MTZ Belarus

Uvek ce po hladnom vremenu pritisak ulja biti veci nego leti jer ulje ne moze da se zagreje koliko i leti,posebno na masinama koje nemaju termostat i ne mogu da postignu radnu temperaturu.

- - - - - - - - - -

Zar to nije malo previse ?moj kad je hladan oko 3,5 , a pre neki dan u oranju nesto preko 2 ,mozda 2,5 bara non stop.

Usput da pitam ,jel zna neko koliko moze da kosta onaj regulator hidraulike sto ide ispod sedista I dali moze on tek tako da se ubaci bez nekih prepravki ,posto ga ja na mom uopste nemam?

Pre par dana ugradjen jedan na 552,cene idu od nekih 110 e pa do 170 e zavisi koji model vam treba,moj savet je da ako bas nemate neku preteranu potrebu za njim to ne ugradjujete,sem malo komfora da ne pruzate ruku skroz napred nista dobro necete dobiti.
 
Pre par dana ugradjen jedan na 552,cene idu od nekih 110 e pa do 170 e zavisi koji model vam treba,moj savet je da ako bas nemate neku preteranu potrebu za njim to ne ugradjujete,sem malo komfora da ne pruzate ruku skroz napred nista dobro necete dobiti.

Zar ne bi trebalo da je lakše oranje sa njim, tj.da hidraulik reaguje prema vučnoj sili, kad plug krene da se zariva da hidraulik oseti to preko toplinga i podigne poluge da neutrališe tu promenu?
 
Zar ne bi trebalo da je lakše oranje sa njim, tj.da hidraulik reaguje prema vučnoj sili, kad plug krene da se zariva da hidraulik oseti to preko toplinga i podigne poluge da neutrališe tu promenu?

Upravu ste,tako bi trebalo ali u 90%slucajeva nije tako,mnogi su ne ispravni a dosta ljudi i ne zna da koristi hidrauliku ne rusu tako da na kraju samo pocne da pravi problema i onda to mnogi izbacuju napolje.
 
A jel ima neki fazon da se može znati kad taj regulator ne radi kako treba?

Meni su objašnjavali da plivajući režim (najbolje) radi u nekom opsegu od 3-5 na skali, da položajem toplinga (biranjem rupe na traktoru i na plugu) pronađem da je potrebna dubina oranja kad je ručica u tom opsegu, a da tačan položaj ručice u tom opsegu pronađem na osnovu zvuka ventila koji propušta ulje. Međutim ja tu nikad ništa ne mogu da čujem, što od zvuka motora što od mog oštećenog sluha. Pa rekoh, možda ima neki fazon da se to drugačije odredi, i da se uopšte vidi da taj regulator radi kako treba...
 
A jel ima neki fazon da se može znati kad taj regulator ne radi kako treba?

Meni su objašnjavali da plivajući režim (najbolje) radi u nekom opsegu od 3-5 na skali, da položajem toplinga (biranjem rupe na traktoru i na plugu) pronađem da je potrebna dubina oranja kad je ručica u tom opsegu, a da tačan položaj ručice u tom opsegu pronađem na osnovu zvuka ventila koji propušta ulje. Međutim ja tu nikad ništa ne mogu da čujem, što od zvuka motora što od mog oštećenog sluha. Pa rekoh, možda ima neki fazon da se to drugačije odredi, i da se uopšte vidi da taj regulator radi kako treba...

Sto se tice stelovanja morace da vam pomognu kolege koje su se naorale sa njima jer ja u zivotu nisam metar izorao a ono sto se procita u nekom uputstvu za koriscenje i praksa na terenu su razlicite stvari.
 
pre par dana ugradjen jedan na 552,cene idu od nekih 110 e pa do 170 e zavisi koji model vam treba,moj savet je da ako bas nemate neku preteranu potrebu za njim to ne ugradjujete,sem malo komfora da ne pruzate ruku skroz napred nista dobro necete dobiti.

Sad kad cujem posto je nesto mi ga I netreba XD

@dukej koliko sam ja skontalo od 1-2 se regulisu poluge sa ruckom a do 3-5 je plivajuci polozaj I topling mora da bude zakacen na srednju ili gornju rupu da bi to funkcionisalo :)

@north army bio sam ja kod jednog lika u turiji ,prodavao je nekog rusa .radi decko traktore ,sredjuje pa prodaje .I sad vidim u oglasima ima nekog rusa za prodaju ..mozda je to isti deran kojeg spominjes :D
 
Nisam baš siguran da je tako. Ispod sedišta na tom regulatoru postoji ručica sa kojom biraš da li će regulator raditi poziciono (koliko gurneš ručicu toliko se podignu poluge), ili će regulacija biti prema vučnoj sili (a indikacija vučne sile je potisak preko toplinga).

A deran :osmeh: iz Turije na kog misli NA je 99.99% naš forumaš Sale Ratar. :ppozdrav:
 
Moli se deran iz sela da kaže kako treba da stoji u kom položaju ona regulacija za finu hidrauliku ispod sica što se nalazi?Kad se to podesi kako ručica na 820 treba da stoji na kom broju da bi odreagovala i bila upotrebljiva?

- - - - - - - - - -

@north army bio sam ja kod jednog lika u turiji ,prodavao je nekog rusa .radi decko traktore ,sredjuje pa prodaje .I sad vidim u oglasima ima nekog rusa za prodaju ..mozda je to isti deran kojeg spominjes :D
Taj drugi deran je naš majstor za rusiće Saša :osmeh:
 
Sad kad cujem posto je nesto mi ga I netreba XD

@dukej koliko sam ja skontalo od 1-2 se regulisu poluge sa ruckom a do 3-5 je plivajuci polozaj I topling mora da bude zakacen na srednju ili gornju rupu da bi to funkcionisalo :)

@north army bio sam ja kod jednog lika u turiji ,prodavao je nekog rusa .radi decko traktore ,sredjuje pa prodaje .I sad vidim u oglasima ima nekog rusa za prodaju ..mozda je to isti deran kojeg spominjes :D

Kolega to je cena samo regulatora a gde su creva,gde je rucica kompletna i svasta nesto jos,ne bi ta igranka bila jeftina zato sam i rekao da ako ikako moze bez toga da se zaobidje.
 
Nisam baš siguran da je tako. Ispod sedišta na tom regulatoru postoji ručica sa kojom biraš da li će regulator raditi poziciono (koliko gurneš ručicu toliko se podignu poluge), ili će regulacija biti prema vučnoj sili (a indikacija vučne sile je potisak preko toplinga).

A deran :osmeh: iz Turije na kog misli NA je 99.99% naš forumaš Sale Ratar. :ppozdrav:

@Dukej kako kod tebe stoji ta regulacija za finu hidrauliku?
 
@nebojsa100 znam znam ,izaslo bi to papreno .mozda samo da produzim onu rucku da bude vise pod ruku :haha:
Cudi me kako to rusi nisu ugradili , vidjao sam to I na starijim modelima a na mom nema a 97god ..
 
Topling u gornju rupu, onaj preklopnik na regulatoru ispod sedišta uzubiti ulevo gledano kada se sedi u sedištu a ručica za dizanje i spuštanje u položaju od 2-4 podeok u zavisnosti od trdine (otpora zemljišta), vlažnosti zemljišta a i zavisi kako su polugice nameštene koje prenose trzaje sa toplinga ka regulatoru sile, one mogu da se produže ili skrate po potrebi.
 
ja ovih dana kako je pala temperatura nikako upaliti rusa, danas sam kupio i ovaj brzi alnaser al nece da vergla, tj malo vergla malo krci, pa mi se cini da se nije akumulator upokojio :osmeh: al greje se i minus kraj, jel moze biti i da je losa masa pa da tako reaguje?
 
Poslednja izmena:
Мали пр уља кад је врућ уљна пумпа добра,уље добро,центрифуга као и вентили у њој чисти (мада виде се оштећења рисеви)онај мали филтер печурка чист.....мотор има 2700рх пали вуче,не дува на ибер,све тип топ осим пр уља кад је хладан 4,5бар кад се добро угреје падне на 0,7?Под туражом 1,5 на 1800обртаја мотора...
 
Verovatno imate 82.1,to su najjeftiniji modeli zato su i skinuli sa njih sve sto moze.

Nije cak ni 82.1 nego samo 82 jos imam I onaj staljinov spomenik ispred hladnjaka ,I to treba da izbacim samo da mi malo krene u zivotu :haha:

@ristaa moguce ,masa se greje kada je slab kontakt ili ako mu je tesko .Ne znam kako pale rusi na 12v al zato moj na 24 pali I na dotrajale akumulatore , ako ga ne palim par dana onda moram malo na punjac da ih stavim .
 
Nazad
Vrh