MTZ Belarus

Kolega premeriti pritisak na klipu tj na crevu od klipa,ulje na izvodima za kipu salje razvodnik ispod volana a ulje za klip pozicioni regulator ispod sedista koji ume da pravi problem.
Znaci utvrditi koliko pritiska dolazi do klipa,ako je pritisak mali onda traziti krivca za nizak pritisak.
Ako je pritisak dobar onda proveriti klip jer ume da propusta izmedju dva segmenta u sebi i da pusta orudja i da tesko dize a da spolja bude suv tj da ne procuri.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока

Hvala na savetu, koliko košta to zadovoljstvo da se ispita i odradi sa putom, mislim da sa jednim dolaskom to može da se reši.
 
Hvala na savetu, koliko košta to zadovoljstvo da se ispita i odradi sa putom, mislim da sa jednim dolaskom to može da se reši.
Kolega posaljite mi broj telefona u poruci pa cemo se cuti.
Da probam da vam objasnim sta sami da uradite jer nije nista strasno mozete sami,ne mora niko da vam uzima pare bez potrebe.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
A koji se sklapaju kod nas ?,ja koliko znam svega 2-3 modela,ne ?.Pod sklapanjem ne racunam stavljanje tockova i jos par sitnica na traktor.
 
Kolege kada dobijate te informacije o kvarovima i kvalitetima i stalo jel ih dobijate od nesrecnih vlasnika tih novih kvarljivit traktora ili su rekla kazala price.
Konkretno 1021.3 ima kompletan zadnji kraj od 1221 koji se ne kvari ni na vecim modelima a ne na ovom.
Monoblok hidrauliku koja odradjuje posao sasvim korektno.
Menjac 14/4 koji generalno nema nekih problema.
Motor kao motor standardan.
Napred ravan most koji trpi 200 ks.
"Svedski razvodnik" tako da ne bi trebalo da ima ni curenja iz razvodnika.
Tako da bih voleo da mi neko objasni sta se to konkretno kvari toliko na njima.
Prica o rusima ispricana sto puta,imaju svojih mana i gresaka to je dobro poznato ali ljudi i malo preteruju.



Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Sve sam cuo od vlasnika, raspitivao se. Svi su rekli bolje 1221.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Kolega po meni opet jako losa informacija.
1221 ima los sistem hladjenja i ako hladnjak nije zamenjen vecim ili eventualno ubacen propeler sa vise krakova pregrevanje je neminovno.
Koliko god covek da pazi ta visoka temperatura i stalna voznja na nekoj granici ce sigurno bar skratiti vek tom motoru.
Zbog te greske je i izbacen 1221 a ubacen onaj jako lep model 1221.2.
1221.3 je sasvim druga prica.
Al da se vratimo na 1021 generalno sasvim solidan traktor jer nema nekih problematicnih delova na njemu da bi pravili probleme.
Ja znam samo za jedan slicaj iz moje okoline da je nov imao problem pregrevanja,ako sam dobro razumeo gazdu problem je pravila puknuta hilzna.
Reseno u garantnom roku i traktor radi od tad bez problema.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Pitanje za iskusne.
Da li bi se na Belarusa 552 mogla staviti turbina a da se ne menjaju postojeci sklopovi u motoru tj bez turbo klipova,njegova radilica je bez tegova i pumpa je istarirana na 1800 obrt,da li bi to funkcionisalo tako?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Pitanje za iskusne.
Da li bi se na Belarusa 552 mogla staviti turbina a da se ne menjaju postojeci sklopovi u motoru tj bez turbo klipova,njegova radilica je bez tegova i pumpa je istarirana na 1800 obrt,da li bi to funkcionisalo tako?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
Pod znakom pitanja koliko dugo bi radilo i kakave bi sve probleme prouzrokovalo.

Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Zato i pitam
Jedni ubedjuju da moze drugi tvrde suprotno

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
Kolega ja sam svakakve frankenstajne sretao po terenima.
Velika je stvar kako se sve to izvede i uradi.
Moze da radi ako se uradi po nekom pravilu i sve sto treba,ali kada bi se sve to radilo ja mislim da to nije isplativo a sa druge strane ako se ne uradi kako treba mrka kapa je da ce to da radi.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
 
Kolega ja sam svakakve frankenstajne sretao po terenima.
Velika je stvar kako se sve to izvede i uradi.
Moze da radi ako se uradi po nekom pravilu i sve sto treba,ali kada bi se sve to radilo ja mislim da to nije isplativo a sa druge strane ako se ne uradi kako treba mrka kapa je da ce to da radi.


Послато са SM-A510F помоћу Тапатока
Pa recimo da se uradi sve po jusu sto bi se reklo.

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh