MTZ Belarus

Znam da ima samo te crvene četvrtke ali ih nisam otvarao.
Još jedno pitanje kada sam upalio traktor iz zimskog sna i ubacio u rikverc kada sam puštao kvačilo nije hteo da krene lagano samo odjednom je krenuo naglo i to nekoliko puta tako,sad radi dobro otpušta normalno.Šta može biti problem?
Otvorite cetvrtke i proverite sta ima unutra,ako fali dospite naravno.
Sto se kvacila tice verovatno da je negde uhvatila rdja pa nisu htele ploce lepo da se vracaju.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Znam da ima samo te crvene četvrtke ali ih nisam otvarao.
Još jedno pitanje kada sam upalio traktor iz zimskog sna i ubacio u rikverc kada sam puštao kvačilo nije hteo da krene lagano samo odjednom je krenuo naglo i to nekoliko puta tako,sad radi dobro otpušta normalno.Šta može biti problem?


Ukoliko si prao traktor sa visokim pritiskom desi se da dospe voda do pakni i doboša i vremenom zalepi jedno o drugo...
Malo na kočnicu i brzo se razradi,e sad ne znam kod tvog Rusa može li se isto desiti i sa lamelom ...
 
Danas u spremanju primetim da mi huji (zvuk) nešto kad je uključena prednja vuča. Kad je isključim taj zvuk prestane. Nije jak ali ga ipak čujem pored motora. Žurio sam pa nisam stajao da vidim da li se greje srednje kućište kardana prednje vuče, već sam samo isključio prednju vuču i dalje tako radio. Je l' imao neko takve simptome i šta je bio problem?

Dukej koji ti je pritisak u motoru kad se zagreje? Jel troši ulje?

Danas sam obratio pažnju, i kad je dobro traktor zagrejan (posle par sati rada) pritisak ulja je 4 bara.
 
Poslednja izmena:
Данашња работа замена црева и ремена
Photo0950.jpg
Photo0952.jpg
 
Pozdrav svima nisam odavno bio na forumu.
Kupio sam belarus 1025 rm e zeza me fina hidraulika dal je ko imao ovako problem il dal ko zna do cega je.
Inace je spora e sad kad je traktor naget na pred fina hidraulika dize plug ili nesto a kad je traktor naget nazad nece nikak da dize fina hidraulika sto se tice spustanja orudja uvijek spusta
 
Pozdrav svima nisam odavno bio na forumu.
Kupio sam belarus 1025 rm e zeza me fina hidraulika dal je ko imao ovako problem il dal ko zna do cega je.
Inace je spora e sad kad je traktor naget na pred fina hidraulika dize plug ili nesto a kad je traktor naget nazad nece nikak da dize fina hidraulika sto se tice spustanja orudja uvijek spusta
Proveri jel ima dovoljno ulja u sistemu.
jedan "majstor" je menjao gumice na klipu jer hidraulika ne dize a ono samo falilo ulja 😂
 
Pozdrav svima nisam odavno bio na forumu.
Kupio sam belarus 1025 rm e zeza me fina hidraulika dal je ko imao ovako problem il dal ko zna do cega je.
Inace je spora e sad kad je traktor naget na pred fina hidraulika dize plug ili nesto a kad je traktor naget nazad nece nikak da dize fina hidraulika sto se tice spustanja orudja uvijek spusta
Postoji mogucnost da ti poluga iz kabine sto dizes udara u desni rezervoar(inace tik uz rezervoar fabricki prolazi ta sipka)...pomeri malo rezervoar unazad i probaj.
 
Ako je kod breznjeva ukljucenja prednja vuca na automatsko kao ,jel ce onda kociti i prednji tockovi kad se koci ?.Ili to radi samo kad je ona rucica za prednju vucu skroz povucena gore,na ukljuceno kao.
 
Nazad
Vrh