Nebojsa, komsija ima problem na 892. Rm. Od pocetka pa do dana danasnjeg a evo rusvaj ima 3000rh. I dalje mu je lamela i kvacilo otiginalno ali desava se da kad je motor hladan lako ubaci brzine , bilo koju , da bi u radu kada se motor ugreje prosto bivalo sve teze i teze da ubaci brzinu.Moze da ga presalta ali ako stane i pokusa da ga ubaci u neku brzinu on to jedva uspe. Kvacilo mu visoko odvaja , jer je mislio da ce dobiti nesto time sto ce hod pedale naduziti, ali nije nista time dobio. Jedino je sipao gusce ulje u menjac , to je malo pomoglo kaze komsija, ali nije resilo problem
Sta raditi ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moze da bude vise stvari,pitanje je dal menjac prilikom tog pokusaja saltanja krci ili jednostavno palica menjaca udara da kazemo u tvrdo.
Ako menjac krci prilikom tog saltanja to znaci da se nije zaustavio pritiskanjem kvacila nego se i dalje okrece i udara zub o zub,opet moze biti vise uzrocnika da se menjac ne zaustavi.
Ako palica menjaca udara u tvrdo a ne krci nego jednostavno nece napred i nazad onda opet moze biti vise varijanti.
Za eventualnu dijagnozu morao bih imati malo vise informacija jer bukavalno moze da ga zeza kriva lamela pa do biraca i jos sto stvari usput.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Po recima vlasnika 10 i kusur hiljada sati bez bilo kakve ozbiljnije popravke.
Suv kao barut verovali ili ne,motor traskari po malo ulja ali nista strasno,menjac i sve ostalo radi normalno.
Nisam odrzavao ovaj traktor do sad pa ne mogu da garatujem za informacije ali covek je ozbiljan i mislim da nema potrebe da laze.
77d9805e1b5a3fc19caf8cbc9fd1fe15.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Их колега па не ваљају ти ништа ,нема посла и шарафања око њега.:osmeh:
 
Претресеш га и опет јово наново 10 и кусур хиљада рч ,немој колега молим те набићеш озбиљне комплексе конкуренцији
 
Koja je najbezbolnija varijanta?
Gde uzeti? Ima li razlike u kvalitetu?
Ovde mi traže za remontovan 8000 din i za novi 70 e, da li promeniti semeninf i da li tražiti nešto kvalitetnijw. Hvala.
Inače neki maler me potero ne mogu sastaviti 12 sati bez nekog defekta.
 
Koja je najbezbolnija varijanta?
Gde uzeti? Ima li razlike u kvalitetu?
Ovde mi traže za remontovan 8000 din i za novi 70 e, da li promeniti semeninf i da li tražiti nešto kvalitetnijw. Hvala.
Inače neki maler me potero ne mogu sastaviti 12 sati bez nekog defekta.
Kolega mislim da taj nije bas dobro prosao u ovoj igranci,bilo gde da je dobio udarac bacace i unistavace krstove.
Mislim da je nov dovoljno jeftin da ne mora da se izmislja neke topla voda,izbegavaj te samo one od 25,30e od brace ukrainaca.
 
Ja sam uzeo nov od člana danger kada je moj kardan opaučio (po rečima jednog uvaženog člana :)). I to je imao štogod materijal. Ne znam da li ima još uvek, ali ja sam bio jako zadovoljan.
 
Nazalost nema vise, jbg ne moze i kvalitet, povoljna cena i jos da objasni.
Uvek je bio dostupan i objasnjavao sta i kako, nek mu je lako Berkasovo i repica, kad nece da trguje. :LOL: :LOL:
 
Nazad
Vrh