MTZ Belarus

Pa recimo da se uradi sve po jusu sto bi se reklo.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
Od tog motora bi se fakticki pravio motor kao na 892.
A da se uradi po jusu ,klipovi,hilzne,karike,adekvatna turbina,pumpa,dizne,hladnjak i jos koje kakvih sitnica.
Po meni apsolutno ne isplativa investicija.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Kolega Nebojsa, ja kad sam kupio 1221,na prvom servisu sam skinuo termostate od 87C i stavio od 71C. Sta god radio,kultiviranje,tanjiranje,podrivanje, prvi dan drzi ispod 80C,drugi dan 85C i treci dan izduvavanje i opet ispocetka.
 
Kolega po meni opet jako losa informacija.
1221 ima los sistem hladjenja i ako hladnjak nije zamenjen vecim ili eventualno ubacen propeler sa vise krakova pregrevanje je neminovno.
Koliko god covek da pazi ta visoka temperatura i stalna voznja na nekoj granici ce sigurno bar skratiti vek tom motoru.
Zbog te greske je i izbacen 1221 a ubacen onaj jako lep model 1221.2.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока

Kod našeg 1221 je taj problem rešen ubacivanjem većeg hladnjaka i to je verovatno jedino rešenje jer smo sve živo isprobali pre toga. Najgore je bilo što je servis eskivirao rešavanje tog problema koliko god je mogao sve dok nije istekla garancija traktoru.
 
Kolega Nebojsa, ja kad sam kupio 1221,na prvom servisu sam skinuo termostate od 87C i stavio od 71C. Sta god radio,kultiviranje,tanjiranje,podrivanje, prvi dan drzi ispod 80C,drugi dan 85C i treci dan izduvavanje i opet ispocetka.
Hvala bogu da je tako kod vas kolega ali na zalost nije svuda tako.
Koje je godiste vas traktor,pitam jer kada su konacno u AP priznali da traktor ima manu po pitanju hladjenja onda su poceli da ubacuju drugacije ventilatore i uspeli su donekle da smanje to grejanje ali su ipak na kraju izbacili iz prodaje taj model.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Kod našeg 1221 je taj problem rešen ubacivanjem većeg hladnjaka i to je verovatno jedino rešenje jer smo sve živo isprobali pre toga. Najgore je bilo što je servis eskivirao rešavanje tog problema koliko god je mogao sve dok nije istekla garancija traktoru.
Kao sto sam gore kolega napisao ili propeler sa vise pera kao neko polu resenje ili veci hladnjak tj hladnjak od 1221.3.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Шта фали 1021 јеси га имао или га имаш или неко тамо прича тако
Ono što napišem je obično proverena informacija. Kako se radi o delikatnoj temi (MTZ) ništa ne pišem napamet. Trebaju slike za dokaz? Menjač aj zdravo u jako kratkom roku (zaboravio sam tačan broj motočasova ali ako je bitan-setiću se). Kardanska osovina zaklala mesto ležaja kao da je tarupirao xxxx hektara a osim bačenog đubriva na površini od ~50kj teži posao kardan nije radio.... Sitnice poput platiš klimu-nemaš klimu, reklamiraš pa opet nemaš, otp'o rezervoar za ulje servo volana, auspuh prso i ko zna šta sve ne još i ne računamo. To se smatra dečijom bolešću....
 
Таквих примера је било и биће и код осталих произвођача има свега и свашта се деси али не може се на основу тога рећи да је тај модел лош или промашен.
 
Nebojsa,traktor je 2014. Sad ima 3200sati,stavili su ventilator sa vise peraja,ali prednost je samo sto brze ohladi motor kad stanes,a mana je sto brze navuce prljavstinu i onda mu dodje na isto. Problem veliki je to sto je lose zasticen hladnjak,bukvalno kroz masku prodje list suncokreta.
 
Verujete mi da mu znaci taj ventilator i u radu.
Sve vlasnike 1221 traktora su zvali pre par godina i slali te ventilatore tako da smo ih se namenjali dosta i svi su primetili razliku u temperaturi.
Posebno se videlo prvo paljenje posle zamene jer je iz hladnjaka znalo da izleti sve i svasta.
Verujem da taj povecani protok vazduha baram par stepeni snizi temperaturu.
 
Таквих примера је било и биће и код осталих произвођача има свега и свашта се деси али не може се на основу тога рећи да је тај модел лош или промашен.
Ne gledamo traktore istim očima Radoslave..... Ti gledaš jednog ili par njih a ja malo više njih a i malo i iznutra..... Tvoj mtz (nzm ali pretpostavljam da ga imaš) ide i ne kvari se jer je od onih starijih koji su još iole malo bolje napravljeni. Ovi novi su od kikiriki materijala....
Rašo ako ćeš mtz-a uzmi 1221.3. Poslušaj one vlasnike 1021 sa kojima si pričao.
 
Siniša upravo to i ja mislim. Da je taj 1221.3 pravi traktor za teške poslove. Mada imao prilike da vidim da su ovi od 150 ks vukli prskalice, po veoma teskim uslovima.
 
Нисам само питам...тањирао сам ових дана по вукојебинама бреговима издржао је дође до 90ц и не прелази,Задовољан сам траба да мењам водену пумпу видим по коју капљицу па реко кад већ скидам да му ставим тај са више лопатица валда је боље...
 
Код мене је била ту негде у спремању око 90-95ц по оном комбинованом сату кад сам стао и видео да је истеро воду и продуво забетониро термостат од којекаквог срања у хладњаку сад је стављен механички сат.Глава је била у реду стављен нов дихтунг скинут и очишћен хладњак и гас.
 
Poslednja izmena:
Hvala svima na odgovorima i savetima, za sigurno cu povesti nekoga ko ima odavno Rusa ili ga vozi kod nekoga...uzecu u obzir i 952 onda, posto vidim da popravljate ili se bavite Rusima, pa mi to dosta znaci....tako cu i gledati sto kaze diklofen, sta je radio i kakve su mu ostale masine, gume i to je to sto ja mogu videti, a za ostalo cu povesti nekoga sigurno! Od Zetora sam odustao jer sam cuo da su dosta skupi delovi, mada vidim i jeftinih primeraka na netu, mislim jeftinijih od Rusa, tipa za 6000e sa duplom vucom (a bez duple vuce ne uzimam traktor sl sigurno) sto mi je pomalo sumnjivo...mozda i ja gresim...isto tako sam cuo i za Torpede stare, 90ka i 75ica (oba su imala komsije) svaki deo ih je kostao papreno, u glavnom za menjac....Dzaba sto je jeftiniji u pocetku ako cu za odrzavanje davati velike sume...jeste, radio bi samo oranje, tanjiranje i spremanje, ostalo stari sve bi nastavio i ne bi mi bilo zao sto stoji za to vreme jer bih radio kako valja posao...a i nema vise, poplici oranje da ne rikne traktor, uspori u spremanju, tesko mu je....
Stoje neke dve 892 na oglasima vec mesecima, ista cena isto god skoro...ali cim stoje toliko garant nisu u nekom stanju, mada jedan tvrdi da je radio generalnu pre dve god i ima racune....sve u svemu macka u dzaku sto je neko napisao ili ti lutrija :osmeh:
 
Nazad
Vrh